Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.11.2022 16:48

35 Līvānu novada studentiem piešķirtas stipendijas 12

35 Līvānu novada studentiem piešķirtas stipendijas
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā norisinājies svinīgs pasākums, kura laikā tika parakstīti līgumi par stipendiju saņemšanu. Pateicoties Viduslatgales pārnovadu fonda stipendiju programmai, ik gadu vairākiem Līvānu novada jauniešiem tiek piešķirtas stipendijas studijām augstskolās. Šogad stipendijas piešķirtas 35 studentiem. Stipendijas pienākas, ja students vai viņa vecāki ir deklarēti Līvānu novadā, tāpat vērtēšanas komisija ņem vērā mācību sasniegumus un citus faktorus.

“Viens no svarīgākajiem kritērijiem – lai vidējā atzīme nebūtu zemāka par 7 ballēm,” stāsta Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle Evija Gurgāne. “Studiju programmai nav tik izšķirīgas nozīmes. Vēl stipendiāts nedrīkst būt vecāks par 24 gadiem, viņam ir jāstudē kādā no Latvijas valstī akreditētām studiju programmām, augstākās izglītības studiju programmā.”

Stipendiju komisijas sastāvā ir gan uzņēmēji, kuri ziedo stipendiju fondam, gan Viduslatgales pārnovadu fonda, Līvānu novada pašvaldības, kā arī vairāku novada izglītības iestāžu pārstāvji. Katrs pretendents tiek arī intervēts.

“Mēs noteikti gribam zināt, kāpēc jaunietis ir izvēlējies tieši šo studiju programmu, kādas ir viņa ambīcijas, mērķi un profesionālā interese,” stāsta Evija Gurgāne. “Mēs arī vēlamies zināt, vai viņš ir apsvēris nodomu pēc augstskolas pabeigšanas atgriezties Līvānu novadā, bet tas nav izšķirošais kritērijs, lai piešķirtu stipendijas. Mēs arī mēģinām izzināt jaunieša sadzīves vajadzības un noskaidrot, kas viņam būtu vajadzīgs, lai viņš varētu pilnā mērā nodoties studijām.”

Stipendija tiek piešķirta uz vienu mācību gadu, bet tā tiek izmaksāta divās daļās – pirmā daļa pēc līguma noslēgšanas, otrā daļa – kad students iesniedzis Viduslatgales pārnovadu fondā sekmju izrakstu par aizvadīto semestri un augstskolas izziņu, ka viņš pārcelts uz nākamo semestri. Ja studenta sekmes pazeminās, komisija var lemt par stipendijas otrās daļas neizmaksāšanu.

“Es stipendiju saņemu jau otro gadu,” stāsta RTU mašīnu un aparātu būvniecības students Jānis Āris Vindulis. “Tas motivē turpināt labi mācīties un censties vairāk un labāk.”

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes studente Egita Usāne, kura studē inženierbūvniecību, stāsta: “Man šķiet, ka katram studentam stipendija ir milzīga iespēja, jo tev nav jābūt ierautam gan darba saistībās, gan studenta pienākumu pildīšanā. Tu spēj kvalitatīvi un simtprocentīgi veltīt uzmanību tikai mācībām. Tas man ir liels atbalsts. Naudu es ieguldīšu pašizaugsmē, jo tas ir lielākais motivators sevi pilnveidot. Mani nepamet doma par atgriešanos Līvānos, jo vietu, kur atgriezties, veido cilvēki, un man šeit ir ģimene, esmu šeit uzaugusi.”

Stipendiju fondam ik gadu ziedo Līvānu uzņēmumi, šogad tie ir “Light Guide Optics International”, “Līvānu kūdras fabrika” un “Hansahold”.

“Uzņēmums “Light Guide Optics International” šim stipendiju fondam ziedo kopš tā pirmsākumiem,” stāsta uzņēmuma Finanšu departamenta vadītāja Gunta Ivdre. “Mēs kopā ar Līvānu kūdras fabriku esam vieni no šīs idejas sponsoriem kopš pirmsākumiem. Mūsu uzņēmuma vadītājs vienmēr par vienu no galvenajām lietām dzīvē uzskatījis zināšanas un mērķtiecību. Ieguldījums jauniešos un izglītībā vienmēr ir nākotnes kapitāls.”

Stipendiju fonda kopējais apmērs, kas šajā mācību gadā piešķirts 35 studentiem, ir 49 300 eiro. Katram jaunietim stipendijas apmērs ir atšķirīgs. Lielākā stipendija ir 2500 eiro, mazākā – 800 eiro.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 08.11.2022 09:26
Nezinu, kā citiem, bet man vienmēr ir paticis un patīk stāsti par Līvānu pašvaldības pozitīvajām attiecībām ar jauniešiem. Nav zināms, kāpēc Jēkabpils novadā to dara tikai ar sportistiem, kas arī ir labi, bet tomēr ne tik.
Ž
Žurnālists 07.11.2022 21:08
Brencis pāršāva pār strīpu ar fotogrāfiju. Bet var būt gribēja izpatikt Krauklei, kā nekā Līvānu pašvaldība finansē Jēkabpils laiku.
07.11.2022 21:13
Nu, viņš tik dziļi ielīdis, ka atpakaļceļu neredz. Neatkarīgā žurnālistika. No kā tad dzīvos, ja pašvaldība nemaksās?
J
Jautājums 07.11.2022 19:07
Nja.... malači, bērni, prieks par tiem, kam paveicās. Bet par bildi- no sērijas- kad kāds tomēr ir mazliet svarīgāks par citiem... šo ģimenes bildi varēja labāk ģimenes albumā, bet šeit tomēr bildīti ar visiem jauniešiem... tiešām ir jāizceļ tieši šī ģimene? Ētika?
V
Voldemārs 07.11.2022 19:34
Ētika? Šī kundze par augstām vērtībām tikai pirms vēlēšanām un TV stāsta. Paši ievēlējāt un tagad skataties divkosības paraugstundas
Ž
Žoperis 07.11.2022 20:49
Voldemārs rakstija: Ētika? Šī kundze par augstām vērtībām tikai pirms vēlēšanām un TV stāsta. Paši ievēlējāt un tagad skataties divkosības paraugstundas
Tas ir spļāviens visu iedzīvotāju sejā. Ko gribu, to daru! Ētika ir tikai baznīcu apmeklējot.
J
Janka 07.11.2022 18:29
Vaivodam nav tik tīras rokas, lai stipendijas pasniegtu. Lielais priekšnieks pastumts malā no visām lietām
A
Astro 07.11.2022 18:14
Naudu izglītībā liks,
Ja pie stipendijas tiks.
N
Neķītrais masāžists 07.11.2022 17:57
Vaivods šoreiz toč var apmierināti smaidīt, jo bez viņa neatlaidības un uzbāzības neviens studentiem pat kapeiku nedotu. :D
D
Distihs 07.11.2022 17:34
Kraukle stipendijas sniedza,
Ar aci meičām Vaivods miedza.
I
Ivo 07.11.2022 18:26
Kraukle meitai stipendiju sniedza, Tīras rokas , viņa kliedza
J
Jefiņš 07.11.2022 17:06
Labi ir, būs Līvānos izglītoti darbinieki.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->