Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.05.2024 12:56

Sēlijā noskaidrota dažādu tautību iedzīvotāju medijpratība 0

Sēlijā noskaidrota dažādu tautību iedzīvotāju medijpratība
Foto: Sēlijas salas

Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programmas projekta laikā veikta iedzīvotāju aptauja, kurā 101 respondents no Sēlijas vēsturiskās zemes atbildēja uz jautājumiem par viņu mediju prasmēm. Aptaujā piedalījās Jēkabpils, Aizkraukles, Augšdaugavas un Krāslavas novada iedzīvotāji. No visiem respondentiem 50 norādīja tautību "latvietis", citu tautību respondentu skaits aptuveni atbilst etniskajai situācijai Sēlijas austrumos – aptauju aizpildīja 26 krievi, 11 poļi, deviņi lietuvieši un pieci baltkrievi.

Vairums iedzīvotāju atzīst, ka ikdienā regulāri seko līdzi vietējās pašvaldības jaunumiem – 58 dažādu tautību Sēlijas iedzīvotāji. Vismazāk par vietējās varas norisēm interesējas poļi – no 11 respondentiem tikai viens to atzina. Tāpat visu tautību iedzīvotāji seko līdzi aktualitātēm Sēlijā un kopienu sadarbības tīkla ziņām. Lielākā daļa jaunumus uzzina sociālajos tīklos un nacionāla līmeņa ziņu portālos. Reģionālos laikrakstus un vietējās radiostacijas kā ziņu avotu vairāk izmanto latviešu tautības respondenti.

Līdztekus iedzīvotāju mediju prasmēm un ziņu avotiem aptaujā noskaidrota arī piederības izjūta. No visiem respondentiem 28 atzina piederības izjūtu Sēlijas vēsturiskajai zemei. Tā atbildēja 38% latviešu, 33,3% lietuviešu, 22,2% poļu, bet krievi tikai 15,4%, un no baltkrieviem – neviens.

Visi aptaujas dati pieejami ŠEIT.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->