Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.04.2023 15:45

Pirmo reizi Latvijas vēsturē izsludināta Sēlijas kultūras programma 35

Pirmo reizi Latvijas vēsturē izsludināta Sēlijas kultūras programma

Partnerība “Kaimiņi” izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursu “Sēlijas kultūras programma 2023”. Šāda programma Sēlijas vēsturiskās zemes robežās atklāta pirmo reizi.

Līdz šim reģionu kultūras projekti no Sēlijas tika iesniegti Latgales un Zemgales kultūras programmā, atbilstoši plānošanas reģionu robežām. Lai īstenotu dzīvē Latviešu vēsturisko zemju likumā ietvertās normas, kuru mērķis ir veicināt latviešu vēsturisko zemju iedzīvotāju kopējo apziņu, identitāti un piederību kultūrtelpu saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, kopš 2023. gada reģionu kultūras programmas darbosies vēsturisko zemju robežās.

Kultūras programmas mērķis ir veicināt kvalitatīva un daudzveidīga kultūras piedāvājuma pieejamību sabiedrībai un attīstīt jaunradi Sēlijā, kā arī veicināt Sēlijas kultūras daudzveidības saglabāšanu un attīstību. Kopējais pieejamais projektu konkursa finansējums ir 91 000 €, paredzot atbalstīt apmēram 35 dažāda mēroga kultūras projektus.

Šī mērķa realizēšanai tiek finansēti projekti, kas paredz:

 • paaugstināt Sēlijas iedzīvotāju piederības izjūtu savai vēsturiskajai zemei, atbalstot projektus, kas paredz visu vēsturisko zemi aptverošas kultūras akcijas;
 • uzlabot Sēlijas kultūrvēsturiskās izpētes līmeni, atbalstot pētniecības, kultūras mantojuma dokumentēšanas projektus;
 • veicināt Sēlijas iedzīvotāju piederības izjūtu savai vēsturiskajai zemei, atbalstot kopienu līmeņa iniciatīvas, kas atklāj mazo apdzīvoto vietu identitāti un tradīcijas, kā arī rada jaunas, mūsdienīgas kultūras realitātes, veicinot tūrismu;
 • veicināt kvalitatīvas kultūras pieejamību Sēlijas vēsturiskajā zemē, atbalstot projektus, kas paredz profesionālās kultūras pieejamību teritorijā;
 • sekmēt tradīciju pārmantojamību un jaunrades formu daudzveidību, atbalstot projektus, kas paredz bērnu un jauniešu iesaisti;
 • palielināt sabiedrības informētības līmeni par Sēlijas vēsturiskās zemes kultūrvēsturisko mantojumu un mūsdienu kultūrvidi, atbalstot projektus, kas nodrošina plašu informācijas pieejamību un publicitāti.

Kultūras programmas projektu konkursā var piedalīties juridiskas personas vai juridisko personu patstāvīgas struktūrvienības, ar tiesībām noslēgt līgumus. Kultūras projektu īstenošana paredzēta Sēlijas vēsturiskās zemes robežās, kādas tās noteiktas “Latviešu vēsturisko zemju likuma” 1. pielikuma 5. punktā. Projektu ieviešanas laiks ir no 2023. gada 1. jūnija līdz 2023. gada 15. decembrim.

Projektu pieteikumus var iesniegt elektroniska dokumenta formā vai papīra formā. Projektu pieteikumi elektroniska dokumenta formā (parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un apliecināts ar laika zīmogu), jānosūta uz e-pasta adresi kultura@selija.com, līdz 2023. gada 2. maijam, plkst. 23.59. Projektu pieteikumi papīra formā pa pastu jānosūta ar pasta zīmogu ne vēlāk kā 28. aprīlī uz adresi Sēlijas ielā 25, 305. kabinetā, Daugavpilī, LV-5401.

Projektu iesniedzējiem norisināsies informatīvi semināri, kuru laikā varēs noskaidrot atbildes uz vaicājumiem, ja tādi projekta izstrādes laikā būs radušies:

 • 18. aprīlī pulksten 11.00 Červonkas pilī, Vecsalienas pagastā
 • 20. aprīlī pulksten 10.00 Sunākstes Saieta namā, Sunākstes pagastā
 • 22. aprīlī pulksten 12.00 Gricgales Medņu krogā, Pilskalnes pagastā
 • 25. aprīlī pulksten 11.00 Jēkabpils Pilsētas bibliotēkā, Jēkabpilī
 • 26. aprīlī pulksten 18.00 tiešsaistes platformā ZOOM.

Individuālas konsultācijas par projektu pieteikumu sagatavošanu epastā: kultura@selija.com vai zvanot pa tālruni 29184640 (Inga Krekele); 22335439 (Daina Alužāne); 29548967 (Ieva Jātniece).

Kultūras programmas projektu konkursa pieteikuma veidlapa un nolikums pieejams Sēlijas tūrisma un kopienu portālā selija.com. Programmu administrē biedrība “Partnerība “Kaimiņi”” ar kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” informatīvo atbalstu.

Informāciju sagatavoja kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists Jānis Dzimtais

k
kā vienmēr 17.04.2023 08:36
Kur nauda,tur Jātniece klāt DDDDD
V
Vietējais 15.04.2023 09:46
Tas vairāk izskatās pēc Levita un Elertes vienīgo 4 gadu gara darbu,pareizāk murgu.Tūdaliņiem ar prievītēm,kuri uz šādiem pasākumiem iemācījušies piepelnīties,pasākums noteikti patiks
t
tūdeliņš 15.04.2023 18:42
Tu vari nākt uz pasākumiem bez prievītes, nāc kaut iemīļotajā pufaikā un kerziniekos, projām dzīts netiksi, vienīgi voblas mums nebūs.
V
Vietējais 16.04.2023 12:42
tūdeliņš rakstija: Tu vari nākt uz pasākumiem bez prievītes, nāc kaut iemīļotajā pufaikā un kerziniekos, projām dzīts netiksi, vienīgi voblas mums nebūs.
Skatos, diezgan daudz to plānā galdiņa urbēju
z
zinātājs 15.04.2023 09:20
Jūtos bezpalīdzīgs un dumjš, jo nezinu un nesaprotu, no kurienes pēkšņi uzradās Sēlija, kā kultūrvēsturisks Latvijas novads; no kurienes pēkšņi tāda sevišķa interese par sēļiem, par viņu kultūras mantojumu, jo oficiālā vēsture neko tādu neatceras. Pat nacionālpatriotiskajā Kārļa Ulmaņa valdīšanas laikā Sēlija netika minēta vairāk par Tālavu, Beverīnu, Kursu, Jersikas vai Vendu zemi. Alsunga ar suitu sievu tradicionālo tautisko dziesmu izgaudošanu tika atcerēta PSRS beigu periodā. Lai patiešām pareizi īstenotu piedāvāto Sēlijas kultūras programma, ir nepieciešams daudz lielāks finansējums un kvalificētu pētnieku dalība nevis iedzīvotāju masveida dalība, kura nekā nejēdz no etnogrāfiskām un citām Latvijas apvidu kultūras atšķirībām.
Piemēram, izraks no kaut kurienes neredzētas zirgu velkamas dzelzs ecešas un pasludinās tās par tikai Sēlijai raksturīgu vērtību, un visi - urrā! Taču zinātnieks zina, ka tādas ecešas ražotas cara laika Krievijā un bijušas izplatītas vienādi visā Li...
z
zinātājs 15.04.2023 09:24
Liflandijā un arī tagadējās Latvijas teritorijā. Un vēl - nezinu un pat nevaru iedomāties, kā manī veicinās Sēlijas iedzīvotāju piederības izjūtu savai vēsturiskajai zemei. Cilvēki atjēdzieties! Ir tik daudz citu vajadzīgu lietu, ko darīt un kur tērēt kopējo naudu. Neizniekojiet savu dzīvi dēļ iedomu tēliem!
S
Skolnieciņš 15.04.2023 10:05
Baltu tautām pāri ir gājusi kristianizācija gan no vācu puses, gan no krievu puses. Baltu Dievi ir aizmirsti. Sovjetizētās častuškas un baznīcas dziedājumi 21.gs. nav aktuāli.
O
Observer 15.04.2023 11:11
Zinātāj, ja Tev dos naudu, Tu ne tikai Sēliju izveidosi, bet arī Biržiju, Aknīstiju un Mežgaliju - katru ar savām kultūrvēsturiskajām tradīcijām un savu pilskalnu. Un mazu ķeizariņu ... .
S
Skolnieciņš 15.04.2023 11:20
Observer rakstija: Zinātāj, ja Tev dos naudu, Tu ne tikai Sēliju izveidosi, bet arī Biržiju, Aknīstiju un Mežgaliju - katru ar savām kultūrvēsturiskajām tradīcijām un savu pilskalnu. Un mazu ķeizariņu ... .
Kāds ķeizars? Tā ir vateņu domāšana. Vateņu mērķis ir saskaldīt mazas tautas vel mazākas līdz smieklīgumam, lai velāk šos nabaga cilvēkus rusificētu.
z
zinātājs 16.04.2023 10:35
Skolnieciņš rakstija: Kāds ķeizars? Tā ir vateņu domāšana. Vateņu mērķis ir saskaldīt mazas tautas vel mazākas līdz smieklīgumam, lai velāk šos nabaga cilvēkus rusificētu.
Ja gribi zināt, tad Sēlijas izcelšana arī ir šādas šķelšanas politikas sastāvdaļa! Kādi sēļi, kādi kurši vai latgaļi..? Ir tikai viena mūsu mazskaitlīgā nācija - latvieši, kurus globālisti Levita personā mēģina vēl vairāk sašķelt, noraidot kopumā prioritāri nacionālo, kas mūs satur kopā un vieno. Pēc JL lasītāju pievienoto noraidījumu skaita pie mana vakardienas komentāra, esmu pārsteigts un izbrīnīts, ka daudzi to nesaprot un ir pat sajūsmā. Tomēr mierinu sevi ar domu, ka mīnusus liek tiešām tikai tie, par ko runājis Observer un kuri nemaz tik glupi nav, bet viņus tā rīkoties motivē tikai nauda. Ja tā, tad vēl labi, jo arī masveida teātra māksla, ko varēja novērot PSRS sabiedrībā, ir jāattīsta. Jā bažījās par tiem, kas tā iedzīvosies lomā, ka nespēs vairs no iedomātās rēgu pasaules atgriezties reālā dzīvē, kas tādiem empātijas apveltītiem cilvēkiem var beigties ar nervu sabrukumu.
S
Skolnieciņš 16.04.2023 11:26
zinātājs rakstija: Ja gribi zināt, tad Sēlijas izcelšana arī ir šādas šķelšanas politikas sastāvdaļa! Kādi sēļi, kādi kurši vai latgaļi..? Ir tikai viena mūsu mazskaitlīgā nācija - latvieši, kurus globālisti Levita personā mēģina vēl vairāk sašķelt, noraidot kopumā prioritāri nacionālo, kas mūs satur kopā un vieno. Pē..
Kādas tev pretenzijas pret Levita kungu? Levita kungs ir normāls cilvēks. Sakarā ar krievijas uzsākto karu Ukrainā viņa viedoklis ir pareizs. Vai Latvijā vispār ir notikusi pilvērtīga deokupācija, derusifikācija, dekolonizācija? Tā vietā lai krievija atzītu savu vainu, izvāktu savu kremļa 5. kolonnu no Latvijas un maksātu reparācijas latviešu tautai, krievija realizē hibrītkaru pret Latviju. Kāds sakars ar globālistiem? Kāds sakars?
Bez cieņas, Skolnieciņš
z
zinātājs 16.04.2023 13:01
Skolnieciņš rakstija: Kādas tev pretenzijas pret Levita kungu? Levita kungs ir normāls cilvēks. Sakarā ar krievijas uzsākto karu Ukrainā viņa viedoklis ir pareizs. Vai Latvijā vispār ir notikusi pilvērtīga deokupācija, derusifikācija, dekolonizācija? Tā vietā lai krievija atzītu savu vainu, izvāktu savu kremļa 5. kolonnu..
Ja gribi zināt, tad pat Izraēlā viņa tautieši Egīlu par normālu neuzskata. Attiecībā par karu Ukrainā, ir jāatceras, ka Krievija arī tagad ir kapitālistiska valsts, kurām visām pēc Maltusa teorijas ir nepieciešama dzīves telpas paplašināšana, kas raksturīga arī ASV. Bez militāriem konfliktiem kapitālistiskā valsts iekārta vispār nevar pastāvēt, jo tad tai jāpārvēršas sociālistiskā, ko baņķieri, monopolisti un citi globālisti negrib pieļaut. Tā kā Krievijas-Ukrainas karš ir ekonomiski izdevīgs Rietumiem un tajā skaitā arī Latvijai. Ka mirst cilvēki - krievi, ukraiņi, tas Zelta Dievam ir pilnīgi vienaldzīgi. Levits ir viens no sīkajiem Sātana emisāriem.
S
Skolnieciņš 16.04.2023 14:24
zinātājs rakstija: Ja gribi zināt, tad pat Izraēlā viņa tautieši Egīlu par normālu neuzskata. Attiecībā par karu Ukrainā, ir jāatceras, ka Krievija arī tagad ir kapitālistiska valsts, kurām visām pēc Maltusa teorijas ir nepieciešama dzīves telpas paplašināšana, kas raksturīga arī ASV. Bez militāriem konfliktiem kapitā..
zinātājs 16.04.2023 13:01 Pirmkār, ukraiņu tauta tic Slāvu Dieviem, nevis ebreju cilts Dievam Jahvem. Otrkārt, nezkāpēc Eiropa dzīvo mierā un bez kara, bet tikai krievijai kulaki kasās – lielkrievu šovinisms, panslāvisms, pareizticīgo baznīcas kults, militārais kults (9.maija svinētāju kults jeb pobjedobjesije), krievu imperiālisms, rašisms un vel un vel. Lūdzu, neatkārto kremlinu mjetodičku par ļaunajiem rietumiem, kuri nabaga krieviju abižo.
Bez cieņas, Skolnieciņš
z
zinātājs 16.04.2023 16:00
Skolnieciņš rakstija: zinātājs 16.04.2023 13:01 Pirmkār, ukraiņu tauta tic Slāvu Dieviem, nevis ebreju cilts Dievam Jahvem. Otrkārt, nezkāpēc Eiropa dzīvo mierā un bez kara, bet tikai krievijai kulaki kasās – lielkrievu šovinisms, panslāvisms, pareizticīgo baznīcas kults, militārais kults (9.maija svinētāju kults jeb pob..
Kā skatos, vēl esi pārāk jauns un nepieredzējis, lai par tādām tēmām runātu un pārliecinoši murgotu. Zinu no pieredzes, ka arī Tev pienāks laiks, kad teiksi sev - ak, kāds es toreiz biju naivs!
S
Skolnieciņš 17.04.2023 16:50
zinātājs rakstija: Kā skatos, vēl esi pārāk jauns un nepieredzējis, lai par tādām tēmām runātu un pārliecinoši murgotu. Zinu no pieredzes, ka arī Tev pienāks laiks, kad teiksi sev - ak, kāds es toreiz biju naivs!
Komentārs par tevi.Rusofīls no Igora Girkina biedrības.
N
Neķītrais masāžists 14.04.2023 20:30
Atkal dzen purgu, :DDD
S
Skolnieciņš 14.04.2023 20:19
Vajag popularizēt Latvju Dievus: Dievu Pērkonu, Dievieti Laimu un Dievieti Māru.
commons.wikimedia.org/wiki/File:Goddess_Mara_5.jpg
Un nauda priekš tā nav vajadzīgā. Izdrukāt Dievietes vai Dieva attēlu un vēlāk to ievietot stiklotā rāmītī nav grūti. Tas neko nemaksā. Ja es pat kaut ko varu darīt, tad Latvijas mākslinieki ir spējīgi paveikt vairāk.
Ar cieņu, Skolnieciņš
P
Pareizaisjautājums 15.04.2023 13:53
Un kura dieviete tad atbild par seksu? Vai Skolnieciņš to zina?
Man ir liela pārliecība, ka Skolnieciņam vēl nekad, ne vienu reizi nav bijusi darīšana ar šo dievieti .
Kā jums šķiet?
S
Skolnieciņš 15.04.2023 16:07
Pareizaisjautājums rakstija: Un kura dieviete tad atbild par seksu? Vai Skolnieciņš to zina? Man ir liela pārliecība, ka Skolnieciņam vēl nekad, ne vienu reizi nav bijusi darīšana ar šo dievieti . Kā jums šķiet?
Pareizaisjautājums 15.04.2023 13:53 Antīkajā pasaulē un viduslaikos (arī akmens laimetā bija īsa dzīvildze). 50 gadi jau bija cienījams vecums. Bet Jēzum Kristum pēc 30 nebija ne sievas, ne bērnu. Un ebrejiem tolaik bija kuplas ģimenes, tolaik tas bija normāli. Un Bībelē ir teikts, ka Jēzus Kristus mīlēja bērnus. Vel viņš tusējās vīriešu kompānijā, nevis sieviešu. Ja rabīns Jēzus Kristus eksistēja, tad kāds šis cilvēks bija? Varbūt netradicionāli orientēts seksuāls noziedznieks? Es arī māku vulgāri rakstīt. Bībelē ir daudz naida runu, tās dublējas Toras un Talmūda (arī citu jūdaisma pamatgrāmatu) tekstiem. Tālāk šos naidpilnos tekstus var redzēt Korānā. Kristietību var zākāt un kritizēt uz Velna paraušanu. Es esmu pieklājīgs pagāns, tāpēc atšujies no manis!
P
Pareizā atbilde 15.04.2023 19:57
Skolnieciņš rakstija: Pareizaisjautājums 15.04.2023 13:53 Antīkajā pasaulē un viduslaikos (arī akmens laimetā bija īsa dzīvildze). 50 gadi jau bija cienījams vecums. Bet Jēzum Kristum pēc 30 nebija ne sievas, ne bērnu. Un ebrejiem tolaik bija kuplas ģimenes, tolaik tas bija normāli. Un Bībelē ir teikts, ka Jēzus Kristus ..
Skolnieciņ, kad pirmo reizi saskarsies ar seksa dievietes ietekmes sfēru, Tev tas iepatiksies un , iespējams, Tu ar to nodarbosies tik bieži, ka neatliks laika bradāt pa internetu.
S
Skolnieciņš 16.04.2023 06:24
Pareizā atbilde rakstija: Skolnieciņ, kad pirmo reizi saskarsies ar seksa dievietes ietekmes sfēru, Tev tas iepatiksies un , iespējams, Tu ar to nodarbosies tik bieži, ka neatliks laika bradāt pa internetu.
Pareizā atbilde 15.04.2023 19:57 Tu esi vulgārs kremļa trollis. Ko aizej beztēmā? Būtu labi, ja tevi nobanotu uz kādu pusgadu. Izdzēstu un nobanotu, vel policiju uzrīdītu.
P
Pareizā atbilde 16.04.2023 10:32
Skolnieciņš rakstija: Pareizā atbilde 15.04.2023 19:57 Tu esi vulgārs kremļa trollis. Ko aizej beztēmā? Būtu labi, ja tevi nobanotu uz kādu pusgadu. Izdzēstu un nobanotu, vel policiju uzrīdītu.
Yess!!! Beidzot Skolnieciņš parādīja savu patieso liberāl-demokrāta seju! Nepatīk viedoklis - ,,policiju uzrīdīt!,,
Skolnieciņ, Tavi gara radinieki tādā veidā ,,VDK uzrīdīja,, daudziem tūkstošiem normālu latviešu. Jā tieši tādā veidā - aiz personīgās nepatikas.
Es neaizeju ,,beztēmā,, bet tikai loģiski attīstu Tavus vulgāros murgus. Vai vēlies citātus? Man vairāku gadu garumā viss ir piefiksēts. Un fakts, ka Tev ir sliktas attiecības ar senajiem latvju seksa dieviem, šis fakts skaidri izriet no Taviem tekstiem. Turpmāk rūpīgāk pārdomā, ko raksti!
S
Skolnieciņš 16.04.2023 11:17
Pareizā atbilde rakstija: Yess!!! Beidzot Skolnieciņš parādīja savu patieso liberāl-demokrāta seju! Nepatīk viedoklis - ,,policiju uzrīdīt!,, Skolnieciņ, Tavi gara radinieki tādā veidā ,,VDK uzrīdīja,, daudziem tūkstošiem normālu latviešu. Jā tieši tādā veidā - aiz personīgās nepatikas. Es neaizeju ,,beztēmā,, bet tikai loģi..
Pareizā atbilde 16.04.2023 10:32 Piedod. Ko tu man mēģini piešūt? Tu tagad ņirgājies par dievturiem. Vārdu Dievi tu raksti ar mazo burtu. Un tu vel novirzies no tēmas, tu sāc apspriest seksu. Vispār šo ziņu portālu lasa bērni un šajā portālā ir zināma cenzūra. Bet tu visādi centies, lai mani tikai izdzēstu un nobloķētu. Tu pat aizej beztēmā un raksti sazin ko, tikai lai slāpētu manu viegokli, marginalizētu mani un apklusinātu mani. Atšujies!
Bez cieņas, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 16.04.2023 11:21
Pareizā atbilde rakstija: Yess!!! Beidzot Skolnieciņš parādīja savu patieso liberāl-demokrāta seju! Nepatīk viedoklis - ,,policiju uzrīdīt!,, Skolnieciņ, Tavi gara radinieki tādā veidā ,,VDK uzrīdīja,, daudziem tūkstošiem normālu latviešu. Jā tieši tādā veidā - aiz personīgās nepatikas. Es neaizeju ,,beztēmā,, bet tikai loģi..
Pareizā atbilde 16.04.2023 10:32 Es esmu dievturis. Un ja tu saukā dievturību par murgojumu, tad visticamāk esi prokremlisks aktīvists, kurš neko nejēdz par ticības brīvību. Krievi ienīst dievturus. Padomju okupācija un tagadējās krievu aktivitātes internetā un krievijas mēdijos ir tam apliecinājums.
Bez cieņas, Skolnieciņš
P
Pareizā atbilde 16.04.2023 12:43
Skolnieciņš rakstija: Pareizā atbilde 16.04.2023 10:32 Piedod. Ko tu man mēģini piešūt? Tu tagad ņirgājies par dievturiem. Vārdu Dievi tu raksti ar mazo burtu. Un tu vel novirzies no tēmas, tu sāc apspriest seksu. Vispār šo ziņu portālu lasa bērni un šajā portālā ir zināma cenzūra. Bet tu visādi centies, lai mani tikai i..
,,Izdzēstu un nobloķētu?,, Dievs pasargi , ja Tevi nobloķēs, kur tad es ņemšu materiālu savai disertācijai par elku dievu pielūdzējiem Latvijā?
S
Skolnieciņš 16.04.2023 14:24
Pareizā atbilde rakstija: ,,Izdzēstu un nobloķētu?,, Dievs pasargi , ja Tevi nobloķēs, kur tad es ņemšu materiālu savai disertācijai par elku dievu pielūdzējiem Latvijā?
Pareizā atbilde 16.04.2023 12:43 Nētēlo dumiķi, kremlin.
z
zinātājs 17.04.2023 10:13
Pareizā atbilde rakstija: Skolnieciņ, kad pirmo reizi saskarsies ar seksa dievietes ietekmes sfēru, Tev tas iepatiksies un , iespējams, Tu ar to nodarbosies tik bieži, ka neatliks laika bradāt pa internetu.
Es nezinu, bet man šķiet, ka mūsu Studentiņš ir labticīgi pakļāvies progresīvās pasaules liberālajiem uzskatiem un iet maldu ceļu - pielūdz dažāda profila Netradicionālā seksa dievus un tāpēc savos sprediķos izvairās skart šo tēmu. Tas var novest līdz tam, ka nebūs viņam pēcnācēju kā Jēzum Kristum.
S
Skolnieciņš 17.04.2023 16:58
zinātājs rakstija: Es nezinu, bet man šķiet, ka mūsu Studentiņš ir labticīgi pakļāvies progresīvās pasaules liberālajiem uzskatiem un iet maldu ceļu - pielūdz dažāda profila Netradicionālā seksa dievus un tāpēc savos sprediķos izvairās skart šo tēmu. Tas var novest līdz tam, ka nebūs viņam pēcnācēju kā Jēzum Kristum.
zinātājs 17.04.2023 10:13 Es neticu ebreju folklorai: Torai, Talmūdam, Bībelei, Korānam. Es neticu ebreju folklorai: senebreju mitoloģijai un ebreju monoteismam. Es neticu ebreju cilts Dievam Jahvem (daļa kristiešu viņu sauc par Jehovu, Korānā saukts par Allāhu). Bet tu vari ticēt, ja vien vēlies. Personīgi man pret ebreju folkloru ir antipātijas, jo tā varmācīgi ir uzspiesta baltu tautām. Ebreji, protams, var praktizēt ebreju folkloru, jo tās ir ebreju tautas likumīgās cilvēktiesības. Tomēr es esmu neebrejs (gojs), tāpēc es ticu senajiem Dieviem un senajām Dievietēm.
A
Astro 14.04.2023 20:15
Partnerība ,,Kaimiņi,, ,
Vienmēr atsaudzīgi viņi!

S
Skolnieciņš 14.04.2023 20:03
Ir aizvadītas Lieldienas. Sakarā ar Lieldienām te pie mums Latvijā lieliski iederas Dievietes Ostaras kults. Ārzemniekiem patiks! commons.wikimedia.org/wiki/File:Goddess_Ostara.jpg
Ar cieņu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 14.04.2023 19:54
Es labprāt rakstītu savus plānus, kā veidot Latvju Dievu svētnīcas no sava studējošā e-pasta, bet es baidos, ka tajā pašā dienā mani atskaitīs no universitātes kā nepieskaitāmu. Grūti būt pagānam.
Ar cieņu, Skolnieciņš
P
Pareizaissecinājums 15.04.2023 13:56
Skolnieciņš pabeigs universitāti, kļūs par kaut kāda ranga priekšnieku , vai pat - deputātu...
... Vēl viens parazīts un maskēts kaitnieks tautai uz kakla!
S
Skolnieciņš 15.04.2023 16:11
Pareizaissecinājums rakstija: Skolnieciņš pabeigs universitāti, kļūs par kaut kāda ranga priekšnieku , vai pat - deputātu... ... Vēl viens parazīts un maskēts kaitnieks tautai uz kakla!
Pareizaissecinājums 15.04.2023 13:56 Bet kas tu esi? Vispār Eiropā ir ticības brīvība. Un es atšķirībā no kristīgajām draudzēm ziedojumus nelūdzu un ezotēriskus pakalpojumus nepārdodu. Es vienkārši izsaku savu privāto viedokli.
J
Jefiņš 14.04.2023 18:12
Zināma lieta, bez bufetes nekas nenotiks.
D
Distihs 14.04.2023 17:59
Par kultūru, kas seminārā,
Labāk izrunāties bārā.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->