Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.03.2023 13:34

Seminārā aicina jauniešus savu nākotni saistīt ar ūdenssaimniecības nozari 23

Seminārā aicina jauniešus savu nākotni saistīt ar ūdenssaimniecības nozari
Skatīt video

Krustpils kultūras centrā norisinājies seminārs skolēniem par ūdenssaimniecības nozari. Pirmajā daļā SIA “Jēkabpils ūdens” valdes loceklis Artūrs Smagars jauniešus iepazīstināja sīkāk ar kapitālsabiedrību un tās galvenajiem uzdevumiem – ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšanu. SIA “Jēkabpils ūdens” strādā 61 darbinieks. Uzņēmuma pārziņā ir apmēram 84 kilometri ūdensvada tīklu un aptuveni 97 kilometri kanalizācijas tīklu. Otrajā daļā jauniešus uzrunāja Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektors Sandis Dejus. Viņš uzsver, ka ūdenssaimniecības speciālists ir svarīgākais cilvēks pilsētā.

“Nodarbības mērķis bija raisīt pārdomas par ūdenssaimniecības lomu mūsu ikdienā, kas viennozīmīgi ir ļoti būtiska, jo bez ūdens mēs nevaram izdzīvot vairāk par trīs diennaktīm. Mūsu organisms tam nav paredzēts. Bez ūdens nav iespējama arī kanalizācija,” uzsver Sandis Dejus.

Latvijas ūdenssaimniecības nozarē veidojas kritiska situācija, jo ir ļoti liels jauno speciālistu trūkums. Tas apdraud ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību.

“Nozares speciālistu vidējais vecums jau ir krietni virs 50 gadiem,” stāsta Sandis Dejus. “Šobrīd izglītības iestādes absolvējošo studentu skaits ir neatbilstošs tam, lai ilgtermiņā nodrošinātu ūdenssaimniecības darbību. Latvijā kopumā šis skaits ir gaužām nepietiekams. Viena no visiztrūkstošākajām štata vietām ir notekūdeņu attīrīšanas iekārtu operatori. Ilgtermiņā Latvijā nav bijušas izglītības iespējas šiem speciālistiem, bet šobrīd tās ir atjaunotas. Tāpat trūkst dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu operatoru, kuri nodrošina droša dzeramā ūdens piegādi pilsētā. Mēs ļoti gaidām šādus cilvēkus profesionālajās izglītības iestādēs, kas šobrīd, mūsuprāt, ir nenovērtēts izglītības mērķis, jo, iegūstot profesionālo izglītību, tu iegūsti ne tikai vidējo izglītību, bet arī profesiju, kas tev visu mūžu var būt maizes avots arī nebaltās dienās, it sevišķi mūsu nozarē, kur santehniķis un operators būs nepieciešams jebkurā brīdī, jo ūdens nekad nepārstās tecēt.”

Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijā uzsver, ka jauniešus piesaistīt nozarei ir ļoti grūti, tādēļ asociācija organizē seminārus, kuros informē skolu jaunatni par ūdenssaimniecības jomu un aicina skolēnus nākotni saistīt ar ūdenssaimniecības speciālistu profesiju.

Sandra Paegļkalne

 

m
murgs 07.03.2023 14:06
Tas apdraud ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību :) :)
paliksim bez tualetes :) :) tā jau ir , kad šitajās apsaimniekošanās iebāž amatos savus radus un tuviniekus
Ū
Ūdenssaimniecībs 08.03.2023 08:29
Kam tad serkoviene ir radiniece, tuviniece?
V
Vietējais 07.03.2023 14:11
Priekšniekos jau gribētāju nekad netrūks. Lai jaunie kļūtu par santehniķiem, jābūt pietiekami lielai materiālai motivācijai Baidos, ka ar aģitāciju būs stipri par maz.
m
murgs 07.03.2023 14:13
tas tipa , ka neviens negrib rakņāties pa aizsērējušām tualetes trubām??? :) :) protams, ka negrib!
N
Neķītrais masāžists 07.03.2023 18:49
Lai jau tas Rīgas Dejus nemuld, ka ūdenssaimniecības speciālists ir svarīgākais cilvēks pilsētā! Ja pazudīs elektrība, kā tad viņš dabūs ūdeni otrā stāvā? Kanalizācija paštecē prom neiet. Pūderē tik smadzenes jauniešiem. :D
L
Lodoviko Ariosto 07.03.2023 20:50
Profesūras līmenī nolaist ūdeni
Ir grūtāk kā Baidenam apmest kūleni !
S
Skolnieciņš 09.03.2023 08:28
Kāds sakars kanalizācijai ir ar Džo Baidenu??? Vai atkal REN TV līmeņa prāta spēlītes? Neesmu psihiatrs, tāpēc konkrētus medikamentus, es nevaru tev ieteikt.
O
Observer 08.03.2023 13:04
Runa ir par inženierzinātnēm principā.
Lai gūtu sekmes inženierzinātnēs, ir jābūt spējīgam apgūt fiziku, ķīmiju un matemātiku.
Man šķiet, ka jauniešus vairāk vilina advokāta, diplomāta vai estrādes mākslinieka profesija.
Daži sapņo kļūt par deputātiem.
Manā jaunībā bija līdzīgi - daudzi sapņoja par darbu rajona un republikas komjaunatnes komitejās, jo tur ,,nekas neesot jādara,, .
S
Skolnieciņš 09.03.2023 08:27
Ne vienmēr. Ne visiem inženieriem ir ķīmija kaut vai 5 KP apjomā. Inženierzinātņu ir ļoti, ļoti daudz. Es labāk ieteiktu jauniešiem augstskolās studēt dabaszinātnes. Tas ir vieglāk. Piemērs ar ķīmiju divās augstskolās - RTU un LU. Senāk RTU bija krietni vairāk studiju vietu. Piemēram, 2017./2018. m.g. 75 budžeta studiju vietas ķīmijas tehnologos un 35 ķīmiķos. Rezultātā pēc 4 gadiem ķīmijas tehnoloģiju absolvēja ap 20 studentu, bet visi ķīmijas studenti izkrita līdz 3. kursa pavasara semestrim. Tagad RTU ir 80 ķīmijas tehnologu vietu, bet reāli diplomu iegūs ap 20 studentu. LU ķīmiķu, kuri dabū diplomu, ir ap 50. Bet studijas tur uzsāk vien 70 studenti budžetā. Dabaszinātnes ir labākas par inženierzinātnēm, ja vien tu neesi fizmats.
A
Aizsajūsmasaizrāvāselpa 09.03.2023 12:29
Skolnieciņš rakstija: Ne vienmēr. Ne visiem inženieriem ir ķīmija kaut vai 5 KP apjomā. Inženierzinātņu ir ļoti, ļoti daudz. Es labāk ieteiktu jauniešiem augstskolās studēt dabaszinātnes. Tas ir vieglāk. Piemērs ar ķīmiju divās augstskolās - RTU un LU. Senāk RTU bija krietni vairāk studiju vietu. Piemēram, 2017./2018. m...
Patiešām , patiešām, vajag studēt to , kas ir ,,vieglāk,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Un tādu ,,viegli studējušu,, speciālistu pulki ir derīgi vien kārtējai darbības imitācijai!!!!!!!!!!!!
S
Skolnieciņš 10.03.2023 09:46
Aizsajūsmasaizrāvāselpa rakstija: Patiešām , patiešām, vajag studēt to , kas ir ,,vieglāk,, !!!!!!!!!!!!!!!!!! Un tādu ,,viegli studējušu,, speciālistu pulki ir derīgi vien kārtējai darbības imitācijai!!!!!!!!!!!!
Dzīve ir dzīve. Neej tur, kur viss kurss gadu no gada izkrīt! Citā augstskolā par jau sekmīgi apgūtajiem kredītpunktiem, lai tos iekļautu diplomā, būs naudu jāmaksā.
A
Astro 07.03.2023 14:01
Ja ūdens krānā netecēs,
Vainu novērst palīdzēs.

D
Distihs 07.03.2023 14:03
Kas ir ūdeni dzert kārs,
Tam jāapmeklē seminārs.
D
Distihs 07.03.2023 14:10
Runājot ar Sandi Deju,
Slēpu nosarkušo seju.
J
Jefiņš 07.03.2023 15:56
Meitenēm tas noteikti nav piemērots darbs rīkoties ar roratslēgu.
D
Distihs 07.03.2023 18:16
Kas grib mīlas mokas remdēt,
Tai jāmācās būs arī dzemdēt.
A
Astro 07.03.2023 18:38
Ja nav ūdens,nebūs plūdi,
Ja ir ūdens,aizpeld sūdi.
A
Astro - > Distiham 08.03.2023 05:09
Ieraudzīju tumsā rēgu,
Distihu ar roratslēgu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->