Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.03.2024 19:21

Zane Daudziņa par ģeopolitisko situāciju: mums jānotur sevī miera bastions 0

Zane Daudziņa par ģeopolitisko situāciju: mums jānotur sevī miera bastions
Skatīt video

Aktrise, skatuves runas pedagoģe un Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Zane Daudziņa rakstniecībai pievērsās Covid-19 pandēmijas laikā, kad klajā nāca viņas pirmais darbs ar nosaukumu “Dienasgrāmata”. Tā iemantoja tik lielu lasītāju mīlestību, ka Zane turpināja izdot grāmatas arī par citiem tematiem. Tiekoties ar jēkabpiliešiem Krustpils Kultūras centrā, Zane Daudziņa dalījās pārdomās gan par rakstīšanu, gan citiem aktuāliem tematiem. Grāmatā “Mans kara gads” aktrise apraksta, kāda ir viņas ikdiena un pārdomas pēc kara sākuma Ukrainā. Viņa atzīst, ka tas ir satricinājis ticību gaišai nākotnei, bet vienlaikus uzsver, ka mēs nedrīkstam krist izmisumā.

“Mēs nedrīkstam izsamist, nedrīkstam būt vāji un salūzt,” saka Zane Daudziņa. “Mums ir jābūt ļoti atbildīgiem par saviem līdzcilvēkiem, jo katra individuāla sabrukšana un katrs individuāls krahs uzreiz ierauj arī pārējos kaut kādā neprognozējamā dzīves mutulī. Cieš visi apkārtējie. Visi tiek pakļauti smagam – būtībā individuālam karastāvoklim. Mums jānotur tas miera bastions sev pārskatāmās robežās. Tā ir mūsu atbildība.”

Zane Daudziņa pauž pārliecību, ka, palīdzot ukraiņiem, mēs palīdzam arī paši sev. Ir cilvēki, kuri kritizē ziedošanu Ukrainai, jo arī Latvijā ir daudzi trūkumcietēji, bet Zanei par to ir savs viedoklis.

“Vajadzētu katram tā godīgi ieskatīties savā sirdī un pateikt: ja es nenoziedošu tos 100 eiro mēnesī Ukrainai, vai tiešām aiznesīšu tos savai kaimiņienei, kurai ir trūcīgāki apstākļi? Vai tā būs? Visticamāk, tie cilvēki, kuri ziedo Ukrainai, turpina atbalstīt un turēt pie dzīvības un veselības arī savus līdzcilvēkus,” saka Zane.

Šajā sarežģītajā laikā, kad vispirms mieru satricināja Covid-19, pēc tam – karš Ukrainā, Zanei Daudziņai emocionāli ļoti palīdzēja rakstīšana.

“Tas ir bijis mans glābšanas riņķis,” saka Zane Daudziņa. “Es esmu atradusi šo veidu. Tāda pašrefleksija var ļoti daudz ko salikt pa plauktiņiem pašiem savā dzīvē un savās vērtībās, gluži vienkārši labāk saprast sevi pasaulē un pasauli sevī. Tas ir fakts. Es no sirds iesaku katram, kurš ir kādreiz mazliet aizdomājies, ka varētu rakstīt dienasgrāmatu, dariet to! Dzīve neaizpeld bez pēdām. Pēc tam, pašķirot atpakaļ, pat, ja mēs to nekur netaisāmies publicēt, tas ir ārkārtīgi interesanti. Caur tiem vārdiem, ko tu esi pierakstījis, tu pēkšņi sajūti smaržas, garšas, atkal ieraugi to gaismu, to atmosfēru un cilvēkus, ar kuriem tu esi bijis kopā. Tā ir liela bagātība. Tava dzīve nav tik vienkārši aizslaucīta prom. Tev paliek liecība par šo laiku.”

Zane Daudziņa jau raksta nākamo grāmatu – šoreiz bērnības atmiņas par dzīvi komunālajā dzīvoklī, par kolorītajiem kaimiņiem un dažādiem ikdienas notikumiem. Sarunu ar Zani Daudziņu vadīja kultūras žurnāliste Liega Piešiņa, un tikšanās bija viena no aktivitātēm projektā “Grāmata rosina sarunu par aktuālo”.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->