Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.04.2023 16:36

Viesītē koncertu sniedz Jēkabpils novada deju kolektīvi 8

Viesītē koncertu sniedz Jēkabpils novada deju kolektīvi
Skatīt video

Viesītes Kultūras centrā “Sēlija” ar krāšņu koncertu iedzīvotājus priecēja deju kolektīvi no visa Jēkabpils novada. Gandrīz 20 kolektīvi uz skatuves izdejoja Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuāru. Dejotāji gatavojas skatei un pauž cerību, ka izdosies tikt uz Dziesmu un Deju svētkiem Rīgā.

“Mēs dejojam, cenšamies,” saka Rubenes deju kolektīva “Rasa” dejotāja Inita. “Kurš stīvāks, kurš līkāks, bet visi cenšamies un ceram, ka visi būsim ierindā.”

“Ir intensīvi mēģinājumi, bet mēs darām, cik mēs varam. Dziesmu un Deju svētkus gaidām ar ļoti lielu prieku. Nevaram sagaidīt, kad varēsim visi būt kopā Dziesmu svētkos,” saka Daniela no Jēkabpils deju ansambļa “Pastalnieki”.

“Ir smagi, ir daudz mēģinājumu, bet es domāju, ka mums viss izdodas diezgan labi un ka mēs dosimies uz Dziesmu un Deju svētkiem. Es nekad neesmu bijusi Dziesmu un Deju svētkos, tāpēc man tas liekas vēl īpašāk,” saka “Pastalnieku” dejotāja Samanta.

Koncertā uzstājās gan pieredzes bagāti dejotāji, kuriem aiz muguras daudz noplēstu pastalu un vairāki Dziesmu un Deju svētki, gan jaunie dejotāji, kuri nesen ienākuši tautas deju pasaulē un lielajiem Dziesmu un Deju svētkiem gatavojas pirmo reizi.

“Es nedejoju ilgi – tikai gadu,” stāsta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas deju kolektīva “Kauranieši” dejotājs Kaspars. “Sāku 10.klasē. Vienkārši patīk dejot, ir dejotprieks. Prieks satikt cilvēkus. Priekšā pirmie Deju svētki. Ļoti gatavojamies, ar ļoti lielu prieku gaidām šos svētkus.”

Deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” ir veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem. Uzvedumā ir iekļautas 33 dejas, tostarp 13 ir godalgotas jaunrades dejas, bet septiņas dejas ir no Latvijas skatuviskās dejas Zelta fonda.

“Ir ļoti vienkāršas dejas, kuras var izdejot, un ir ļoti aktīvas dejas, kad ir grūti ik pa laikam,” saka Jēkabpils Valsts ģimnāzijas deju kolektīva “Kauranieši” dejotāja Veronika.

Koncerts Viesītē dejotājiem bija kā iespēja pārbaudīt sevi pirms atlases skates, kas Jēkabpils novada kolektīviem paredzēta 29.aprīlī pulksten 17:00 Viesītes Kultūras centrā “Sēlija”.

Sandra Paegļkalne

D
Distihs 03.04.2023 17:00
Kā teica smukā Veronika,
Dejotprieks mums visiem tika.
A
Astro 03.04.2023 17:25
Kaspars dejojot vien gadu,
Nejūt vēl pēc skuķēm badu.
J
Jefiņš 03.04.2023 17:39
Galvenais nepaklupt un neuzmīt partnerei uz kājas pirkstiem.
v
vecs mossad pirdeļu jājējs 04.04.2023 14:18
es nesen paklupu pār piedzērušos žīdu, un atļāvos apmīžt šo lupatu...piedodiet..smaidas, smaidas, mana tēva smaidas, manas mātes smaidas, -- pie--dddoiet, dzied Alfons Dodē..atceros, nesen netanjahu, žīdeļu preziku, piķēra kārtējo reizi kopojamies ar cūku, turklat, kas sāpīgākais, - bezšķirnes !
N
Neķītrais masāžists 03.04.2023 18:54
Būtu labāk, ibio, domājuši par darba ražīguma celšanu nevis par dziesmu svētkiem!
P
PRIEKS 04.04.2023 10:46
Prieks līdz asarām par Pastalniekiem īpaši un VISIEM citiem arīdzan. Skaisti!!!
z
zinātājs 04.04.2023 10:59
Zināms, ka cilvēks ir sociāls zīdītājs un tam vajadzīga kopā būšana. Pie viena var arī iztrakoties un noņemt stresu bez jebkādām pašvaldības apmaksātām lekcijām.
A
Astro 04.04.2023 16:47
Pirms kārtējās novada skates,
Mūzika no vinila plates.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->