Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.10.2022 16:27

Teiču dabas rezervātā pieķer negodprātīgus ogotājus 8

Teiču dabas rezervātā pieķer negodprātīgus ogotājus
Foto: Dagnis Vasiļevskis

Teiču dabas rezervātā dzērvenes drīkst lasīt tikai blakus esošo pagastu iedzīvotāji, turklāt konkrētos datumos un bez ogu lasīšanas palīgierīcēm. Lai kontrolētu šo noteikumu ievērošanu, Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori veic regulāras pārbaudes. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir palielinājies pārkāpumu skaits. Uzsākti 15 administratīvo pārkāpumu procesi pret personām, kuras nedzīvo apkārtējos pagastos, bet lasīja ogas Teiču purvā, turklāt izmantoja ogu lasīšanas palīgierīces.

“Šogad pārbaudījām aptuveni 200 ogotāju, pērn 350. Ar prieku secinām, ka Teiču purvam blakus esošajos pagastos deklarētie iedzīvotāji ievēro noteiktos ogošanas datumus, kā arī lasa ogas ar rokām, tādējādi saudzējot purva vērtības. Pēc sarunām secinām, ka viņus apmierina jaunā kārtība, kas nosaka atļautos ogošanas datumus, nevis laikus iegūta fiziska izziņa, kas pierāda viņu tiesības ogot,” stāsta pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas uzraudzības un kontroles sektora vadītājs Dagnis Vasiļevskis.

Teiču dabas rezervāts ir lielākais dabas rezervāts Latvijā, bet Teiču purvs – viens no lielākajiem neskartajiem sūnu purviem Baltijā. Rezervāta regulējamajā zonā ogot ļauts tikai tuvējā apkaimē deklarētajiem iedzīvotājiem, tikai Madonas novada Mētrienas un Barkavas pagastā, Jēkabpils novada Atašienes pagastā, Varakļānu novada Murmastienes un Varakļānu pagasta deklarētiem iedzīvotājiem. Šogad fizisko atļauju saņemšana pagasta pārvaldēs aizstāta ar personas apliecinoša dokumenta uzrādīšanu purvā. Tāpat ogotājiem jāievēro arī Teiču dabas rezervāta likuma noteikumi, kas ļauj ogot tikai noteiktos datumos, lasīt tikai dzērvenes (nevis citas ogas un sēnes), uzturēties tikai rezervāta regulējamā režīma zonā un ogas lasīt tikai ar rokām (bez jebkāda veida palīgierīcēm). Purvu veidošanās un atjaunošanās notiek ļoti lēni, tie ir ļoti jutīgi pret nobradāšanu, tādēļ ogošana šajā purvā atļauta tikai noteiktos periodos ierobežotam cilvēku lokam. Lai netraumētu augu mētras, ogas Teiču purvā lasīt ļauts tikai ar rokām, jo tehniskās ierīces izplūkā mētru lapas un izrausta to saknes.

Daļā no Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām ir noteikta stingrā režīma jeb dabas rezervāta zona, kurā ogas lasīt nav ļauts, lai nodrošinātu netraucētu dabisko procesu attīstību.

D
Distihs 06.10.2022 16:46
Kas bez atļaujas ņem ogu,
Norauties var lielu sodu.
J
Jefiņš 06.10.2022 17:10
Tik vien tā skāde, es jau nodomāju, ka kāds pieķerts turpat čurājot, fu-tū, bet cits ietu un turpat lasītu ogas.
N
Neķītrais masāžists 06.10.2022 19:25
Es mežsargu vietā tādus neliešus, bļē, turpat purvā pieliktu, piesietu pie priedes un nošautu, un lai stāv citiem par biedinājumu! Tikai tā, jo citādi miera no ogotājiem mūžam tur nebūs.
N
Niks 06.10.2022 20:20
Kā senči stāsta, padomju gados, kad bija vismaz 2 x vairāk iedzīvotāju, nebija tā jāraustās no uzraugiem. Vēsā mierā pielasīja entos spaiņus ziemai....
v
vārds 07.10.2022 08:20
Atļauts bija lasīt no septembra vidus, daudzi stāvēja pie purva baros (arī Teičos) un gaidīja attiecīgā datuma iestāšanos jau naktī pulkst. 24:00. Ar ķemmēm nebija atļauts arī tad grābt ogas, ja pieķēra tad no sods neizpalika. Spaiņus , jā cik nu katrs spēja tik salasīja.
O
Observer 07.10.2022 09:10
Stāsti par to, ka cilvēks negatīvi neietekmē dabas procesus noteiktos datumos, bet visos citos negodprātīgi ietekmē ... man atgādina apgalvojumus, ka sieviete var būt daļēji grūtniecības stāvoklī.
z
zinātājs 07.10.2022 11:01
Nezinu, vai tas ir pareizi, bet ap Teiču rezervātu būtu jāuzstāda tāds pats žogs ar videokamerām kā uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kas ir analogs žogam uz Polijas-Baltkrievijas robežas un uzlikts krietni ātrāk. Citādi tur nekā.
M
Mārtiņš 07.10.2022 17:18
Ko lai saka
Šajā valstī ir tikai viens un vienīgs debīlisms
Ogot nevar
Sēņot nevar
Pis jūs visus *****
Dēļ *** ogām ziņas
Kā tad paliek ar uzpirktajām vēlēšanām, par to jau nevajag neko ziņot

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->