Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.10.2022 17:19

Ābeļu amatierteātrim “Cerība” – 20 gadu jubileja 8

Ābeļu amatierteātrim “Cerība” – 20 gadu jubileja
Skatīt video

Šis ir jau 20.gads, kad skatuves priekškaru savām izrādēm ver Ābeļu amatierteātris “Cerība”. Par godu jubilejai kolektīvs gatavo svētku pasākumu, kura laikā izrādīs Laimoņa Streipa lugu “Lāsts”. Tā ir drāma, kas stāsta par ģimenes konfliktu. Lai gan teātra aktieri labprātāk vēlētos spēlēt komēdijas, režisoram Pēterim Draņevičam labāk patīk lugas ar dziļāku nozīmi.

“Man patīk dziļākas, nopietnākas lugas,” stāsta Pēteris Draņevičs. “Viņi man turas pretī, bet es šad tad uztaisu kaut ko tādu. Tagad arī jubilejas izrādē. Ceru, ka skatītājiem iepatiksies Streipa “Lāsts”, ko aktieri iznes fantastiski!”

Pēteris Draņevičs, kurš pats ir pieredzējis aktieris, par sava kolektīva dalībniekiem ceļas un krīt.

“Daudzi aktieri ir nākuši un gājuši,” stāsta Pēteris. “Tagad viņu nav daudz – septiņi, bet kodoliņš ir tik spēcīgs! Es varu par viņiem būt ļoti lepns. Ja gadījumā viņi aizies uz kādu citu kolektīvu, es zinu, ka man par viņiem kauna nebūs.”

Prasīgs, bet sirsnīgs režisors un paškritiski aktieri – tie varētu būt atslēgas vārdi amatierteātra “Cerība” panākumiem. Skatēs un konkursos teātris vienmēr iegūst augstākos novērtējumus. Aktieri uzsver, ka Pētera Draņeviča vadībā citādāk nemaz nevar.

“Pēteris ir Pēteris!” saka aktrise Maija Veide. “Mēs Pēteri pazīstam jau vairāk nekā 40 gadus. Viņš ir ļoti prasīgs, “pasists” uz smalkām lietām, bet pasists labā nozīmē. Līdz ar to arī rodas iespēja mūsu teātrim augt.”

Ābeļu amatierteātris apvieno dažāda vecuma un dažādu jomu pārstāvjus, bet viņus visus vieno teātra gars.

“Es šeit ienācu pirms pieciem gadiem, esmu ļoti apmierināta, ka darbojos šajā teātrī,” stāsta aktrise Daina Akmene. “Manā dzīvē ir vēl viens pašdarbības kolektīvs – es 30 gadus dejoju kolektīvā “Krustpilietis”, bet savu dzīvi bez šī teātra vairs nevaru iedomāties, jo šeit ir tāds lādiņš, kas pēc tam ikdienā nāk līdzi. Ir ļoti jauki un pozitīvi.”

Aktrise Tekla Gribuste stāsta: “Teātris ir dzīve – tā ir otra ģimene, jo viss brīvais laiks aiziet teātrī. Ir pacilātība, teātris neļauj novecot. Lomas ir dažādas – jautras, bēdīgas, ar humora izjūtu. Visgrūtāk ir notēlot piedzērušos cilvēku skaidrā prātā.”

Uz 20 gadu jubilejas pasākumu un lugas “Lāsts” izrādi Ābeļu amatierteātris savus skatītājus ielūdz jau šajā sestdienā, 29.oktobrī, pulksten 16:00 Ābeļu Tautas namā.

Sandra Paegļkalne

V
Viesis 29.10.2022 18:38
Vēl jau bez Streipa Lāsts izrādi Pēteris varētu iestudēt arī izrādi Ziemassvētkiem,kad kāds Salavecis pirms vairākiem gadiem Salas pagastā izdemolēja dzīvokli .Tas nu gan Pēterim varētu izdoties:)))))
R
Režisore 28.10.2022 21:32
Apsveicu ar jubileju teātri un aktierus! Teātris jau tāds īpašs process., Žēl,kā pēc novada skates vērtējuma nav ticis uz reģionālo skati,jo tiek virzīti teātri ar augstāko novērtējumu.Bet vēl jau var startēt arī nākotnē!

M
Montekukulli 28.10.2022 10:55
Peteris māk paukot (ptīt uvērt un tušē !) tātad jāmobilizē kopā ar maiju, kura prot šaut ja ne ar musketi, tad ar citu vietu...
z
zinātājs 28.10.2022 10:54
Es zinu, par ko agrāk Pēteris strādāja. Tas bija sen.
N
Neķītrais masāžists 27.10.2022 19:57
Viņiem tur baigi labie tejāteri sanāk. Laiks teātra trupai Cerība, kurai par godu pat veikals nosaukts tās vārdā, piešķirt drāmas teātra statusu. :D
D
Distihs 27.10.2022 18:02
Ja luga Kārļa Streipa stāsts,
Tad zināsim, kāpēc tāds lāsts.
J
Jefiņš 27.10.2022 17:40
Svētkos jau nu vajadzēja kaut ko lustīgāku, nopietnība un dziļums ir katru dienu.
A
Astro 27.10.2022 17:38
Par savējiem Pēteris ceļas un krīt,
Kad pieceļas, saka labrīt!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->