Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.12.2022 17:24

VUGD decembrī samazina dienu skaitu, kad būs jāaptur posteņu darbība 6

VUGD decembrī samazina dienu skaitu, kad būs jāaptur posteņu darbība

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atradis pagaidu risinājumus, lai decembrī būtu mazāk tādu dienu, kad nepieciešams apturēt darbību 18 mazāk noslogotajos posteņos. Dienests ir radis iespēju apmaksāt nelielu virsstundu skaitu, tas ļauj daļai nodarbināto ieplānot papildus dežūrmaiņu, tādā veidā samazinot dienu skaitu, kad būs nepieciešams apturēt posteņu darbību. No 1.decembra dienests ievieš arī papildu darba organizēšanas pasākumus, piemēram, dežūrmaiņās vairāk iesaistot daļu un posteņu komandierus. Dienās kad nepieciešams apturēt posteņu darbību, tas tiks darīts no pulksten 8:00 līdz 13:00 – laikā, kad ugunsdzēsēji parasti saņem vismazāk izsaukumu. Pilnīga darbības apturēšana būs galējs līdzeklis.

Līdzās tam VUGD sagatavoja informatīvo ziņojumu "Par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta aktuālajiem jautājumiem un dzīvības glābšanas spēju nodrošināšanu", un tas iesniegts saskaņošanai Iekšlietu ministrijā un pēc tam tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Informatīvajā ziņojumā sniegta informācija par situāciju VUGD personāla, tehniskā nodrošinājuma un infrastruktūras jomā, būtiskākajām attīstības iniciatīvām dažādās darbības jomās, kā arī nepieciešamie risinājumi esošās situācijas uzlabošanai.

VUGD sagatavoja un iesniedza Iekšlietu ministrijai tālākai virzībai prioritāro pasākumu papildu finansējuma piešķiršanai virsstundu darba samaksai 2023.gadā 4,8 miljonu eiro apmērā, bet 2024.gadam un turpmāk katru gadu 6,2 miljoni eiro un atlīdzības palielināšanai 2023. un 2024.gadā 16,5 miljonu eiro, bet 2025.gadā un turpmāk katru gadu 22 miljonu eiro apmērā.

Šādi prioritārā pasākuma pieteikumi ir gatavoti arī iepriekšējos gados, taču tie nav atbalstīti vai tikai daļēji atbalstīti.

"Ja nepiedzīvosim masveida saslimšanu vai strauju situācijas pasliktināšanos personāla nodrošinājuma jomā, tad decembrī būs mazāk dienu, kad būs nepieciešams apturēt kāda posteņa darbību. Darbu pie iespējamiem situācijas risinājumiem turpinām, jo nākamais gads prognozējas tikpat sarežģīts un izaicinošs, ja netiks pieņemti būtiski lēmumi situācijas risināšanai," norāda VUGD priekšnieka vietnieks dienesta jautājumos Jānis Grīnbergs.

VUGD nesen paziņoja, ka personāla trūkuma dēļ dienests nolēmis īslaicīgi apturēt 18 mazāk noslogoto dienesta posteņu darbību. Tas skar Rojas, Sabiles, Piltenes, Alsungas, Jaunjelgavas, Neretas, Elejas, Aknīstes, Viesītes, Auces, Bulduru, Baldones, Cesvaines, Varakļānu, Mazsalacas, Strenču, Zilupes un Tilžas posteņus.

L
Lili 02.12.2022 11:50
Labi ka nauda atrodas dalībai eirovizijā...vārdu sakot, atraduši, kam taupīt..
z
zinātājs 02.12.2022 09:05
Nezinu, vai ir pareizi samazināt dienu skaitu, ja zināms, ka ugunsnelaimes gadījumos katra stunda ir svarīga. Pat minūtes spēlē lomu.
N
Neķītrais masāžists 01.12.2022 19:37
Ja tā, tad iepriekš vajag paziņot, kurās dienās ar uguni un pīpēšanu jāuzmanās.
D
Distihs 01.12.2022 18:15
Ka naudas trūkst,
Tam jāpiekrīt,
Bet ugunsgrēks
Var būt jau rīt.
J
Jefiņš 01.12.2022 18:07
Centīgāk jānodarbojas ar profilaksi, jāskaidro un jāskaidro par ugunsgrēku izcelšanās iemesliem. Pārbaudīt vai visur ir dūmu detektori un ugunsdzēšamie aparāti.
A
Astro 01.12.2022 17:42
Kad ugunsgailim skanēs dziesmas,
Nebūs vairs kam nodzēst liesmas.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->