Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.09.2023 14:32

10 gadu laikā Jēkabpils novadā īstenoti 168 LEADER projekti 0

10 gadu laikā Jēkabpils novadā īstenoti 168 LEADER projekti
Skatīt video

Aknīstē norisinājies biedrības organizētais forums “Lauki – vide, kur vērts dzīvot”. Tā laikā dalībnieki atskatījās uz aizvadītajos gados īstenotajiem LEADER projektiem un to ieguldījumu lauku attīstībā. Posmā no 2014. līdz 2023.gadam Jēkabpils novadā ir īstenoti 168 projekti ar kopējo finansējumu – 2,7 miljoni eiro.

“Pirms LEADER stratēģiskā perioda sanāca kopā vietējie iedzīvotāji un izlēma, kur ieguldīt naudu, kādās aktivitātēs, tādēļ LEADER palīdz realizēt iedzīvotāju ieceres un sapņus,” skaidro biedrības “Lauku partnerība Sēlija” valdes priekšsēdētāja Kristīna Rubina-Apinīte. “Izvirzītie rādītāji ir sasniegti. Ir izveidots trīsreiz vairāk darbavietu, nekā bija plānots. Tas nozīmē, ka šis finansējums dod milzīgu ietekmi uz lauku teritorijas attīstību.”

Daži projektu īstenotāji piedalījās forumā, prezentējot iedzīvotājiem savus pakalpojumus un preces. Viens no uzņēmumiem, kas ieguvis LEADER atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanai, ir SIA “LL Projekti”, kas nodarbojas ar zemes kadastrālo uzmērīšanu un topogrāfiskajiem darbiem.

“Projekta laikā tika iegādātas mērniecībā ļoti noderīgas iekārtas – modernas iekārtas,” skaidro SIA “LL Projekti” darbinieks Viesturs Zaļakmens. “Tika iegādāti jauni datori, printeri, viss, kas vajadzīgs mums darbam mērniecībā laukos. Modernie instrumenti noteikti palīdz mums veikt darbu ātrāk un kvalitatīvāk.”

Tāpat LEADER atbalstu guvusi Miglinieku ģimene, kura radījusi kombučas darītavu “Botanical Shaman”. Kombuča ir dabīgi fermentēts, nedaudz gāzēts tējas dzēriens, kurā saglabājas labvēlīgie mikroorganismi. Kādreiz to sauca par tējas sēni.

“LEADER projekti mums ļāva iegādāties dažas ļoti svarīgas tehnikas vienības brūvēšanas procesā, sākot no aukstumkameras, beidzot ar pildīšanas iekārtām un raudzēšanas tvertnēm,” stāsta Jānis Miglinieks.

“Mēs noteikti tagad varam saražot lielākus apjomus, viss process ir produktīvāks. Varam saražot ātrāk un vairāk,” piebilst Zane Migliniece. Ātrāk un vairāk varam saražot.”

Arī ģimenes uzņēmums “Atrakcijas Sēlijā” īstenojis jau divus LEADER projektus.

Stāsta uzņēmuma pārstāve Baiba Navenicka: “Šis ir jau otrais LEADER projekts. Pirmajā projektā iegādājāmies 19 atrakcijas – gan piepūšamās, gan sporta. Atrakcijas bija gan mazākas, gan lielākas, bet jutām pēc cilvēku pieprasījuma, ka vajag kaut ko lielāku. Noriskējām un uzrakstījām otro projektu. Iegādājāmies lielgabarīta atrakcijas, kas sver ne vairs 10, 20 vai 100 kilogramus, bet 300 – 400 kilogramus. Darbojamies, vadājam atrakcijas pa visu Latviju, šogad diezgan bieži arī uz Rīgu esam braukuši. Spējam konkurēt arī ar lielākiem uzņēmumiem.”

Iespēja pretendēt uz Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu un īstenot LEADER projektus ir tikai tiem, kas savu darbību veic lauku teritorijā. Jēkabpils novadā lauku teritorija ir 24 pagasti un divas mazpilsētas – Aknīste un Viesīte. Šobrīd “Lauku partnerība Sēlija” ir izsludinājusi LEADER projektu 12.kārtu, kurā var iesniegt projektus rīcībā “Darbs un pārticība” un rīcībā “Veselīga dzīves vide”. Projektu pieteikumi tiek pieņemti līdz 8.oktobrim. Sīkāka informācija par projektu konkursu pieejama šeit.

 

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->