Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.01.2023 16:32

“No Piena ceļa nākuši: Sēlija - identitāte” 2.raidījumā iepazīsim Bebreni! 5

“No Piena ceļa nākuši: Sēlija - identitāte” 2.raidījumā iepazīsim Bebreni!
Skatīt video

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” otrajā raidījumā izzināsim Bebreni – Sēlijas ciemu, kas atrodas Augšdaugavas novadā un var lepoties ar unikālu dabas vērtību – Dvietes palienēm, kā arī ar 19.gadsimta Bebrenes muižas ansambli.

Sarunā ar Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāju Benitu Štrausu izjutīsim Dvietes palieņu dabas mieru, kā arī uzzināsim, kas ir piektais gadalaiks. Kopā ar Bebrenes pagasta kultūras un tūrisma speciālisti Līgu Pauļuku iedarbināsim muižas vecās dzirnavas, izzināsim, kā radusies viena no pirmajām ciematiem veltītajām mājaslapām Latvijā, kā arī izjutīsim svētu klusumu Bebrenes Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā. Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas direktore Ērika Šaršune pastāstīs, kā tās ir – vadīt skolu bijušajā muižas kungu mājā. Savukārt rokdarbu kopā “Māra” aplūkosim zeķes un cimdus, kā arī izzināsim, kāda ir Bebrenes rokdarbnieču saistība ar Itālijas augsto modi.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Nesen pieņemtais Latviešu vēsturisko zemju likums, kurā Sēlija izdalīta atsevišķi no Zemgales un Latgales, radījis pilsoniskās sabiedrības aktivitātes vilni Sēlijā. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”, kas apvieno vairāk nekā 30 Sēlijas lauku kopienas, veic apjomīgu kopienu izpētes darbu. 28 Sēlijas kopienām tapušas grafiskās identitātes zīmes un veiktas intervijas ar vietējiem iedzīvotājiem.

Raidījumu ciklā “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

2.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 10. janvārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 11. janvārī pl.12:00 un 15. janvārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 12.janvārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 13. janvārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 14. un 15. janvārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

 

a
atkal nekā 11.01.2023 10:16
Atkal nekāda pētījuma par vēsturi.Tikai naudas izcackalēšana Sēlija salu garā.
z
zinātājs 07.01.2023 10:31
Zinu, kur atrodas Bebrene. Tur Bruno dzīvo. Viņš vienmēr un visur Bebreni slavē. Gan jau zināms pamats tam ir.
J
Jefiņš 06.01.2023 17:54
Sen neesmu bijis Bebrenē, vismaz gadus trīsdesmit, gandrīz vai vasarā būs jāaizbrauc aplūkot.
N
Neķītrais masāžists 06.01.2023 18:44
Brauc gan, jo vēl pēc 30 gadiem tur vispār ņihrenā nekā vairs nebūs.:D
D
Distihs 06.01.2023 17:08
Ļaudis Bebrenē laimīgi mīt,
Daudzi uz turieni pārvāksies rīt.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->