Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.02.2023 21:35

“No Piena ceļa nākuši: Sēlija - identitāte” 6.raidījumā ciemosimies Subatē! 6

“No Piena ceļa nākuši: Sēlija - identitāte” 6.raidījumā ciemosimies Subatē!
Skatīt video

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” sestajā raidījumā ciemosimies Subatē – Sēlijas mazpilsētā, kas atrodas Augšdaugavas novadā, tiek dēvēta par lievenīšu pilsētiņu un ir īpaša ar unikālu koka arhitektūru.

Raidījumā aplūkosim mazpilsētas vēsturisko centru, kas ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, iepazīsimies ar Fjodoru Koldovu, kurš saglabājis vēsturisko mantojumu, atjaunojot radinieces koka māju un savu īpašumu. Sarunā ar Subates luterāņu draudzes priekšnieci Inesi Ziediņu uzzināsim, ar ko īpaša Subates evaņģēliski luteriskā baznīca, savukārt pie Subates iedzīvotājas Ingas Krekeles izzināsim pirts noslēpumus.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

6.raidījums būs skatāms:

  • ReTV kanālā otrdien, 7. februārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 8.februārī pl.12:00 un 12.februārī pl.16:00;
  • Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 9.februārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 10.februārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 11. un 12.februārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

S
Skolnieciņš 07.02.2023 08:40
Dievturība – mierpilna pasaules izzināšana.
Dievturība cilvēkiem māca dzīvot harmonijā pašam ar sevi, ar apkārtējo dzīvo un nedzīvo dabu, un sabiedrību. Dievturi ir par mieru pasaulē. Tāpēc lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi ir kopā ar ukraiņu tautu šajā trauksmainajā laikā! Dievi dod spēku Ukrainas varoņiem aizstāvēt savu valsti no okupantiem!
failiem.lv/u/kfudgmv5b
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
Dievturība vienmēr dzīva.
N
Neķītrais masāžists 03.02.2023 18:12
Esmu bijis Subatē. Tur nav nevienas kafejnīcas ne bufetes.
J
Jefiņš 03.02.2023 19:07
Kad Tu tur biji? Pirms desmit vai divdesmit gadiem?
D
Distihs 03.02.2023 12:40
Subate ir tāla vieta,
Pie leišu robežas tā slieta.
z
zinātājs 03.02.2023 09:29
Zinu, kur ir Subate. Kādu gabaliņu aiz Aknīstes pie pašas Lietuvas robežas. No turienes uz Zarasai var aizbraukt. Krievi saka - Zasarai( aiz šķūņa).
A
Astro 03.02.2023 09:27
Subatē es pērties varu,
Ja Inga pirtī uzmet garu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->