Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.06.2025 13:54

Vienojas par Dubnas upes slūžu atvēršanu Līvānos 5

Vienojas par Dubnas upes slūžu atvēršanu Līvānos

Līvānu novadā šodien, 3. jūnijā, norisinājās Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā tika akceptēts lēmums atvērt Dubnas upes slūžas līdz maksimālajam pieļaujamajam līmenim. Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu plūdus, kuri skāruši gan Līvānu pilsētu, gan novada pagastus. Sagatavotais Civilās aizsardzības komisijas protokols, kas apliecina vienbalsīgu lēmumu par slūžu atvēršanu, ir nosūtīts Valsts vides dienestam. Pašlaik tiek gaidīts dienesta apstiprinājums atļaujas vēstules veidā. Pēc atļaujas saņemšanas pašvaldība informēs HES īpašniekus par lēmumu, lai varētu nodrošināt tā izpildi. Tāpat pašvaldības speciālisti monitorēs, kā slūžu atvēršana ietekmēs zivju ceļus, nārstu vietas un koroziju.

Tāpat Civilās aizsardzības komisijas sēdē tika pārrunāta kopējā situācija un darbi, kas jāpaveic, lai uzlabotu lietus ūdens novadīšanu. Pašvaldība plāno iegādāties papildu sūkņus, lai plūdu gadījumā būtu lielākas iespējas palīdzēt iedzīvotājiem.

Savukārt Līvānu pilsētā tiks padziļināti grāvji vietās, kur tie nespēja uzņemt pietiekamu lietus ūdens apjomu. Tāpat tiks tīrītas caurtekas. Kritiskākajās vietās tās tiks nomainītas uz lielāka diametra caurtekām.

Jau ziņojām, ka stiprās lietusgāzes radījušas plūdus Līvānos. Daudzviet applūduši dārzi, pagalmi un pagrabi, tāpat lietus dēļ ir pārmitrinātas lauksaimniecības zemes, bojājot labības sējumus un citas teritorijas.

O
Observer 04.06.2025 10:17
Visas šīs OIK mafijas barotnes ir jālikvidē , slūžas jānojauc un jābeidz spēlēt teātri ap ,,zaļo enerģiju,, .
O
Observer 04.06.2025 13:42
Mazie hesi LV enerģijas bilancē nedod pat pilnus divus procentus, bet ekoloģiju ir sačakarē par visiem 200%.
S
Sisidrātors 04.06.2025 12:03
Interesanti. Kādu laiku atpakaļ pavasara plūdu laikā Ķeguma hes slūžas neatvēra, jo speciālisti apgalvoja, ka tas nemazinās plūdu ietekmi Pļaviņās un kur nu vēl Jēkabpilī....
O
Observer 04.06.2025 13:41
Nav jābūt speciālistam gandrīz nemaz ... pavēro LV karti, kur uzrādīti reljefa augstumi un uzreiz būs skaidrs, kas un līdz kurai vietai ko ietekmē. Es arī domāju, ka Ķegums neietekmē Pļaviņas pilnīgi nemaz. Ir redzams, ka Aizkraukles HES ietekme beidzas kaut kur pie Zeļķu tilta, Jēkabpili tas neietekmē.
A
Armands 04.06.2025 17:18
Slūžu atvēršana nedos pilnīgi neko. Vai tad tieši zemes platības tiešā Dubnas tuvumā ir applūdušas? Tad jau tās applūst katru pavasari. Bet tas, ka ūdeni jādabū projām no platībām, kas atrodas lejpus slūžām, slūžu atvēršana tikai vairāk appludinās, bet ja runa ir par tām vietām, kas ir 2-7m virs Dubnas ūdens līmeņa, tad, Kungi, vajag lietus ūdens sistēmas savest kārtībā, iztīrīt caurteces, grāvjus laicīgi, kā arī piedomāt pie katrs konkrētas vietas reljefa veidošanas, jo lietus un sniegs būs arī turpmāk līdz brīdim, kad pēc miljards gadu temperatūra uz zemes būs 400 grādi pēc elsija, viss ūdens būs iztvaikojis un aizlidojis kosmosā un arī nebūs neviena kas sūdzēs par pretīgo lietu tai laikā, kad temperatūra uz zemes vasarās vēl bija ap 20-25 grādi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->