Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.08.2023 16:43

Ābeļu pagastā plāno veidot infrastruktūru ģimeņu māju apbūvei 0

Ābeļu pagastā plāno veidot infrastruktūru ģimeņu māju apbūvei
Skatīt video

Nekustamais īpašums “Radzes”, kas atrodas Jēkabpils novada Ābeļu pagastā, šobrīd ir lauksaimniecības zeme, bet īpašnieks iecerējis tajā izveidot infrastruktūru privātmāju apbūvei. Jēkabpils novada pašvaldība šobrīd pieņēmusi lēmumu nodot publiskajai apspriešanai detālplānojumu, kura mērķis ir detalizēt zemes vienības plānoto izmantošanu. 13,62 hektāru plašo zemesgabalu paredzēts sadalīt 93 vienībās, izveidojot 85 apbūves zemesgabalus un astoņas zemes vienības ielu būvniecībai.

“Pirms gada zemesgabala īpašnieks vērsās domē ar lūgumu dot atļauju uzsākt detālplānojuma izstrādi par augstāk minēto zemesgabalu,” stāsta Jēkabpils novada pašvaldības teritorijas plānotāja Zita Jaudzema. “Nu jau pagājis gads, ir izstrādāta detālplānojuma pirmā redakcija. Nesen domes sēdē ir pieņemts lēmums, ka detālplānojumu apstiprina un nodod publiskajai apspriešanai. Tur ir jauktā publiskā apbūves teritorija, kas paredz arī vienu papildu izmantošanas veidu – savrupmāju apbūvi. Lai šo teritoriju detalizētu, tika izstrādāts detālplānojums, kas paredz teritoriju sadalīt apbūves gabalos, paredzot piebraucamos ceļus un inženiertīklu risinājumus.”

Nekustamais īpašums pieder uzņēmumam SIA “Baltic-Calves”. Uzņēmumā skaidro, ka lauksaimniecībai konkrētā zeme nav pārāk laba, tādēļ radās ideja izveidot privātmāju ciematu. Uzņēmums plāno ieguldīt savas investīcijas, zemesgabalā izveidojot ielas un piebraucamos ceļus, kā arī ierīkojot pieslēgumus inženierkomunikācijām, lai iedzīvotājiem būtu iespēja iegādāties zemi privātmāju būvniecībai.

Šobrīd Jēkabpilī ir diezgan blīva privātmāju apbūve, bet brīvu zemesgabalu, kas būtu pielāgoti māju būvniecībai, ir maz. Tādēļ SIA “Baltic-Calves” pauž cerību, ka par privātmāju apbūvei pielāgotajiem zemesgabaliem būs liela iedzīvotāju interese.

Lai ieceri varētu īstenot, ir nepieciešams apstiprināt detālplānojumu, tādēļ no 4.septembra līdz 1.oktobrim ir noteikts publiskās apspriešanas periods, kura laikā ikviens iedzīvotājs var izteikt par ieceri savu viedokli un priekšlikumus.

“Iedzīvotāji var iepazīties ar dokumentiem gan mājaslapā www.jekabpils.lv, gan www.geolatvija.lv, arī vērsties mūsu telpās, mēs varam izstāstīt, kas un kā,” skaidro Zita Jaudzema. “Iedzīvotāji aicināti sniegt savus priekšlikumus un ierosinājumus. Savukārt 19.septembrī notiks sabiedriskā apspriešana. Tā gan notiks attālināti, jo saistībā ar kovida likumu šādas apspriedes joprojām notiek attālināti.”

SIA “Baltic-Calves” uzsver, ka pirmos būvniecības darbus teritorijā iecerēts sākt uzreiz pēc tam, kad būs noslēgušās birokrātiskās procedūras un būs saņemtas visas vajadzīgās atļaujas. Ar detālplānojumu un informāciju par publisko apspriešanu var iepazīties Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā.

Sandra Paegļkalne

Plānotais zemesgabala sadalījums:

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->