Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.03.2023 18:38

12.aprīlī Jēkabpils novadā sāksies traktortehnikas tehniskās apskates 5

12.aprīlī Jēkabpils novadā sāksies traktortehnikas tehniskās apskates

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra martā atklāj lauksaimniecības sezonu, dodoties veikt valsts tehnisko apskati traktortehnikai. Tehniskā apskate tiek veikta pēc iepriekš saplānota izbraukumu grafika – iespējami tuvu atrašanās vietai vai arī individuāli, izsaucot inspektoru uz atrašanās vietu. Jēkabpils novadā tehniskās apskates traktortehnikai sāksies 12.aprīlī. Ar izbraukumu grafiku var iepazīties šeit. Uz tehnisko apskati līdzi jāņem traktortehnikas vadītāja apliecība un tehnikas reģistrācijas apliecība, jābūt derīgai OCTA polisei.

Lai mazinātu drošības apdraudējuma riskus, no šā gada 1.janvāra stājušās spēkā papildu tehniskās apskates prasības:

  • TR un tās piekabe, kuras izgatavotāja noteiktais maksimālais braukšanas ātrums nepārsniedz 30 km/h, jābūt aprīkotām ar pazīšanas zīmi "Lēngaitas transportlīdzeklis";
  • aizmugurē pie piekabes un puspiekabes, kuru garums, ieskaitot jūgierīci, pārsniedz astoņus metrus, kā arī pie piekabes un puspiekabes, kuru pilna masa pārsniedz 10 tonnas, jāaprīko ar pazīšanas zīmi – dzeltens gaismu atstarojošs taisnstūris ar sarkanu fluorescējošu apmali.

Turpmāk vairāk tiks pievērsta uzmanība arī TR un tās piekabju galveno lukturu un atstarotāju novietojumam.

z
zinātājs 14.03.2023 09:43
Es arī nezinu, kam tādas skates, padomju laiku laiku pasākums, vajadzīgs. PSRS laikos visa traktortehnika bija pakļauta militārām vajadzībām un tad bija svarīgi, lai militārās agresijas gadījumā traktori būtu pieejami lielgabalu un citu kravu pārvadāšanai. Bet tagad..? Kad esmu ārzemēs un par šo ierunājos, turienes zemnieki ir neizpratnē, smejas un jautā - vai arī kuļmašīnām tādas ir?
P
Pareizā atbilde 14.03.2023 12:29
Skates ir vajadzīgas tāpēc, lai šim nolūkam izveidotās institūcijas varētu savākt naudu sevis finansēšanai un pierādīt savu nepieciešamību kā principu.
Bet realitātē traktori kā brauca tumsā bez dzeltenajām bākugunīm, tā brauc. Un tas sarkanais trīsstūris arī nav visiem lēnajiem purkšķinātājiem.
Uz šosejas autovadītājiem traktoru apgaismojums un atstarotāji ir liela problēma, jo tumsā pa gabalu bieži nevar saprast, kas tur attālumā grīļojas... un ir grūti secināt, kādu ātrumu izvēlēties.
N
Neķītrais masāžists 13.03.2023 19:27
A, ***ren tādiem traktoriem vispār kaut kādas skates, bļē, vajadzīgas?
D
Distihs 13.03.2023 19:23
Ja grib, lai kāpurnieku pēta,
Tad izpēte nemaz nav lēta.
A
Astro 13.03.2023 19:09
Jāskatās,kas dampim iekšā,
Pavasara darbi priekšā.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->