Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.10.2022 16:52

Pašvaldības ir pret VUGD posteņu darbības ierobežošanu 8

Pašvaldības ir pret VUGD posteņu darbības ierobežošanu

Aizkraukles novada pašvaldība iebilst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņu darbības ierobežošanai, jo uzskata to par drošības apdraudēšanu. Jaunjelgavas un Neretas posteņu darbība tiek ierobežota jau no aizvadītās nedēļas. Vienu vai divas dienas nedēļā šie posteņi ir slēgti, vienu dienu darbiniekiem ir brīvdiena, bet otru viņi aizvieto darbiniekus citā postenī.

Pašvaldības vadība labi izprot VUGD situāciju, kad trūkst darbinieku, jo arī Aizkraukles pašvaldībā trūkst vairāku speciālistu, kurus ilgstoši nevar atrast zemā atalgojuma dēļ. Taču ilgtermiņā šāds risinājums – nemitīgi mainīgs darba grafiks, kas ir ierastā "diennakti dežurē, trīs brīvas" vietā nemotivēs esošos darbiniekus saglabāt darba attiecības ar VUGD, jo nav iespējams plānot dzīvi ārpus dienesta, strādāt papildu darbu, kā to zemā atalgojuma dēļ dara liela daļa ugunsdzēsēju. Līdz ar to tur dienošo skaits varētu vēl vairāk sarukt, kas veidotu vēl kritiskāku situāciju nozarē, posteņi nespētu darboties, pieaugtu reaģēšanas ilgums uz izsaukumiem, kas ir ļoti būtisks faktors, uzskata pašvaldībā.

Piemēram, aizvadītās nedēļas nogalē degusi māja Jaunjelgavā, ielā ar blīvu apbūvi. Vietējā posteņa ugunsdzēsēji ieradās četru minūšu laikā, kas ļāva no liesmām paglābt blakus esošās ēkas, kā arī ugunsgrēks tika lokalizēts ātri. Ja ugunsdzēsēji brauktu tālāku ceļu, būtu daudz lielāki postījumi.

Pašvaldība atbalsta Iekšlietu ministrijas un VUGD vadības aicinājumu piešķirt Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam lielākus līdzekļus, taču iebilst posteņu darbības ierobežošanai vai slēgšanai. Abi šie posteņi ir ļoti svarīgi iedzīvotāju drošībai, it īpaši Neretā, kur šāds liktenis jau skāris tuvākos kaimiņu posteņus Aknīstē un Viesītē.

Aizkraukles novada pašvaldībā vēl apsver, vai pašvaldība iesaistīsies publiskās diskusijās vai rīcībās, lai posteņu darbs netiktu ietekmēts. Ir jāizprot ministrijas un VUGD vadības motīvi un iespējamie situācijas attīstības scenāriji, lai pieņemtu lēmumu par pareizāko pašvaldības rīcību šajā situācijā.

Līdzīgu viedokli pauž arī Jēkabpils novada pašvaldības priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Palīgstrādniekiem novadā ir lielākas algas nekā ugunsdzēsējiem. Posteņu darbība, tostarp Jēkabpils novada Aknīstē un Viesītē, apturēta, lai varētu ietaupīt finanšu līdzekļus, nemaksājot par virsstundām. Virsstundas līdz šim ir bijis vienīgais veids, kā nopelnīt, un līdz ar to nodrošināja, ka bija, kas strādā. Līdz ar virsstundu samaksas zaudēšanu daudzi glābēji būs spiesti no darba aiziet.”

Kā pausts VUGD izplatītajā paziņojumā, nodarbināto trūkuma dēļ VUGD īslaicīgi un periodiski uz laiku apturēs atsevišķu mazāk noslogoto posteņu darbību, ja tas būs nepieciešams pārējo daļu un posteņu darbības nodrošināšanai. VUGD turpinās reaģēt uz izsaukumiem tādā pašā apmērā kā līdz šim, un uz notikumu dosies tuvākās pieejamās struktūrvienības. Iedzīvotājiem arī turpmāk tiks nodrošināta palīdzība veselību un dzīvību apdraudošās situācijās.

Plānots, ka darbības apturēšana varētu skart 18 posteņus, un tas nenotiks vienlaicīgi, bet katra posteņa darbības apturēšanas biežums un ilgums būs atkarīgs no situācijas ar personāla nodrošinājumu. Šie posteņi Kurzemē ir Rojas, Sabiles, Piltenes un Alsungas, Pierīgā – Bulduru un Baldones, Zemgalē – Jaunjelgavas, Neretas, Elejas, Aknīstes, Viesītes un Auces, Vidzemē – Cesvaines, Varakļānu, Mazsalacas un Strenču, Latgalē – Zilupes un Tilžas postenis.

D
Distihs 25.10.2022 17:03
Ja pašvaldības nav ar mieru,
Tad glābējiem jādod ir sieru.
A
Astro 25.10.2022 17:21
Pienāksies uz liesmām čurāt,
Ūdentiņu spaiņos krāt.
J
Jefiņš 25.10.2022 17:23
Noteikti vajag lamāties pretī un ja neklausa, tad nomazgāt ar šļūteni, to var izdarīt arī caur kabineta logu kabinetā sēdošo.
N
Neķītrais masāžists 25.10.2022 18:34
Nu, bļē, valdība baigi taisās piedalīties Ukrainas atjaunošanā, bet tikmēr uz te uz vietas viss nodegs! Cerams, ka jaunā valdība momentā nokārtos visu kā vajag un vēl vecajiem paspēs ar kāju pa pakaļu iedot.
V
Valdis 25.10.2022 20:21
Ragainis saka pašvaldības palīgsträdniekiem lieläkas algas - bagäta pašvaldība!
V
Vietējais 25.10.2022 20:30
Būtu jāsāk ar konkrētiem uzvārdiem,kas vispār kaut ko tādu izdomāja,kas no augšas tam deva savu piekrišanu ?!?
z
zinātājs 26.10.2022 09:53
Šaubos, vai VUGD vadība šādu finanšu stāvokļa nepietiekamības problēmas risinājumu paši izdomāja. Zināms, ka ar kaut ko augšā saskaņoja, Vainīgie ir citi, bet VUGD administrācija paliek kā grēkāži. Nezinu, vai pašvaldības to apjauš vai izliekas, ka nezina un brūk virsū tikai VUGDam.
P
Peksis 26.10.2022 21:26
https://manabalss.lv/i/2538

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->