Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.05.2023 20:46

Turpinās rehabilitācijas centra ēkas rekonstrukcija Dignājas pagastā, vēl arvien nepieciešams ziedotāju atbalsts 7

Turpinās rehabilitācijas centra ēkas rekonstrukcija Dignājas pagastā, vēl arvien nepieciešams ziedotāju atbalsts
Skatīt video

Kādreizējo Dignājas pagasta valdes ēku biedrība “Dzīvības koks” sāka atjaunot 2012.gadā, un līdz šim brīdim ar valsts un pašvaldības atbalstu, kā arī uzņēmumu un privātpersonu ziedojumu palīdzību ir paveikts ļoti daudz – atjaunota ēkas ārpuse, ielikti jauni logi un durvis, tāpat veikti daudzi citi darbi. Šobrīd turpinās telpu remonts. Ēka tiek rekonstruēta ar mērķi tajā izveidot psihosociālās rehabilitācijas centru onkoloģiskajiem pacientiem.

“Mēs jau esam tuvu finišam, un es ļoti ceru, ka mēs šogad šo ēku pabeigsim,” stāsta biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe. “Tad tur būs regulāras psihosociālās rehabilitācijas programmas, kurās var pieteikties cilvēki no visas Latvijas. Jēkabpils novadā būs nacionālas nozīmes vieta, kur cilvēki varēs braukt un pieteikties dažādās programmās.”

Pagaidām psihosociālās rehabilitācijas programma notiek īrētās telpās, kas nav ērtas un nav piemērotas šāda veida pakalpojumiem. Programmu finansē valsts, un tās laikā ar pacientiem un viņu tuviniekiem strādā psihologs, mākslas terapeits, uztura speciālists un dažādi citi speciālisti. Ir arī lekcijas par to, kā sadzīvot ar slimību un kā veselības uzlabošanai var izmantot dabas veltes. Lai rehabilitācijas programmu varētu sākt īstenot jaunajā vietā, vēl nepieciešams pabeigt telpu remontu un iekārtot telpas ar visu nepieciešamo.

“Tur ir vajadzīgs pilnīgi viss – sākot ar gultu, aizkariem, lampām, beidzot ar skapīšiem un plauktiem,” skaidro Gunita Berķe. “Vesela rinda sadzīvisku lietu – karotes, krūzes utt. Man garāžā jau ir vairāki šķīvju komplekti, jo cilvēki ved un dod, bet vēl ir vajadzīgs, jo mēs plānojam, ka tur vienlaikus varēs uzturēties 30 cilvēki.”

No sabiedrības tiek gaidīti gan mantiskie, gan finansiālie ziedojumi. Šā gada janvārī tika uzsākta ziedojumu vākšanas akcija “”Dzīvības koks” par visiem un visi par Dignāju”. Arī Jēkabpils novada pašvaldība projektam piešķīra 30 tūkstošus eiro, bet labiekārtošanas darbiem vēl ir nepieciešami aptuveni 20 tūkstoši eiro. Par ziedošanas iespējām sīkāka informācija pieejama biedrības mājaslapā www.dzivibaskoks.lv

Sandra Paegļkalne

N
Neķītrais masāžists 18.05.2023 20:31
Vai “Dzīvības koks” pirms tās ēkas pārtaisīšanas uztaisīja tāmi, pārdomāja visu, kas vajadzīgs un tikai tad ķērās pie lietas, vai vienkārši šiem pirms vairāk nekā 10 gadiem iešāvās prātā, ka šādā veida var nokāst piķi?
K
Kārlis Kastaņēdājs 18.05.2023 11:51
11. grabuļa galapunktā dzīvo nenoteiktas tautības šīkpirdis jeresko vai kā tamlīdzīgi, viņa auntija bija Ukrainā pie siles ilgu laiku, tur lenknas ganības, atceries Zulusu saullektu, kā šie anglenu plukatas pakaļoja pie Isandlvanas..šito ne katrs izrunās, kur nu vēl uzvarēs kauju pret henrī-mārtiņa bisēm , ā, un trekno cūku kolomoiski vajag pakviecināt,šis atkritums paslēpies pie citiem teroristeļiem izsraķēlās cūkukūtī...tur būs krietni daudz tauku, kas uzpeldēs ja paspēlēsim klaidermanu ,zem nagiem iedurot šādas tādas kniepadatas.
z
zinātājs 18.05.2023 10:15
Nu, nezinu, nezinu... Izklausās pēc pēdējās nabagmājas. Pat Ukrainas bēgļiem labāka dzīve.
R
RSHA 4.nodaļa 20.05.2023 12:01
ja gribi trānu - meklē valzivi, stirmalās to nav..
m
murgs 19.05.2023 10:35
prasiet valstij un ES!!!! liekat mierā cilvēkus... -kad vajadzīgs pilnīgi viss!
N
Neķītrais masāžists 19.05.2023 14:29
Vispār jau laikam vajadzīga lieta, bet ne jau visiem vajadzīga un tā vietā, lai valdībai pamatotu tāda rehabilitācijas centra nepieciešamību, atliek viņiem cerēt tikai uz cilvēku iežēlināšanu. Kariņš jau ierosinājis palielināt nodokļus un pie viena, lai viņš šo rakstu izlasa!
m
murgs 20.05.2023 12:50
Neķītrais masāžists rakstija: Vispār jau laikam vajadzīga lieta, bet ne jau visiem vajadzīga un tā vietā, lai valdībai pamatotu tāda rehabilitācijas centra nepieciešamību, atliek viņiem cerēt tikai uz cilvēku iežēlināšanu. Kariņš jau ierosinājis palielināt nodokļus un pie viena, lai viņš šo rakstu izlasa!
jau pietiek , ka tauta vāc naudu slimajiem bērniem, kas valdībai vispār būtu kauns! visādus centrus sataisa, no budžeta algas maksā un perēmijas, bet jēgas no tām iestādēm minimālas
J
Jefiņš 18.05.2023 18:28
Nezinu neko piebilst, man lieks tūkstotis nav ko ziedot, bet kam ir lai padomā.
z
zinātājs 19.05.2023 10:31
Cik zinu, biedrība “Dzīvības koks” pie sasniegtā neapstāsies.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->