Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.05.2024 13:05

Zasā izskanējuši bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku” 0

Zasā izskanējuši bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku”
Skatīt video

Ar Zasas folkloristu uzstāšanos Zasas muižas parkā tika atklāti bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku”. Tā ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programma, kas caur dažādiem folkloras žanriem aktualizē paaudzēs krātās prasmes, stāstus, dziesmas, dejas, iemaņas un dzīves gudrības. Šogad tika atzīmēta svētku 40. jubileja. Ik gadu svētkiem ir sava tēma, un šoreiz tā bija “Skaņa, skaņu ainava, tradicionāli skaņu rīki un melodijas”.

“Īpašs uzsvars ir uz Sēliju, jo Sēlija Latvijas kultūrtelpā ir īpaša ar rotāšanas tradīciju. Tā ir īpaša skaņveide, un šis ir tas laiks gadā, kad tā skan vislabāk,” stāsta svētku mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna. “Mēs visu gadu esam strādājuši ar visvisādām skaņām un skaņu atdarinājumiem, dziedam individuāli, dziedam kopā, dziedam mazās grupās.”

Folkloras svētkos pavasara rotāšanas dziesmas izpildīja ne tikai sēļi, bet arī kolektīvi no citiem kultūrvēsturiskajiem novadiem. Pasākumā pulcējās vairāk nekā 1000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas.

“Es jau esmu folklorā kopš bērnudārza, mani šajā visā ievilka skolotāja Aldona, ar kuru es joprojām esmu vienā kopā, un pa ilgiem gadiem man tas ir ļoti iepaticies, tāpēc es arī turpinu piedalīties,” stāsta svētku dalībniece Undīne no Ļaudonas.

“Es eju folklorā, jo mana mamma ieteica, viņa arī ir muzikante. Man patīk stāstīt stāstiņus un braukt uz šejieni,” stāsta “Rīgas Skolēnu pils” pārstāvis Eduards.

“Man patīk dejot un satikties mēģinājumos ar draugiem, tad var parunāt un pavadīt labi laiku, kopā dejojot,” saka svētku dalībniece Elza no Nīcas.

“Man patīk spēlēt spēles un spēlēt savu instrumentu. Es spēlēju mandolīnu,” stāsta svētku dalībniece Marija no Viļāniem.

“Pulkā eimu, pulkā teku” ir pasākums, kurā bērni un jaunieši var dalīties mācību procesā apgūtajā pieredzē, demonstrējot gan dziedāšanas un dejošanas prasmes, gan mūzikas instrumentu spēli.

Folkloras svētki Zasā ilga divas dienas, kuru laikā skanēja koncerti, noritēja spēles un rotaļas, tāpat bija svētku gājiens un interaktīvas darbnīcas.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->