Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.03.2024 16:38

Salas ciemā vandaļi radījuši bojājumus āra trenažieriem (papildināts) 0

Salas ciemā vandaļi radījuši bojājumus āra trenažieriem (papildināts)
Skatīt video

Jēkabpils novada Salas ciema Birzītē uzdarbojušies vandaļi. Ir radīti bojājumi brīvdabas trenažieriem, kurus pirms diviem gadiem atpūtas vietā uzstādīja biedrība “Holista”. Trenažieri un to uzstādīšana toreiz izmaksāja 8000 eiro, ko finansēja Lauku atbalsta dienests un pašvaldība. Tagad vairākiem trenažieriem izskrūvētas skrūves un sabojātas konstrukcijas. Biedrības pārstāvjiem ir aizdomas, ka to izdarījuši jaunieši.

“Viena sieviete zvanīja un visu izmisīgi stāstīja, bet viņas brālis esot iepriekšējā vakarā gājis cauri un redzējis, ka tur sēdējis jauniešu bars,” stāsta biedrības “Holista” valdes locekle Inga Āriņa. “Viņi lietojuši alkoholu un aicinājuši arī to vīrieti, bet viņš nevienu neatpazinis. Sāp sirds, ka tu dari labu sabiedrībai, bet redz, kā mēs saņemam pretī! Un pēc tam jau grūti ar to visu tikt galā.”

Sabojāts arī Birzītes teritorijā esošais tiltiņš – tam norauta marga. Biedrībā “Holista” skaidro, ka šī nav pirmā reize, kad Birzītē uzdarbojas vandaļi. Arī iepriekš esot bijuši dažādi iekārtu un infrastruktūras bojājumi, bet tajos gadījumos biedrības pārstāvjiem izdevies atrast vainīgos un ar viņiem vienoties par risinājumu.

“Pirms trīs gadiem bija izcelta, izgāzta būdiņa, mēs viņus beigās pieķērām, jo sapratām, ka tie jaunieši tur brauc,” skaidro Inga Āriņa. “Viņi cits citu nodeva. Es viņiem pateicu, ka vajag visu sakārtot un risināt, ja nē, es sniegšu policijā ziņas. Viņi momentā – otrā dienā man atzvanīja, visu sakārtoja paši. Cik jau var, mēs paši risinām.”

Ņemot vērā, ka šoreiz biedrībai nav izdevies noskaidrot iespējamās vainīgās personas, par vandalismu ir uzrakstīts iesniegums Valsts policijā. Valsts policijā skaidro, ka likumsargu rīcībā ir informācija par šo gadījumu un ir uzsākta resoriskā pārbaude. Ņemot vērā, ka šobrīd notiek izmeklēšana, plašākus komentārus Valsts policija pagaidām nesniedz.

Nevalstiskā organizācija “Holista” atpūtas vietu Birzītē izveidojusi, ieguldot savu finansējumu un piesaistot arī projektu līdzekļus, bet ikdienā bieži vien nācies novērst negodprātīgu atpūtnieku radītos bojājumus. Tādēļ biedrības pārstāvji aicina iedzīvotājus ziņot par atpūtas vietā manītām aizdomīgām darbībām, kā arī mēģināt fotoattēlos fiksēt vandaļus vai viņu transportlīdzekļu numurus.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->