Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.02.2024 18:44

Svinīgi atklāts Jēkabpils Tautas nams 0

Svinīgi atklāts Jēkabpils Tautas nams
Skatīt video

Ar Jēkabpils Tautas nama amatierkolektīvu koncertu norisinājusies Tautas nama svinīgā atklāšana. Gan kolektīvi, gan Tautas nama darbinieki ilgi gaidījuši šo brīdi – vairāk nekā divus gadus darbs notika pagaidu telpās, kamēr tika atjaunota Tautas nama ēka.

“Kādu laiku mēs mēģinājām citur – gan ģimnāzijā, gan kultūras centrā, ļoti ilgi gaidījām atgriešanos Tautas namā, beidzot sagaidījām,” stāsta Jēkabpils Tautas nama sieviešu kora “Unda” dziedātāja Inta. “Es dziedu korī no pirmās dienas, tāpēc mums šis notikums ir liels. Paldies, ka šodien mēs to dienu sagaidījām! Viss ir svaigs un jauns, telpas izremontētas. Paldies par to!”

Uzrunājot klātesošos, Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvji sveica Tautas nama kolektīvu ar atjaunotajām telpām. Ceļš uz šo mērķi nebija viegls. Būvdarbus kavēja gan Covid-19, gan Ukrainā notiekošā kara izraisītais būvmateriālu sadārdzinājums, tāpat arī remonta laikā atklātās problēmas, kas iepriekš nebija paredzētas. Lai būvdarbus varētu pabeigt, no dažām sākotnējām iecerēm nācās atteikties. Tomēr pēc vairāk nekā divu gadu ilgiem būvdarbiem pērn rudenī ēka tika nodota ekspluatācijā. Sākās iekārtošanās un telpu aprīkošana ar mēbelēm un tehniku. Tomēr vēl joprojām daļa tehnikas nav piegādāta.

“Pilnīgi viss vēl nav piegādāts, mēs gaidām, bet vairākas lietas jau ir atvestas un mēs varam strādāt. Tas ir galvenais,” saka Jēkabpils Tautas nama vadītājs Aigars Godiņš.

Koncerta laikā apmeklētāji varēja pārliecināties, ka Tautas nama īpašā atmosfēra būvdarbu rezultātā nav zudusi. Ņemot vērā, ka tā ir vēsturiska ēka, projektā bija paredzēts saglabāt vēsturiskos elementus.

“Galvenais, kas mani uztrauca visu laiku, ir akustika, bet es pārliecinājos, ka akustika nav cietusi, tā ir pat drusciņ uzlabojusies,” saka Aigars Godiņš. “Tas ir pats galvenais. Mēs pamazām iedzīvojamies. Protams, ka vēl ir ļoti daudz darba, jo iekārtošanās neiet tik ātri, bet katrā ziņā mēs varam strādāt un darboties.”

Par atjaunoto Tautas namu ir priecīgi arī apmeklētāji – gan jēkabpilieši, gan kultūras darbinieki no citām novada vietām.

“Ļoti skaisti!” savu viedokli pauž Viesītes kultūras centra “Sēlija” pasākumu organizatore Aija Rancova. “Ļoti liels prieks, ka ir tāda iespēja atjaunot namus, kur var sapulcēties, dejot, dziedāt un skatīties koncertus. Lai veicas!”

Atgādinām, ka Jēkabpils Tautas nama vēsturiskās ēkas atjaunošanu veica SIA “LC Būve” un darbu gaitā tika veikta gan siltināšana, gan energoefektīvu logu un durvju uzstādīšana, tāpat ventilācijas sistēmas ierīkošana, siltummezgla nomaiņa, apkures sistēmas un iekšējo siltā ūdens tīklu rekonstrukcija, apgaismojuma ierīkošana, kā arī citi darbi. Būvdarbu kopējās izmaksas ir vairāk nekā 3,7 miljoni eiro. Finansējumu nodrošina Eiropas Reģionālās attīstības fonds, valsts un pašvaldība.

Par mēbeļu un aprīkojuma piegādi, žalūziju un skatuves aprīkojuma piegādi, gaismas un skaņas iekārtu apgaismojuma sistēmas, skatuves auduma, aizkaru, piekares mehānismu un deju grīdas seguma piegādi un uzstādīšanu pašvaldība jau pērn iekļāva budžetā 300 tūkstošus eiro, bet šā gada budžetā iekļauti vēl papildus vairāk nekā 754 tūkstoši eiro.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->