Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.09.2023 18:13

SIA “Jēkabpils siltums” gatavs apkures sezonai 0

SIA “Jēkabpils siltums” gatavs apkures sezonai
Skatīt video

SIA “Jēkabpils siltums”, kas nodrošina siltumapgādes pakalpojumus Jēkabpils pilsētā, kā arī Jēkabpils novada Kūku ciemā un Spunģēnos, ir gatavs uzsākt apkures sezonu. Uzņēmuma esošajās katlu mājās vasaras sezonā ir veikti nepieciešamie remontdarbi, tāpat ir veiktas pārbaudes siltumtīklos, kā arī iegādāts kurināmais – šķelda.

“Šķeldas cena šogad ir samērā laba – zemāka nekā mēs bijām cerējuši,” saka SIA “Jēkabpils siltums” valdes loceklis Raits Sirmovičs. “Vēl nav iepirkta gāze, bet gāzei ir laiks, tāpēc ka sākotnēji apkure nekad netiek veikta ar gāzi.”

Jēkabpilī turpinās divu jaunu katlu māju būvniecība. Kamēr tā nav pabeigta, apkure tiks nodrošināta ar vecajām katlu mājām, bet drīzumā pilsētā būs jaunas šķeldas katlu mājas Tvaika ielā un Ķieģeļu ielā. Abās darbi tuvojas noslēgumam. Tvaika ielas katlu mājai jau iegādāts un uzstādīts apkures katls, kas nāk no Austrijas un kura smagākā daļa sver vairāk nekā 50 tonnas. Katla ražotājs nodrošinās katlu mājas darbinieku apmācību, tāpat kolektīvam būs iespēja jebkurā brīdī konsultēties ar ražotāju.

“Ja kaut kādi parametri ir neatbilstoši situācijai, tad attālināti ir iespējams to visu koriģēt,” skaidro SIA “Jēkabpils siltums” Tvaika ielas katlu mājas struktūrvienības vadītājs Ainārs Gulbinskis. “Servisa kompānijai nav fiziski jābrauc uz šejieni, viņi attālināti paskatās. Ja ir kritiska situācija, piemēram, kāds parametrs ir krities, tad, paskaidrojot operatoram, to var operatīvi novērst.”

“Sākotnējā stadijā šeit notiks dažādi izmēģinājumi, lai varētu reāli sākt darboties,” papildina Raits Sirmovičs. “Tā nekad nav, ka tas notiek uzreiz ar pilnu jaudu. Ķieģeļu ielā pēc grafika jau bija izmēģinājuma siltums jāpieslēdz 15.septembrī, uzņēmējs prasīja, lai dod viņam pieslēgumu, diemžēl mēs nevaram iedot, jo vienkārši nav, kur likt to siltumu. Jāgaida, kad būs sākusies apkures sezona, tad varēs pārbaudīt jauno Ķieģeļu ielas katlu māju. Tvaika ielas katlu mājā pirmais siltums jāsāk dot aptuveni 20.novembrī.”

Līdz ar jauno katlu māju izbūvi mainīsies esošo katlu māju izmantošana. Pilsētā galvenā, lielākā ir Tvaika ielas katlu māja. Šobrīd tajā strādā gan šķeldas katls, gan gāzes katls, un paredzēts, ka vēl šajā ziemas sezonā tie tiks izmantoti paralēli jaunajam šķeldas katlam.

Nākamajā sezonā vecais, savu laiku nokalpojušais šķeldas katls vairs netiks izmantots, stāsta Ainārs Gulbinskis: “Tehnoloģija ir novecojusi, turklāt to jaudu, kas nepieciešama katla darbībai, mēs nevaram regulēt. Savukārt jaunā katlu māja to ļauj darīt. Tāpēc arī veco šķeldas katlu vairs neizmantosim, lai padarītu efektīvāku visu siltumapgādes sistēmu, lai samazinātu kurināmā daudzumu. Tas ietekmē gala tarifu, kas manāms iedzīvotāju rēķinos.”

Tāpat Tvaika ielas katlu mājā vairs netiks ražota elektrība. Līdz ar to darbu nāksies zaudēt vairākiem darbiniekiem.

“Protams, ka elektrības ražošana bija zināmā laika periodā izdevīga, tas deva mums ieguvumus, bet esošais katls ir nolietojies,” skaidro Raits Sirmovičs. “Ilgāk par 2024.gadu tas nebūs lietojams, jo 2024.gadā mainās prasības izmešu ziņā. Pats par sevi katls ir vecs un prasa daudz ieguldījumu remontā.”

Tātad nākamajā sezonā darbosies tikai jaunais šķeldas katls, kā arī esošais gāzes katls, kuru darbinās tajos periodos, kad būs nepieciešams ļoti liels siltuma daudzums. Uzņēmumā skaidro, ka līdz ar to gāzes patēriņš siltuma ražošanā ievērojami samazināsies.

“Ja mums iepriekšējā apkures sezonā bija vairāk nekā 9000 megavatstundu gāzes, tad šajā sezonā būs tikai vairāk nekā 2000 megavatstundu, ņemot vērā, ka Ķieģeļu ielā būs tikai šķeldas apkure un arī Tvaika ielā mazināsies gāzes patēriņš,” saka Raits Sirmovičs.

SIA “Jēkabpils siltums” pauž pārliecību, ka visi šie uzlabojumi pozitīvi ietekmēs siltumenerģijas tarifu iedzīvotājiem. Jau no šā gada oktobra, pateicoties kurināmā cenu samazinājumam, Jēkabpilī būs viens no valstī lētākajiem siltuma tarifiem – 63,61 eiro par megavatstundu.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->