Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.02.2023 17:15

Rosina izsludināt ārkārtas situāciju teritorijās ar augstu egļu astoņzobu mizgrauža savairošanās risku, tostarp arī Sēlijā 12

Rosina izsludināt ārkārtas situāciju teritorijās ar augstu egļu astoņzobu mizgrauža savairošanās risku, tostarp arī Sēlijā

Pēdējo divu gadu laikā Latvijā ir novērots straujš egļu astoņzobu mizgrauža populācijas pieaugums. Visplašākie kaitēkļa bojājumi novēroti Vidzemē un Sēlijā. Lai novērstu masveida egļu audžu bojāeju, Valsts meža dienests ir izstrādājis vairākus priekšlikumus egļu astoņzobu mizgrauža izplatības ierobežošanai. Priekšlikumi paredz mizgraužu svaigi invadētu koku ciršanu un izvešanu no meža viena mēneša laikā, izcirstajās vietās izvietojot feremonu slazdus kukaiņu ķeršanai. Dienests ierosina no 1.aprīļa izsludināt ārkārtas situāciju teritorijās, kurās konstatēts augsts kaitēkļu savairošanās risks. Tas ierobežotu mežizstrādes darbus audzēs, kur egle ir vadošā koku suga un tās caurmērs ir vismaz 20 centimetri.

Latvijā šāds lēmums jau ticis pieņemts 2007. gadā, kad lielā daļā teritorijas tika izsludināta ārkārtas situācija, kas iekļāva gan ierobežojumus, gan atbalsta pasākumus meža īpašniekiem. Tādējādi divu gadu laikā mizgrauža populāciju izdevās ļoti būtiski samazināt.

V
Vietējais 10.02.2023 10:28
Pad.laikos kailcirtes cirsmās visi zari,kuri citādi netika izmantoti,tika sadedzināti.Ja nekļūdos,tad pirmkārt skujkoku zari. Dedzināšanas mērķis,lai nocirstajos zaros nesavairotos dažādi kaitēkļi.Vai tas attiecas uz šiem mizgraužiem,to gan nezinu.
S
Skolnieciņš 11.02.2023 11:59
Padomju laikos padomju okupācijas vara (krievijas komunisti) uzskatīja, ka purvi ir bezjēdzīgi biotopi. Tamdēļ purvus padomju okupācijas vara iznīcināja, un tagad nav jābrīnās, kāpēc Daugava pludo, tur kur tā vēsturiski neplūdoja. Vai datu korelācija tev ir skaidra? Komunisti atjāja. Izjāja Latvijas zemi. Un vēlāk aizjāja atpakaļ uz krieviju. Bet latviešiem ar komunistu izjāto zemi ir jādzīvo. Kāpēc komunisti netaisīja savus eksperimentus pie sevis, bet līda uz Latviju???
A
Astro 10.02.2023 09:25
Mizgrauzim nav laika snaust,
Viņam patīk egles grauzt.
z
zinātājs 10.02.2023 08:59
Nezinu, kas būtu, ja tiem mizgraužiem izlauztu pāris zobus un tie paliktu par sešzobjiem vai pieczobjiem. Gan jau tāpat niķi neatmestu un turpinātu grauzt. Taču bojājumu būtu mazāk.
N
Neķītrais masāžists 09.02.2023 19:11
Mizgraužiem pokuj, kāda tur ārkārtas situācija. Lai kaut sirēnas kauc, lai kaut pats Levits brauc skatīties! Pie kājas. :D
S
Skolnieciņš 09.02.2023 18:51
Dabas Māte - mīļā, labā -, pasargā savus bērnus no ļauna! Lai Tava svētība ir ar mums! Lai Tava svētība pasargā latviešu tautu no ļauna! failiem.lv/u/9jqw76rhk
Svētīgi, Skolnieciņš
T
Teologs Teodors 10.02.2023 11:22
Tieši tas, ka mūsu tauta ir savā ticībā ļoti sadrumstalota un tūlīt pēc Lieldienām absolūti aizmirst Dievu - pasaules radītāju , Jēzus Kristus Tēvu un mūsu dvēseļu glābēju, tieši tas arī ir cēlonis visādām satraucošām parādībām.
Bet brīdinājumus neviens neievēro un turpina nodoties elku pielūgsmei un visādām raganu izdarībām.
Tā vien lūkojiet, ka mūs vēl nepiemeklē arī zemestrīce!
S
Skolnieciņš 11.02.2023 09:24
Teologs Teodors rakstija: Tieši tas, ka mūsu tauta ir savā ticībā ļoti sadrumstalota un tūlīt pēc Lieldienām absolūti aizmirst Dievu - pasaules radītāju , Jēzus Kristus Tēvu un mūsu dvēseļu glābēju, tieši tas arī ir cēlonis visādām satraucošām parādībām. Bet brīdinājumus neviens neievēro un turpina nodoties elku pielūgsmei u..
Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienām ar rabīnu Jēzu Kristu nav it nekāda sakara! To tu vari pateikt saviem vāciski runājošajiem kolēģiem no katoļu baznīcas. Lūdz Dievieti Ostaru un topi brīvs no lielebreju šovinisma un cionisma!
S
Skolnieciņš 09.02.2023 18:37
Pieauguši astoņzobu mizgrauži ir nekaitīgi, tie apputeksnē ziedaugus mežā. To loma dabā ir līdzīga kā bitēm. Vienīgi astoņzobu mizgraužu ir negausīgi koksnes ēdāji, tie var radīt saimniecisku, mantisku skādi cilvēkiem. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte atrisina radušās problēmas! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā mūs ļauna!
Svētīgi, Skolnieciņš
D
Distihs 09.02.2023 18:05
Mežstrādnieki bažas pauž,
Astoņzombji egles grauž.
J
Jefiņš 09.02.2023 17:55
Viens nešķīsts kukainis, bet tomēr Dieva laista radībiņa.
A
Astro 09.02.2023 17:23
Mizgrauži ar saviem zobiem,
Egles apgrauž robu robiem.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->