Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.03.2023 16:52

Aicina sniegt informāciju par Sēlijas kultūrtelpas ēkas vēsturi 6

Aicina sniegt informāciju par Sēlijas kultūrtelpas ēkas vēsturi
Skatīt video

Jēkabpils novada Zasā atrodas Sēlijas kultūrtelpa – vieta, kas piedāvā izzināt Sēlijas kultūru, aplūkot vēsturiskus ikdienas priekšmetus no vietējo iedzīvotāju krājumiem, kā arī Sēlijas etnogrāfisko vainagu rekonstrukcijas un citas vērtības. Tāpat kultūrtelpa piedāvā dažādas meistarklases un citus kultūras pasākumus, kas parasti norisinās vasaras sezonā. Toties tagad, kamēr ārā vēl ziema cīnās ar pavasari, iedzīvotāji tiek aicināti aizdomāties par ēku, kurā atrodas Sēlijas kultūrtelpa. Nams ar nosaukumu “Ozollejas” ir ar bagātīgu vēsturi, bet trūkst vēstures materiālu, tādēļ radās ideja par “Ozolleju” stāstu apkopošanu.

“Vadot ekskursijas un uzņemot tūristus, nereti nākas dzirdēt, ka cilvēki, ienākot ēkā, saka – šeit man laboja zobus,” stāsta Sēlijas kultūrtelpas vadītāja Endija Marcinkeviča. “Lielāko savas dzīves daļu ēka ir bijusi ciema doktorāts, ambulances ēka. Cilvēkiem, īpaši tiem, kam ir sakars ar Zasu, atmiņā tā noteikti ir palikusi kā vieta, kur laboja zobus. Varbūt atmiņas nav tās pozitīvākās.”

Endija teic, ka “Ozolleju” mājas gariņš noteikti ir apmulsis par savu identitāti, jo telpas vairākkārt ir piedzīvojušas pārmaiņas. Ēka tikusi celta kā Zasas muižas kompleksa klēts, vēlāk bijis periods, kad tur atradies veikals, citi šo vietu pazīst kā ambulanci – doktorātu, vēl citi – kā dzīvojamo māju.

“Ēkai ir ļoti daudz funkciju, ko tā ir pildījusi, bet nav apkopota, spēcīga materiāla – vizuāli baudāma un sakārtota no A līdz Z. Ir ļoti maz vizuālu liecību un fotogrāfiju. Līdz ar to gribētos apkopot un savākt skaistu materiālu par to, kas šī ēka ir bijusi. Cilvēkiem, kas dzīvo Zasā un vēl var padalīties ar šīm atmiņām gan stāstu formātā, gan pašķirstot savus albumus un paskatoties, vai ir fotogrāfijas ar šo ēku, tas varētu būt ļoti saistoši.”

Ja kādam ir informācija par “Ozolleju” ēkas vēsturi, fotogrāfijas vai kādas citas liecības, lūgums informēt par to Sēlijas kultūrtelpu, zvanot uz tālruņa numuru: 25 465 787 vai rakstot uz e-pasta adresi: selijas.kt@jekabpils.lv. Informācija tiks gaidīta līdz 31.martam. Ja materiālu apjoms būs pietiekams, tiks veidota izstāde par “Ozolleju” vēsturi.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 15.03.2023 08:39
Kas nezina savu pagātni, tas arī nezina, kas notiks nākotnē.
D
Distihs 14.03.2023 20:17
Kā barigas vāc visādus vecus krāmus. :D Kam tas vispār, nākuj, interesē? Vēl akmens cirvjus un kaula adatas var sastiept. :D
N
Neķītrais masāžists 14.03.2023 20:18
Kas tas par gļuku, ka mana vārda vietā, bļin, dzejnieks uzradās? :((((
S
Skolnieciņš 14.03.2023 18:34
Latvija ir Latvju Dievu zeme. commons.wikimedia.org/w/index.php?search=Dieviete+M%C4%81ra&title=Special:MediaSearch&go=Go&type=image
D
Distihs 14.03.2023 18:03
Kur agrāk bija doktorāts,
Tur tagad dzīvo suns kaut kāds.
A
Astro 14.03.2023 17:21
Interesi uzturi,
Par ,,Ozolleju,, vēsturi,
Dod šai ēkai labumu,
Atved bildes,albumu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->