Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.02.2023 13:56

“No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 8.raidījumā izzināsim Gārseni! 7

“No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 8.raidījumā izzināsim Gārseni!
Skatīt video

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” astotajā raidījumā ciemosimies Gārsenē – Sēlijas ciemā, kas atrodas Jēkabpils novadā un var lepoties ar baronu fon Budbergu dzimtas mantojumu – muižas kompleksu.

Ar muižas kungu māju – Gārsenes pili tuvāk iepazīstinās Gārsenes pils pārvaldniece Dace Geida. Gārsenietis Valdis Kalnietis parādīs savu seno lietu privātkolekciju “Solis sendienās”, bet Juris Brakovskis pastāstīs par Gārsenes dabas takām un velosacensībām, kuras jau tradicionāli pulcē riteņbraucējus no malu malām. Gārsenē dzīvo daudzi aktīva dzīvesveida piekritēji – viens no viņiem ir Andris Zībergs, kurš regulāri organizē dažādus pārgājienus.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

8.raidījums būs skatāms:

  • ReTV kanālā otrdien, 21. februārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 22.februārī pl.12:00 un 26.februārī pl.16:00;
  • Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 23.februārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 24.februārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 25. un 26.februārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

n
no Zasas 18.02.2023 09:30
Noskatījos par Kaldabruņu un vairāk neskatos.Tur Jātniece savu znotu atrādīja, vienu auskaru taisītāju un ciemā atradās tikai viena vietējā tautas pārstāve ar bērniņu.Blakus dzīvodama viņa pat nezināja,ka vietējie iedzīvotāji gribējuši uzbūvēt estakādi,bet Jātniece to kā tautas gribu aiznesa uz domi un nauda rokā ,51 štuka ,tajā skaitā 26 no novada budžeta.Interesanti būtu zināt,kurš būvēja to estakādi (vai ne pašas znots?) un cik tur to sēdētāju ir uz tās estakādes,kuri gaida brīnumus ?

z
zinātājs 18.02.2023 08:42
Daudz neko nezinu par Zībergu, bet Brakovska kunga stāstījums noteikti daudzus ieinteresēs un mudinās biežāk apmeklēt šo skaisti Sēlijas vietu.
J
Jefiņš 17.02.2023 16:39
Kādreiz Gārsenes pils plašā apkārtnē bija slavena kā ārstniecības iestāde, viens mans darba kolēģis tur arī atguva veselību pēc ļaunas slimības, neatceros tikai cik garš bija ārstniecības ,,sroks,, .
N
Neķītrais masāžists 17.02.2023 18:06
Ja filmā neparādīs trako māju, Gārsenes galveno nozīmības objektu, tad režisoru un scenāristu ziepēs!
D
Distihs 17.02.2023 15:56
Gar Gārseni iet taisns ceļš,
Ceļa malā piena teļš.
A
Astro 17.02.2023 14:14
Padzeries no lauku akas,
Juris rādīs velo takas.
A
Astro 17.02.2023 14:11
Gribi redzēt psiheni,
Dodies skatīt Gārseni.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->