Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.04.2023 20:08

Noslēdzies Jēkabpils pilsētas bibliotēkas ēkas metu konkurss 25

Noslēdzies Jēkabpils pilsētas bibliotēkas ēkas metu konkurss
Skatīt video

Jēkabpils pilsētas bibliotēka šobrīd atrodas vēsturiskajā bankas ēkā – Andreja Pormaļa ielā 11, bet tur telpas ir par šauru un to tehniskais stāvoklis nav piemērots bibliotēkas funkcijām. Tādēļ pagājušajā gadā starp bibliotēku un pašvaldību tapa vienošanās, ka nepieciešama moderna piebūve ēkas pagalmā. Tika izsludināts metu konkurss, kurā piedalījās piecas firmas.

Šonedēļ bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē noritēja tikšanās ar bibliotēkas ēkas metu konkursa uzvarētājiem – pārstāvjiem no arhitektūras birojiem “Trīs arhitektūra” un “Sudraba arhitektūra”. Arhitektu apvienība uzvarēja konkursā, kurā bija jāizstrādā risinājums vēsturiskās ēkas pārbūvei un jaunas piebūves būvniecībai. Arhitekti prezentēja izstrādātās skices un maketu. Modernā piebūve paredzēta trīs stāvos, un to ar vēsturisko ēku savienos stikla pasāža.

“Abas ēkas netiek “piejūgtas” neglīti kopā, bet starp tām tiek radīta caurspīdīga telpa,” skaidro arhitekts Mārtiņš Ostaņēvičs no biroja “Trīs arhitektūra”. “Mūsu vīzija ir par to, ka tas varētu būt pilns ar zaļiem augiem, lai būtu patīkama vieta, kur, ienākot pa galveno ieeju, labajā pusē jūs redzat vēsturisko māju, bet kreisajā pusē – jauno telpu. Tas būtu vizuāli ļoti efektīvi. Galvenā ieeja tiek plānota starp šiem apjomiem, galvenokārt tāpēc, ka vēsturiskā ēka ir pacēlumā. Mums bija svarīgi risināt vides pieejamību, tāpēc mēs ieeju “nolaižam” nulles līmenī.”

Paredzēts, ka jaunajā piebūvē atradīsies grāmatu krātuve, Bērnu literatūras un Pieaugušo literatūras nodaļa, nodarbību zonas, pasākumu zāle, virtuve un labierīcības, bet vēsturiskajā ēkā 1.stāvs būs atvēlēts darbinieku kabinetiem, savukārt otrajā stāvā būs novadpētniecības zāle, kurai būs atstāts bankas interjers, lai apmeklētāji varētu apskatīt, kā izskatījās vēsturiskā bankas klientu apkalpošanas zāle. Tāpat tur iecerēta bankas ekspozīcija.

“Tās ir mūsu ieceres, kuras šobrīd ir realizētas šajā metā,” stāsta Jēkabpils pilsētas bibliotēkas vadītāja Renāte Lenša. “Priecājamies, ka uzvarēja tieši šī arhitektu apvienība, jo jau metu konkursa laikā, kad viņi apciemoja mūsu Pormaļa ielas ēku, varēja redzēt, ka viņi iedziļinās jau esošajā. Viņi uzbūra patiešām brīnišķīgas telpas. Mēs esam ļoti apmierinātas.”

Tagad, kad ēkas mets ir izvēlēts, nākamais solis ir būvprojekta izstrāde, un Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka šim mērķim līdzekļi jau ir atvēlēti. Būvprojekta izstrāde varētu ilgt nepilnus divus gadus – līdz nākamā gada beigām.

“Būvniecības process un būvniecības projekta izmaksas ir finansiāli ietilpīgas,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars. “Šāds projekts izmaksās virs pieciem miljoniem eiro. Protams, mēs aktīvi šo ideju nesīsim valdībai un Kultūras ministrijai, prezentēsim un meklēsim iespējas piesaistīt finansējumu.”

Apskatīt jaunās Jēkabpils pilsētas bibliotēkas ēkas metu var ikviens interesents līdz 13.maijam bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē, Pasta ielā 39.

Sandra Paegļkalne

J
Janka 20.04.2023 17:31
Kāpēc bibliotēku nevar būvēt atsevišķi jaunā vietā? Kāpēc vēsturiskai bankas ēkai jātaisa piebūve. Stulbumam nav robežu. Kāda iegriba. Tur pat stāvvietu nevar izbūvēt! Klauni.
V
Vietējais 20.04.2023 21:32
Pirms gadiem daudz šķēpu tika lauzts par Rīgas jaunās bibliotēkas celtniecību.Modernās bibliotēkas nav tikai grāmatu krātuves.Lai bilde būtu skaidrāka,interesanti būtu uzzināt statistiku par esošās bibliotēkas apmeklēšanu.Cilvēku paliek mazāk,ir citas iespējas lasīt.Ja ir nepieciešamība,ja ir iespēja,būtu jābūvē jauna,moderna bibliotēka.Tieši šodien sanāca braukt gar jauno tiesu namu.Skaista,moderna celtne,tikai ļoti nomaļā vietā uzbūvēta.Būtu teiksim tuvāk apbraucamajam ceļam būvēta,radītu labāku iespaidu par mūsu ,diemžēl,ļoti pelēko,daudzviet nolaisto pilsētu.
O
Observer 21.04.2023 12:52
Vietējais varētu zināt, ka , jo tuvāk kāda iestāde centram, jo mazāka iespēja ierīkot normālu auto stāvvietu.
Tiesu māja ir novietota pareizi un var tikai nožēlot, kā pārējo platību līdz Bebru rajonam neaizņem tāda pati moderna būve, kas apmierinātu VISAS policijas vajadzības.
c
cits jautājums 21.04.2023 19:18
Es gan par citu! Vai Jēkabpilī jābūt bibliotēkai, noteikti - jā ! Vai 2 abos krastos - noteikti - nē! Ienāciet gan viena , gan otrā bibliotēkā dienas laikā uz 2stundām, bet satiksiet tikai darbiniekus! Pilsētas bibliotēkas vadītāja Lenšas kundzi apgalvoja, ka bijušā SEB bankas ēka ir piemērota bibliotēkai, tagad izrādās, ka nepietiekoša. Jautājums, kāpēc netika izvēlēta bijušā Justīcijas nama ēka ? Nav tik prestiža?Tas , ka cilvēki dzīvo abos upes krastos un jābūt pieejamībai , neiztur kritiku,jo slimnīca , poliklīnika, valsts ieņēmumu dienests, sporta halle u.c.c. ir tikai viena. Ir jābūt vienai bibliotēkai, līdz ar to varētu nevajadzētu algot dubultā vadību un darbiniekus.
A
Aj! 20.04.2023 14:06
Pilsētai nav nekāda kopskata! Katra butka citādāka, ar pusšķībiem cauriem šķūneļiem, starp kurām vīd reta jauna savrupmāja.. Ielas visas vienos ielāpos! Vot tā vajag pašvaldībai strādāt! Melnu muti iedzīvotāju labā!
K
Kārlis Kastaņēdājs 21.04.2023 11:14
redz, laika kad likvidēta lnb digitālā biblene, e-gramatas(bauru lubuliteratūras izplatītāja-klauvētāja , kas pie tā vainīga, zin par kuru es runāju , kad jaunieši vispār neko nelasa,izņemot apskatus par gangbangu un ass-rimmingu...kad sazinās ar frāzem līdz 200 rakstu zīmēm , tu par manu naudu celsi bibleni lai izzog kā birkerteļa prodžektu stikla piramīdu ? Vai esi cilvēks? Kur jūsu skaidrais prāts?Jūs ko grib ar mani nokāpt pagrabā, nogaršot mucu Amontiljado vinčīka, zaglīgās bābas un zaglīgie nīkoņi?
V
Vispār 21.04.2023 15:44
Puis,tev ar steigu jādodas pie psihiatra
K
Kārlis Kastaņēdājs 23.04.2023 22:37
Vispār rakstija: Puis,tev ar steigu jādodas pie psihiatra
samaksā man 120 eiro/par 8 stundām ,plus taksometra izdevumus, plus uzturnaudu (komanģerōvačnajas), plus ...khmm, nu labi, minetu nevajag, tad došos pie jebkura psihiatra LR teritōrijā..šitas idiņš arī biblenes apmeklējis iraid tikai tumsā , meklējot kur paslapināt pēc dranķīga alus izstrādajuma.., -, un Vispār, man te vairāki idiņi pēdējo 17-18 gadu laikā arī iesaka doties ,piemēram, uz KTDR , - apzvēru, tev, labprāt, tur tikai man kā pastāvīgajam rezidentam padomdevējiem jāprasa citas cenas- 300 000 eiro uzreiz (lai iekārtotos) un 50 000 eiro gadā sīkiem izdevumiem. Ir kādi sponsōri izņēmot šito?
J
Jefiņš 20.04.2023 17:53
Jāiet apskatīt vismaz metu , jo aprakstu var arī pārprast vai nesaprast. Piemēram, kas paredzēts tajā stikla telpā , kas savienos abas ēkas, nebūs tur taču spēļu zāle vai krogs. Vispār labāk būtu būvēt jaunā vietā kā tikai bibliotēkai paredzētu ēku. Jēkabpilī pagaidām nav brīvas zemes trūkums, bet ja nolikvidētu Pasta ielas būdeles virzienā uz ģimnāziju, tad vietas tur atliku likām.
p
prusaks 20.04.2023 14:05
Bibliotēka jābūvē, to noteikti atbalstīs arī Valsts Prezidents Levits, kurš noteikti tiks ievēlēts atkārtoti.
p
prusaks 21.04.2023 12:05
Tik daudz ir pret veseli trīs, tad jau neievēlēs Levitu, teikšu, lai atsauc savu kandidatūru. DDD
p
psc 22.04.2023 10:18
Jā, vēl viena bibliotēka ir tieši tas, kas Jēkabpilij vajadzīgs ***!!! Labāk būtu uzcēluši kaut kinīti vai kaut ko citu, kur jaunieši var brīvo laiku pavadīt, citādi nekur nav redzēta tāda nodzeršanās kā šeit! Vismaz kaut vienu modernu bērnu laukumu mazajiem uzceltu!
V
Vietējais 22.04.2023 11:34
Nezinu,kas tagad notiek kādreiz ar vieglu roku noprihvatizētajā kinoteātrī .Agrāk tur ar kaut ko tirgojās.Ja endele neiet,lai pilsēta atpērk vai nacionalizē.Būs kur kino skatīties.
m
murgs 20.04.2023 13:27
gaidam ģimnāzijas remonta seriāla turpinājumu :) :)
L
Lasītājs 20.04.2023 17:15
Kaut kā negribas ticēt, ka vecajā vietā bibliotēkai bija plašākas telpas. Ja jau te mazvietas, varbūt jāiet uz veco tiesu namu?
E
Eh! 20.04.2023 14:03
Un cik tur žurku sēdēs?
p
pievienot 20.04.2023 13:25
Tās vertikālās ribas izskatās kā tiesas ēkai. Vai mums vajag vēl vienu tādu? Kā hruščovenes un bloku mājas pēc vienas šnites? Nu varbūt ari būs labi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->