Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.03.2023 18:21

Rudzātu vidusskolas audzēknes izveido skolā atpūtas telpu 5

Rudzātu vidusskolas audzēknes izveido skolā atpūtas telpu
Skatīt video

Rudzātu vidusskolā svinīgi atklāta jaunā atpūtas telpa “Mieriņš”. Tā tapusi, pateicoties Katrīnai Katei Jansonei un Evitai Tenterei – vidusskolas 12.klases audzēknēm, kuras pašas saviem spēkiem īstenojušas savu ideju un ierīkojušas atpūtas telpu. Lai savu ieceri īstenotu, meitenes pašas rakstīja projektus un piesaistīja finansējumu, tāpat arī pašas veica remontu. Telpas tapšanā iesaistījās viss skolas kolektīvs – skolasbiedri palīdzēja izveidot telpas interjeru.

“Mēs izsludinājām zīmējumu konkursu, lai izvēlētos zīmējumu, ko gleznot uz sienas,” stāsta Katrīna Kate Jansone. “Tēma bija mežs, jo mums arī iepriekšējos projektos bija tāda tēma. Mežā tu kļūsti mierīgāks, atpūties, relaksējies. Konkursā bija viens favorīts – sēnes. Divu nedēļu laikā tapa zīmējums uz sienas.”

Atpūtas telpas “Mieriņš” izveide prasīja vairāku gadu darbu. Kopā tika īstenoti četri projekti, kuru laikā tika iegādāti gan nepieciešamie materiāli, gan mēbeles, tāpat arī interjera elementi un citas iekārtas. Skolnieces uzsver, ka tas nebija viegls darbs, jo nācās saskarties arī ar dažādām problēmām.

“Mēs piedzīvojām diezgan daudzas neveiksmes, piemēram, mēbeles atnāca bojātas,” stāsta Evita Tentere. “Nācās zvanīt uzņēmumam, sūtīt atpakaļ mēbeles. Bet, paldies Dievam, mums visās grūtībās palīdzēja ļoti atsaucīgi cilvēki. Šī ir ļoti liela pieredze. Pirmo reizi līmējām tapetes, krāsojām sienas, organizējām konkursus. Tas tiešām ir milzīgs projekts, kurā gūtās prasmes man noderēs arī augstskolā. Esmu ieguvusi arī organizatoriskās prasmes.”

Atpūtas telpa paredzēta brīvā laika pavadīšanai starpbrīžos un pēc stundām. Skolēni varēs pagatavot tēju, uzspēlēt galda spēles un izpausties radoši. Plānots, ka “Mieriņā” norisināties arī klases vakari un kino vakari, jo ir iegādāts arī projektors. Jau atklāšanas pasākumā tas tika izmantots, lai demonstrētu klātesošajiem telpas tapšanas procesu.

“Ļoti patīkami, ka skolēni domā par savu vidi,” saka Rudzātu vidusskolas direktore Valentīna Vaivode. “Prieks, ka meitenes ne tikai darīja pašas, bet arī iesaistīja citus. Sākumā bija divas meitenes, tad četras, tagad jau praktiski visa skola iesaistīta tapšanā. Šādu iniciatīvu vērtēju pozitīvi.”

Katrīna Kate Jansone un Evita Tentere pēc dažiem mēnešiem absolvēs Rudzātu vidusskolu, bet viņu izveidotā atpūtas telpa paliks citiem skolas audzēkņiem kā labais piemērs tam, ka arī skolēni paši var paveikt ļoti daudz, ja vien ir ideja un apņēmība to īstenot.

Sandra Paegļkalne

D
Distihs 13.03.2023 18:36
Iekārtoja tādu telpu,
Kur mierīgi var atvilkt elpu.
A
Astro 13.03.2023 18:58
Jaunā telpa saucas ,,Mieriņš,, ,
Uz galda smaržo lauku sieriņš,
Veidota šī telpa gadiem,
Darbos iztika bez radiem.
N
Neķītrais masāžists 13.03.2023 19:30
Nafigā viņām, 12.klases skolniecēm, tas bija vajadzīgs? Taisās palikt uz otru gadu, vai..? :DDD
P
Pareizaisjautājums 14.03.2023 09:37
,,Mieriņš,, - tas ir labi. Vai tur būs arī miers?
z
zinātājs 14.03.2023 09:45
Cik zinu, tad ne jau skolnieki vien tur ies atpūsties. Gaumīgi iekārtotā telpa būšot pieejama visiem Rudzātu iedzīvotājiem.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->