Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!

Sēlija: vēsturiskās zemes identitāte un tuvplāni

Projekts “Sēlija: vēsturiskās zemes identitāte un tuvplāni”, līguma Nr. 2022.LV/RMA/37

No 2022.gada 1.jūnija līdz 2023.gada 31.martam SIA “Vidusdaugavas televīzija” realizē Latvijas valsts budžeta caur Sabiedrības integrācijas fondu (SIF) finansētu “Mediju atbalsta fonda” programmas projektu “Sēlija: vēsturiskās zemes identitāte un tuvplāni”.

Projekta mērķis ir stiprināt Sēlijas vēsturisko zemju nacionālo kultūrtelpu, veicinot Sēlijā dzīvojošās sabiedrības valstiskuma apziņu un saliedētību uz latviešu valodas pamata un skaidrojoši aktualizēt Sēlijas nozīmīgumu līdzās citiem Latvijas reģioniem.

Projekta aktivitātes ir 12 kvalitatīvu videostāstu izveide, aplūkojot tuvplānā Sēlijas iedzīvotāju kopienas, atklājot to dažādību, iekšējās sadarbības struktūras, vienlaikus atspoguļojot latviskās valstiskuma apziņas veidošanos un aktīvu pilsoniskumu, saistot to ar valstij nozīmīgiem šodienas izaicinājumiem.

Projekta kopējais finansējums ir 32 825,57 eiro, ko 100% apmērā finansē “Mediju atbalsta fonds”.

PROJEKTA SATURA APRAKSTS

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

Nesen pieņemtais Latviešu vēsturisko zemju likums, kurā Sēlija izdalīta atsevišķi no Zemgales un Latgales, radījis pilsoniskās sabiedrības aktivitātes vilni Sēlijā. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”, kas apvieno vairāk nekā 30 Sēlijas lauku kopienas, veic apjomīgu kopienu izpētes darbu. 28 Sēlijas kopienām tapušas grafiskās identitātes zīmes un veiktas intervijas ar vietējiem iedzīvotājiem.

Raidījumu ciklā “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus.

Veidojot profesionālus video sižetus, Sēlijas vēsturiskās zemes identitāte tiek stiprināta un popularizēta, tā iekļaujoties latviešu nācijas saliedēšanās un nacionālās pašapziņas veidošanās procesos.

RAIDĪJUMI BŪS SKATĀMI:

RETV KANĀLĀ ik nedēļu, sākot no 3.janvāra:

  • OTRDIENĀS pulksten 19:25 ar atkārtojumiem
  • TREŠDIENĀS plkst.12:00;
  • SVĒTDIENĀS plkst.16:00.

VIDUSDAUGAVAS TELEVĪZIJAS KANĀLĀ ik nedēļu, sākot no 5.janvāra:

  • CETURTDIENĀS pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30;
  • PIEKTDIENĀS ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī
  • SESTDIEN un SVĒTDIEN plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

 

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par video sižetu saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.