Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
16.10.2023 18:48

“Manas jaunās mājas Latgale” 3. raidījuma viesis – Imants Losāns 0

“Manas jaunās mājas Latgale” 3. raidījuma viesis – Imants Losāns

Strādājot internacionālā kompānijā un komandējumos apceļojot daudzas Eiropas valstis, IT speciālists Imants Losāns kopā ar sievu Daci nolēma pārcelties uz abu dzimto Rēzekni - Imanta vecvecāku mājām. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj Imantam strādāt attālināti, savukārt Dace jaunajās mājās atklājusi savu aicinājumu - veidot melnās keramikas traukus.

Pusi no dzīves Imants pavadījis Rīgā un pusi Latgalē, taču vilkme uz dzimto pusi pastāvējusi vienmēr. Abi ar sievu uz pastāvīgu dzīvi šeit pārcēlušies vien gada pirmajā pusē. Lai arī nākotnes plānos ir lielākas mājas būvniecība, pagaidām, lai tikai ātrāk varētu uzsākt dzīvi dzimtajā vietā, iekārtojušies moduļa tipa mājā, jo dzimtas īpašumu gandrīz pilnībā nopostīja ugunsgrēks 1997. gadā. Pa mazam, pa mazam, solīti pa solītim – tāds ir Losānu ģimenes koncepts. Vēl pirms pārcelšanās viņi brauca uz šo vietu nedēļas nogalēs, pamazām piemērojot vidi savām vajadzībām un vīzijai, taču darbs nebūt nav galā, abiem vēl ir daudz ideju, kuras realizēt.

Vaicāts, vai jūt kādu atšķirību starp cilvēkiem galvaspilsētā un Latgalē, Imanta atbilde ir noliedzoša: “Rīgā komunicēju ar dažādiem cilvēkiem gan tagad, gan iepriekš. Ļoti daudz latgaliešu ir Rīgā, arī ārzemnieku. Tā kā strādāju internacionālā kompānijā – 2000 cilvēku no 30 dažādām valstīm un kultūrām, komunikācija notiek pārsvarā angļu valodā. Un es nevaru teikt, ka latgalieši kaut kā atšķiras”.

To, ka attālinātais darbs ir abpusējs ieguvums, apstiprina arī Imanta darba devējs – uzņēmums Accenture. Tās Talantu studijas vadītāja Zanda Arnava stāsta, ka ar katru darbinieku notiek vienošanās par darba apjomu, kas tiek veikts attālināti un kas – klātienē birojā. Lai nodrošinātu ērtu strādāšanu no mājām, izveidots atbalsta budžets, kas praktiski nozīmē darbiniekam iespēju iegādāties un iekārtot ergonomisku darba vidi mājās. Runājot par kontroles mehānismu, pastāv dažādi tehnoloģiski rīki, kuros vadītājs var redzēt veiktā darba apjomu, taču pamatā tā esot gadiem veidota uzticēšanās atmosfēra, ka katrs zina, kas ir jāizdara, katrs grib to izdarīt un to dara.

Interneta personāla atlases uzņēmums “CV-Online Latvia” mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa stāsta, ka vasarā veiktajā darba devēju un darba ņēmēju aptauja apliecināja, ka tikai katrs ceturtais darba devējs plāno turpināt darbu tikai klātienē. Vairums piedāvā hibrīdmodeli, strādājot gan fiziski uz vietas birojā, to kombinējot ar darbu no mājām. Turklāt pētījums arī apliecina, ka darba efektivitāti nekādā veidā neietekmē, kur fiziski darbinieks konkrētos pienākumus veic.

Raidījuma noslēgumā Dace Losāne mudina cilvēkus atgriezties, jo Latgalē ir tik daudz pamestu viensētu: “Man liekas, ka nav jābaidās atgriezties. Vecmāmiņas nomirst, bērni paliek Rīgā, neatgriežas, līdz ar to tas viss tā kā aizmirstībā paliek. Žēl. Ja kaut 10% atgrieztos, tad šeit veidotos tāda kā jauna pilsēta ar jaunām iespējām”.

Skatieties Vidusdaugavas televīzijas kanālā 19.oktobrī pl.19:30; 20:30 un 21:30 ar atkārtojumiem 20.oktobrī ik stundu no pl.8:30 līdz 18:30 un 21. un 22.oktobrī pl.11:30, 16:30 un 21:30!

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->