Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.11.2025 16:27

Sirēnu pārbaude veiksmīga, bet šūnu apraides paziņojums daudzus nesasniedz 12

Sirēnu pārbaude veiksmīga, bet šūnu apraides paziņojums daudzus nesasniedz
Skatīt video

26. novembra rītā Latvijā tika pārbaudīta valsts agrīnās brīdināšanas sistēma. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedarbināja trauksmes sirēnas, lai novērtētu to tehnisko gatavību.

Līdztekus sirēnām iedzīvotāji savos viedtālruņos saņēma arī šūnu apraides paziņojumus par sirēnu iedarbināšanas iemeslu. Šī bija pirmā šāda mēroga pārbaude, kurā vienlaikus tika testētas abas tehnoloģijas. Glābēji iepriekš norādīja, ka šūnu apraidei jānonāk visos aktīvajos mobilajos tālruņos neatkarīgi no atrašanās vietas. Tomēr daļa iedzīvotāju paziņojumu nesaņēma.

“Sirēna bija dzirdama, bet ļoti informēta neesmu. Šūnu apraidi nesaņēmu,” teic jēkabpiliete Ineta.

“Pēc vairākiem gadiem šodien bija pirmā reize, kad es to dzirdēju, bet ziņojums nebija atnācis,” saka Kristīne no Jēkabpils. “Šoreiz biju otrā krastā, tāpēc sirēnu sadzirdēju, bet parasti, atrodoties labajā Daugavas krastā, to nevar dzirdēt.”

Ugunsdzēsēji iepriekš aicināja iedzīvotājus atjaunināt savas ierīces, jo tas ir būtisks nosacījums paziņojumu saņemšanai.

Neraugoties uz to, sociālajos tīklos daļa iedzīvotāju pauž neizpratni un satraukumu, jo paziņojumi nav saņemti arī atjauninātos tālruņos. Sašutums īpaši izteikts Android lietotāju vidū.

“99% šūnu šo paziņojumu pārsūtīja. Savos tālruņu ekrānos to ieraudzīja tie, kuriem ir ieslēgts iestatījums ‘Saņemt mācību paziņojumus’,” skaidro Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieks Āris Dzērvāns. “Tas attiecas uz iPhone jeb iOS ierīcēm un daļu Android tālruņu.”

“Testējot sistēmu, mēs izmantojam mācību paziņojuma kanālu, bet reāla apdraudējuma gadījumā darbojas četri citi kanāli,” informē VUGD priekšnieks, ģenerālis Mārtiņš Baltmanis. “Pirmais ir Sarkanā līmeņa brīdinājums, kas paredzēts valdības paziņojumiem, tad seko oranžais un dzeltenais, kas ir klimata un meteoroloģiskie brīdinājumi, un ceturtais – ‘pazudis bērns’.”

Kopumā no 159 pārbaudītajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja visas sirēnas, tostarp piecas, kas atrodas Jēkabpils novadā – trīs sirēnas Jēkabpils pilsētā, pa vienai Viesītē un Aknīstē.

Kate Katrīna Strode

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņu sižeta “Sirēnu pārbaude veiksmīga, bet šūnu apraides paziņojums daudzus nesasniedz ” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2025

P
Patiešām 26.11.2025 19:54
Valsts struktūrās, kas slauc nodokļu maksātājus - pat tie, kuriem būtu jānodrošina cilvēku elementārā drošība, - plātās tikai ar savām uz mūsu rēķina nopirktajām krutajām fīčām, bet ir par stulbu, lai iepazītos ar reālo situāciju valstī!
A
Alvins 26.11.2025 17:04
Tā ir pilnīga un galīga muldēšana, ka vainīgi ir iestatījumi vai tālruņa atjauninājumi. Skolā, kurā es strādāju, 95% nesaņēma šo paziņojumu tajā skaitā es un mani kolēģi. Ap 30 cilvēkiem tajā skaitā gan skolēniem gan kolēģiem tika runāts par šo tēmu. Un šie divi iemesli jau tika minēti iepriekšējā reizē, kad (neatceros, kā sauc to galveno, kas par šo atbild) tiešraidē nosauca šos iemeslus kādēļ paziņojumus var nesaņemt. Iepriekšējais paziņojums skolēnu Dziesmusvētku laikā pienāca un šausmīgi skaļi skanēja PILNĪGI VISIEM no mums autobusā esošiem, kā arī maniem kolēģiem. Bet šoreiz nepienāca gandrīz nevienam. Lielāko daļu telefoni tika pārbaudīti. Android telefoniem sistēmas atjauninājumi bija jaunākajā versijā un nekādu atjaunonājumu vairs nebija. Turklāt visu brīdinājumu iestatījumi bija ieslēgti, izņemot tas, kur jāierunā teksts. Paziņojumi neatnāca arī dažiem Iphone lietotājiem. Man personīgi neviens no šiem iestatījumiem nav mainīts un tālrunis ir vienmēr atjaunināts. Iepriekšējais ...
N
Nedzirdējām! 26.11.2025 19:44
Vecpilsētas laukuma rajonā ne iekšās, ne ārā nedzirdējām! Līdz šim brīdim NAV laimējies sastapt cilvēku, kurš būtu dzirdējis vai ko saņēmis... ekrānā. Līdz Rīgas uz nodokļu maksātāju rēķina veģetējošām aizgalda mamzelēm laikam esam par tālu ...
Pie tam veselam lērumam cilvēku iekš LV - esot vismaz 35% - vēl ir podziņnieku tālruņi ...
J
Jēkabpiliets 26.11.2025 19:16
Jei bogu neko nedzirdēju un neko nesaņēmu! Noņemam rozā brilles un sākam strādāt!
!
!!! 26.11.2025 20:08
Redzot bardaku pat tik elementārā jautājumā!
Lai visaugstākais nogrābstās, lai neatkārtotos ukru situācija ar t.s. tautas brīdināšanu :(((((((((((((((((((((((((((((((
Tad trekno un lieķēžu varza jau būs aizlaidusies!
A
Alvins 26.11.2025 17:06
Komentāra labojums: 95% no cilvēkiem ar kuriem tika runāts par šo. To vai bērni stundās ir kaut ko saņēmuši, neesmu interesējies. Taču 30 cilvēki ir pietiekams skaits lai pierādītu, ka šūnu apraide nesasniedz visus neatkarīgi no iestatījumu stāvokļa vai tālruņa programmatūras versijas un citiem atjauninājumiem.
V
Vietējais 26.11.2025 20:53
Ko Jūs par kaut kādu apziņošanu ? Tik ko panorāmā naciķi,vienotība,progresīvie gatavojās noārdīt dzelzceļa sliedes,uzbērumus austrumu virzienā....,zeme atveries
I
Ienākt ar 26.11.2025 22:55
Nekas. lai tik jauc. Aiziesi kājām uz savu mentālo dzimteni.
O
Observer 26.11.2025 21:13
Es mazliet brīnos par jūsu satraukumu , cienījamie kolēģi. Man gan ir pilnīgs miers, jo es negaidu nekādus brīdinājumus. Man nav vajadzīgi brīdinājumi.
T
Tas pats es 26.11.2025 22:03
Pa dienu neko nesaņēmu, tagad vakarā gan saņēmu ziņojumu par atkalu! Tad kā tas strādā?
P
Pufe 26.11.2025 20:07
Ja tik daudz lietotāju nesaņem paziņojumu kaut kādu iestatījumu dēļ, tad tā tomer būtu atbildīgo personu nekompetence. Ja nevareja pardedzēt un arī pirms mēģinājuma - simulēt šādu situāciju. Jo pirms testa pārbaudes neviens VUGD nestāstīja par nepieciešamību ieslēgt kaut ko.
A
Andža 26.11.2025 19:38
Nedzirdēju i nesaņēmu..haha

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->