Aizkrauklē aizdegas adventes vainags 7

7.decembrī Aizkrauklē bija izcēlies ugunsgrēks kādā daudzdzīvokļu dzīvojamā ēkā. Vienā no dzīvokļiem bija aizdedzies adventes vainags, tādēļ gan dzīvoklī, gan arī kāpņu telpā izveidojās sadūmojums. Iemītnieki bija nodzēsuši liesmas vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā atgādina, ka pirmssvētku un svētku laikā nedrīkst aizmirst par ugunsdrošības noteikumu ievērošanu.
Pērn ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 37 ugunsgrēkus, kuri, visticamāk, izcēlās adventes vainagā vai Ziemassvētku eglītē ievietotas degošas sveces dēļ, vai bez uzraudzības atstātām degošām svecēm. Šogad līdz 10.novembrim reģistrēti jau 17 šādi ugunsgrēki. Ik gadu šādos ugunsgrēkos cieš cilvēki – šogad cieta četri cilvēki, bet 2021.gadā kopumā seši. Lai nenotiktu šādas nelaimes, svarīgi ir ievērot ugunsdrošības prasības mājoklī.
Kas jāņem vērā, lai nenotiktu ugunsnelaime?
- Adventes vainagi un dekori, lielākoties, tiek gatavoti no degtspējīgiem materiāliem, tādēļ ir rūpīgi jāpārdomā sveču izvietojums, lai to liesmas būtu drošā attālumā no vainaga un dekorācijām.
- Ja tiek izmantots klasisks adventes vainags, tad tajā ir jāievieto stabili un nedegoši sveču turētāji un tikai uz tiem var likt sveces. Adventes vainags vai dekors ir jānovieto uz stabilas un nedegošas virsmas.
- Degošas sveces ir jānovieto drošā attālumā no aizkariem, mēbelēm vai citiem degtspējīgiem priekšmetiem. Jārūpējas, lai pie aizdedzinātām svecēm nevarētu piekļūt mazi bērni un mājdzīvnieki.
- Sveces un vainagus nevajag novietot uz televizoriem, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem.
- Neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi! Dodoties prom no telpas vai pirms gulētiešanas pārliecinieties, ka sveces ir nodzēstas!
Kas jāņem vērā, uzstādot elektriskās virtenes?
- pirms elektrisko rotājumu/virteņu lietošanas rūpīgi izlasiet instrukciju un aplūkojiet marķējumu uz virteņu iepakojuma! Ja ieraudzīsiet mājiņas apzīmējumu ar, piemēram, angļu valodas paskaidrojumu “for outdoor use”, tad šis rotājums būs piemērots ēkas vai eglītes greznošanai laukā;
- iekštelpām paredzētās virtenes nedrīkst lietot ārpus mājas, jo spuldzītes neizturēs gaisa temperatūras svārstības un mitrumu;
- ja izmantojat jau lietotas elektrisko spuldzīšu virtenes, pārliecinieties, vai tās nav bojātas!
Pārliecinies, ka mājoklī uzstādītais dūmu detektors ir darbspējīgs!
- Uzstādītā detektora tehniskā apkope ir vienkārša. Nepieciešama vien savlaicīga barošanas elementa – baterijas nomaiņa, detektoru darbības pārbaude un putekļu noslaucīšana lietošanas instrukcijā norādītajā kārtībā.
- Detektora korpusā ir baterijas jaudas automātiskā kontrole, kura laicīgi brīdinās ar skaņas signālu par baterijas nomaiņas nepieciešamību. Laiku pa laikam detektors ir jāpārbauda. To dara instrukcijā noteiktajā kārtībā. Visbiežāk – nospiežot kontroles (testa) pogu, pēc kā jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja signāls skan – detektors ir darbspējīgs. Šādu pārbaudi ieteicams veikt reizi mēnesī.
Komentāri 7
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (7)Jo posts taču ir acīm redzams!
Ūdenscisternas sāk savu dziesmu.
Liesmas noslāpēja sega.
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->