Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.06.2023 16:24

“Līvānu siltums” piedāvā iespēju veikt apkures avansa maksājumus 0

“Līvānu siltums” piedāvā iespēju veikt apkures avansa maksājumus
Skatīt video

SIA “Līvānu siltums” klientiem piedāvā iespēju veikt apkures avansa maksājumus, lai samazinātu maksājumu apmēru apkures sezonas laikā. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem ir iespēja noslēgt vienošanos par nākamās apkures sezonas laikā patērētās siltumenerģijas apmaksu 12 mēnešu periodā, jau sākot no šā gada jūnija, beidzot ar nākamā gada maiju.

“Katrai apkures sezonai beidzoties, tiek aprēķināts vidējais maksājums, kas tiek sadalīts uz 12 mēnešiem,” stāsta SIA “Līvānu siltums” ekonomiste Ilona Stepiņa. “Apkures sezona ilgst aptuveni septiņus mēnešus, bet tas kopējais maksājums tiek sadalīts uz 12 mēnešiem. Sākot ar jūniju, klients var maksāt kaut kādu vienādu summu. Beidzoties apkures sezonai, ja maksājumu pietrūkst, klientiem vajadzēs piemaksāt, bet tad, ja viņš būs pārmaksājis, maksājums paliks uz nākamajiem mēnešiem vai uz nākamo apkures sezonu. Maksājums atkarīgs no tarifa un no apkures sezonas ilguma.”

Līvānos ir viens no valstī zemākajiem apkures tarifiem – šobrīd tie ir 76 eiro un 32 centi par megavatstundu. Centralizētā apkure ir 2,5 tūkstošiem klientu, un no tiem aptuveni 20 procenti veic avansa maksājumus par siltumenerģiju, sadalot maksājumu par apkures sezonu uz 12 mēnešiem. Jāpiebilst, ka šāda iespēja ir tikai tiem iedzīvotājiem, kuriem nav parādu par iepriekšējo apkures sezonu. Uzņēmumā skaidro, ka kopējais klientu parāda apjoms ir 500 tūkstoši eiro.

“Parāds, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies, bet ne tik strauji,” saka Ilona Stepiņa. “Tas ir pieaudzis par aptuveni astoņiem procentiem, bet ir iepriecinoša ziņa, ka tas tomēr ir mazāks par to parādu, kurš bija uz 2021.gada 1.jūniju. Tātad klienti cenšas maksāt. To varbūt ietekmē arī valsts atbalsts, tas atbalsts, kas bija kovida laikā, un arī pašvaldības mājokļa pabalsta piešķiršana maznodrošinātajiem klientiem. No kopējā klientu skaita gandrīz 75 procenti veic maksājumus laicīgi, 20 procentiem parādi nepārsniedz 1000 eiro. Tos varētu dzēst vasaras laikā, kad nav apkures rēķinu. Bet ir tāda daļa parādnieku – ap 5 procentiem, kuri ilgstoši nemaksā par apkuri.”

SIA “Līvānu siltums” sākotnēji brīdina parādniekus, gan iekļaujot informāciju rēķinā, gan sazinoties ar klientu e-pastā vai pa pastu. Ja parādnieks nereaģē, tad uzņēmums vēršas ar prasību tiesā. Tiesvedības notiek nepārtraukti, un šobrīd tiesu izpildītājam ir aktīvas aptuveni 550 lietas, ko ierosinājis Līvānu siltumapgādes uzņēmums.

“Ir daļa tiesas lēmumu, ko mēs nesniedzam tiesu izpildītājam,” skaidro Ilona Stepiņa. “Ceram, ka klienti labprātīgi nomaksās. Tā darām, lai nepasliktinātu klientu materiālo stāvokli, jo tiesu izpildītāja darbības ir maksas pakalpojumi. Parādniekam tiesu izpildītājs izraksta rēķinu par veiktajām darbībām. Cenšamies ar parādniekiem kaut kā vienoties. Esam pateicīgi visiem, kas laicīgi maksā. Piedāvājam tiem, kam ir parādi, veikt maksājumus vasaras periodā kasē vai internetbankā, vai citās maksājumu pieņemšanas vietās. Kavējumu naudu mēs neaprēķinām, tikai jāapmaksā rēķins.”

Avansa maksājumi ir veids, kā iedzīvotājiem atvieglot norēķināšanos par apkuri un neieslīgt parādos, tādēļ uzņēmums aicina izmantot šo iespēju. Lai noslēgtu vienošanos par avansa maksājumiem, jāvēršas uzņēmuma “Līvānu siltums” administrācijas ēkā, Zaļā ielā 39, vai arī jāzvana uz tālruņa numuru: 653 07 241. Savukārt tiem klientiem, kuri jau iepriekš ir izmantojuši šo iespēju, vienošanās tiks automātiski pagarināta.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->