Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.03.2024 18:13

Salas iedzīvotāji saņem atbildi no VAS “Latvijas Pasts” par Salas pasta nodaļu 0

Salas iedzīvotāji saņem atbildi no VAS “Latvijas Pasts” par Salas pasta nodaļu

Pirms mēneša informējām, ka Salas ciema iedzīvotāji vāc parakstus, lai atjaunotu Salas pasta nodaļas darbību. Kopš pagājušā gada 29.septembra pasta nodaļa ir slēgta, bet iedzīvotāji pauž neapmierinātību, jo tagad nākas braukt uz Jēkabpili un stāvēt garās rindās, lai saņemtu pasta pakalpojumus.

Uzņēmums VAS “Latvijas Pasts” ir sniedzis atbildi iedzīvotājiem. Vēstulē tiek uzsvērts, ka nodaļā esot bijis mazs apmeklētāju skaits un ka iedzīvotājiem tagad ir pieejams jauns pakalpojumu saņemšanas veids – “Pastnieks mājās”. Pēc klienta pieprasījuma pastnieks ierodas klienta dzīvesvietā nākamajā darba dienā laikā no plkst. 8:00 līdz 16:30 un sniedz tos pašus pakalpojumus, kas pieejami pasta nodaļā. Pastnieka vizīte ir bez maksas.

Ņemot vērā, ka parakstu vākšanas iniciatore ir Irēna Sproģe, viņai arī adresēta atbildes vēstule, kuras tekstu publicējam arī šeit:

Par Salas pasta nodaļas darbības formāta maiņu un pasta pakalpojumu saņemšanu dzīvesvietā

Ļ. cien. I. Sproģes kundze!

Atbildot uz VAS “Latvijas Pasts” (turpmāk – Latvijas Pasts) adresēto Salas pagasta iedzīvotāju iniciatīvu, informējam par Salas pasta nodaļas darbības formāta maiņu.

Analizējot Salas pasta nodaļas klientu apmeklētību un pieprasītākos pakalpojumus, tika secināts, ka tā pakāpeniski samazinās. To galvenokārt izskaidro kopējā iedzīvotāju tendence aizvien mazāk izmantot tradicionālos pasta pakalpojumus, jo sevišķi ārpus Latvijas lielākajām pilsētām. Informējam, ka 2022. gada laikā Salas pasta nodaļas kases ieņēmumi vidēji mēnesī veidoja 1600 eiro, vidēji dienā tika apstrādāti 18 ienākošie un 8 izejošie pasta sūtījumi.

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ no 2023. gada 25. maijā tika mainīts Salas pasta nodaļas darbības modelis un darba laiks, nodrošinot pasta pakalpojumus katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 13.00 un sniedzot pasta pakalpojumus klienta dzīvesvietā pēc pieprasījuma (turpmāk – Pastnieks mājās). Laika posmā no 2023. gada 25. maija līdz 28. septembrim Salas pasta nodaļā tika veikts arī klientu apmeklētības monitorings. Šajā periodā vienā stundā pasta nodaļu apmeklēja vidēji 3 klienti, bet mēneša ietvaros vidēji 67 klienti.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, no 2023. gada 29. septembra Salas pagasta iedzīvotājiem Latvijas Pasts piedāvā izmantot risinājumu Pastnieks mājās, kas ir izdevīgs, drošs un ērts veids.. Pastnieka vizīte ir bez maksas. Secīgi, pastnieks pēc pieprasījuma ierodas klienta dzīvesvietā nākamajā darba dienā laikā no plkst. 8.00 līdz 16.30 un sniedz tos pašus pakalpojumus, kas pieejami pasta nodaļā: vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu piegādi, pieņemšanu un nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā u.c. Vēršam uzmanību, ka no 2024. gada 5. februāra ir atcelta 1 eiro komisijas maksa par kvīts noformēšanu, tādejādi Pastnieks mājās sniegto pakalpojumu cena ir tāda pati kā pasta nodaļā.

Saņemot aicinājumu par sūtījuma izņemšanu, Salas iedzīvotāji var saņemt sūtījuma bezmaksas piegādi savā dzīvesvietā, piesakot to pa tālruni 27 008 001 vai 67 008 001. Bez iepriekšēja pieteikuma sūtījumus var saņemt arī Jēkabpils pasta nodaļā, Vienības iela 7, Jēkabpils, Jēkabpils nov., LV-5201

Tomēr Latvijas Pasts apzinās, ka ne visiem klientiem Pastnieks mājās ir vispieņemamākais risinājums, tāpēc šobrīd tiek organizētas diskusijas ar ieinteresētajām pusēm, lai meklētu arī citus alternatīvus risinājumus, piemēram, pasta pakalpojumus daļēji varētu sniegt pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros. Uzņēmums izskatīs arī citus pasta pakalpojumu sniegšanas variantus, tāpēc augsti novērtē Salas iedzīvotāju pausto viedokli un ierosinājumus.

Ar cieņu

Valdes loceklis   /*paraksts/   J.Kūliņš

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->