Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 22.03.2023 17:21

“Sēlijas salas” sāk īstenot Eiropas projektu “Mūsu balsis” 5

“Sēlijas salas” sāk īstenot Eiropas projektu “Mūsu balsis”
Foto: “Sēlijas salas”

Lai iesaistītu Sēlijas kopienu minoritāšu un nepilsoņu pārstāvjus lēmumu pieņemšanā, “Sēlijas salas” īsteno Eiropas līmeņa projektu “Mūsu balsis”. Vietējā līmenī sākušās tikšanās ar iedzīvotājiem pierobežā, savukārt interešu aizstāvība starptautiskā mērogā pašlaik tiek īstenota apmācībās Ungārijā un rudenī turpināsies Briselē.

Kopienu sadarbības tīkls "Sēlijas salas" uzsāk īstenot starptautiska Eiropas līmeņa projektu “Mūsu balsis” (“Voices for Votes”). Tas atbalstīts minoritāšu pārstāvniecības grantu programmā, kas nodrošina dažādu sabiedrības minoritāšu grupu atbalstīšanu, iesaistot tās izpratnes veidošanā par Eiropas Savienības pamattiesībām un vērtībām.

Projekta gaitā tiks veicināta sabiedrības saliedētība Sēlijas vēsturiskās zemes lauku teritorijās, īpašu uzmanību veltot daudznacionālo pierobežas kopienu integrācijai pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs. Martā jau notikušas pirmās fokusgrupas Neretā, Rites pagasta Cīruļos un Subatē, kur ar iedzīvotājiem tikās līdzdalības eksperts Āris Adlers. Nākošā tikšanās notiks Demenes pagasta pārvaldē 5. aprīlī pulksten 15.00.

Savukārt Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā no 19. līdz 22. martam notiek starptautiskas apmācības programmas īstenotājiem no visas Eiropas. Dalībnieki apgūst Eiropas Savienības pieejamos atbalsta mehānismus, kā arī saņem juridiskās konsultācijas likumdošanā. Tāpat apmācību mērķis ir veidot starptautisku sadarbību starp programmas dalībniekiem no dažādām valstīm.

Budapeštā kopienu sadarbības tīklu “Sēlijas salas” pārstāv projektu vadītāja Santa Šmite. Viņa atzīst, ka tieši šis laiks ir ļoti svarīgs, lai pastiprināti strādātu ar iedzīvotājiem: “Sēlija vienmēr ir bijusi daudznacionāla. Īpaši Sēlijas austrumi, kur vietējie ir lieli sava pagasta vai ciema patrioti, taču bieži ar vāji izteiktu piederības izjūtu Latvijas valstij. Kaimiņvalstī esošās drošības krīzes turpināšanās rada akūtu vajadzību pilsoniskajai sabiedrībai vairāk iesaistīties savas valsts ilgstoši neatrisināto valsts piederības un integrācijas jautājumu risināšanā.”

Nākošā starptautiskā tikšanās gaidāma oktobrī, kad kopienu sadarbības tīkla pārstāvis dosies uz Briseli. Dažādu minoritāšu un citādi mazaizsargātu grupu intereses pārstāvošām 30 Eiropas organizācijām būs iespēja tikties ar 300 izciliem juristiem, kas sniegs konsultācijas juridiskajos jautājumos projektā ietverto problēmu novēršanai.

Informācija sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par informācijas saturu atbild biedrība "Kopienu sadarbības tīkls "Sēlijas salas"". Informācija nepauž Eiropas Savienības oficiālo viedokli. Minority Rights Group Europe (MRGE) grant “Minorities, Accontability, Rights, Independence, Organisational Development” project “Voices for Votes”, Nr. LV012023

z
zinātājs 23.03.2023 09:13
Nav zināms, kādas minoritātes Sēlijas salas ir gatavas atbalstīt, bet viena no tām varētu būt seksuāli citādi orientētās personas. Lai patiešām kvalitatīvi varētu viņām palīdzēt un atbalstīt grūtā brīdi, ir jābūt pieredzei un empātijai, ko pašmācības ceļā apgūt nav vienkārši. Tāpēc Selijas salās pareizi nolēmuši, ka tikai reālā darbībā, pieredzējušu geju un lezbiešu vadībā, praktizējot dažādas seksuālās attiecības, var gūt izpratni un atrast pareizo ceļu, kā palīdzēt šai pārrobežu minoritāšu grupai. Priekšā stāv liels darbs. Lai apsekotu visas pierobežas mājas un veiktu minoritāšu uzskaiti, nepieciešami lieli cilvēkresursi un tāpēc iesaku iesaistīt šajā Eiropas atbalstītajā projektā arī tādas neformālās NVO grupas kā Jehovas lieciniekus, klejojošos baptistus, 7.dienas adventistus, Latvijas dievturu sadraudzi, Vasarsvētku draudzes biedrus, kā arī Aglonas svētceļiniekus un autoveikalus.
N
Neķītrais masāžists 22.03.2023 20:16
Jau vēmiens nāk, kad dzirdi par šitādiem murgiem, bet vēl, bļē, trakāk, ka šitādām figņjām vēl naudu piešķir! Divas pat reizes no augšas līdz lejai to rakstu izlasīju, bet tā arī ņihrenā nesapratu, ko taisās darīt, kāpēc ko tādu un kā darīs, un kāda tam visam jēga. Piemēram, ko tā Šmite runā: Kaimiņvalstī esošās drošības krīzes turpināšanās rada akūtu vajadzību pilsoniskajai sabiedrībai vairāk iesaistīties savas valsts ilgstoši neatrisināto valsts piederības un integrācijas jautājumu risināšanā.” Kāda vispār, mafijas pārvaldītā valstī, te pilsoniskā sabiedrība? Nu, 3,14zģec vispār! :DDD
D
Distihs 22.03.2023 19:47
Kā runā biedri Sēļu salās,
Grupas būšot visās malās.
A
Astro 22.03.2023 17:47
Marta grupās fokusi,
Kad ārā uzzied krokusi.
J
Jefiņš 22.03.2023 17:27
Nu, nu, ka tikai kaut kas sanāktu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->