Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.08.2023 15:09

Āfrikas cūku mēra uzliesmojums konstatēts mājas cūkām Vīpes pagastā 0

Āfrikas cūku mēra uzliesmojums konstatēts mājas cūkām Vīpes pagastā

Kādā zemnieku saimniecībā Jēkabpils novada Vīpes pagastā konstatēts Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, informē Pārtikas un veterinārais dienests. Lai likvidētu uzliesmojuma perēkli un nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, novietnē tiks likvidētas 58 cūkas. Pārtikas un veterinārais dienests veic slimības apkarošanas un ierobežošanas pasākumus un epidemioloģisko izmeklēšanu. Ap novietni noteikta karantīnas zona. Savukārt apkārtējā teritorijā esošajās citās cūku novietnēs speciālisti pastiprināti pārbaudīs cūku veselības stāvokli un biodrošības prasību ievērošanu.

Cūku novietnēm, kas atrodas karantīnas zonā, aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus šīs zonas.

Šogad šis ir septītais Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām. Līdz šim tas ir konstatēts mājas cūku novietnēs Gulbenes, Madonas un Krāslavas novadā.

PVD aicina mājas cūku turētājus stingri ievērot biodrošību novietnē – nelaist cūkas ārā un nepieļaut to saskari ar savvaļas dzīvniekiem, nedot cūkām zaļbarību, dārzeņus un augļus no piemājas dārza, kā arī pārtikas pārpalikumus un būt uzmanīgiem ar pakaišu – skaidu, salmu, siena izmantošanu.

Pirms došanās kūtī obligāti jānomaina apģērbs un apavi, kā arī jāveic apavu dezinfekcija. Darbarīkus, ķerras, spaiņus un citu aprīkojumu, kas tiek izmantots kūtī, nedrīkst izmantot ārpus tās, uzsver PVD.

Tāpat dienestā norāda, ja cūkas izskatās neveselas, paši saimnieki nedrīkst nodarboties ar dzīvnieka ārstēšanu, bet nekavējoties ir jāizsauc veterinārārsts.

PVD norāda, ka biodrošība ir jāievēro ikvienā saimniecībā Latvijā, kurā tiek turētas mājas cūkas, neatkarīgi no to skaita.

 

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->