Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.11.2022 17:19

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā plāno ieviest videokameras pie formastērpiem 11

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā plāno ieviest videokameras pie formastērpiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) izstrādā drošības pasākumu programmu, kas paredz iespēju papildināt brigāžu aprīkojumu ar pašaizsardzības līdzekļiem un ieviest videokameras pie brigāžu darbinieku formastērpiem. Ik gadu brigāžu darbinieki piedzīvo aptuveni 100 uzbrukumu un fiziskas agresijas gadījumus no pacientiem vai citiem cilvēkiem izsaukumu laikā. Šā gada 10 mēnešos fiksēti jau 92 uzbrukumi dienesta brigādēm, piemēram, pirms dažām nedēļām izsaukuma laikā tika sadurts operatīvā transportlīdzekļa vadītājs.

NMPD direktore Liene Cipule saka: “Dienesta brigāžu darba vide un apstākļi ir ļoti sarežģīti – jo īpaši tāpēc, ka mūsu brigāžu kolēģi nekad nevar zināt, kas viņus sagaida izsaukuma vietā. Šo profesiju izvēlas cilvēki ar augstu misijas apziņu, saprotot arī sava darba riskus. Lai mazinātu riskus un mūsu brigādes varētu strādāt, nebaidoties par savu dzīvību, šobrīd vērtējam papildus ieviešamos pasākumus ar mērķi stiprināt brigāžu drošību un aizsardzību”.

Drošības pasākumu īstenošanai NMPD vērtē vairāku pasākumu kopumu, tostarp iespēju papildināt brigāžu aprīkojumu ar pašaizsardzības līdzekļiem un ieviest videokameras pie brigāžu darbinieku formastērpiem, organizēt pašaizsardzības apmācības un treniņus, uzlabot esošo formastērpu izturību uzbrukumu gadījumos u.c.

Jau līdz šim dienestā ir ieviesti vairāki drošības pasākumi, piemēram, brigādei ir pieejama SOS poga ātrai saziņai ar NMPD Operatīvās vadības centru tieša apdraudējuma gadījumā, bet brigāžu auto kopš 2011.gada ir aprīkoti ar videonovērošanas kamerām.

Taču mediķi ļoti bieži izsaukumos strādā ārpus operatīvā auto, un atbalstu nākas nodrošināt pa telefonu vai rāciju, Operatīvās vadības centram neredzot reālo situāciju. Tas kavē iespēju operatīvi reaģēt un sniegt brigādei nepieciešamo atbalstu. Arī uzbrukumu gadījumu izvērtējums liecina par nepieciešamību ieviest jaunus papildu pasākumus, lai stiprinātu un palielinātu brigāžu drošību. To uzdevumi būtu gan atturēt izsaukuma vietā esošos cilvēkus no iespējamas agresijas, gan spēt operatīvāk reaģēt apdraudējuma brīdī, ja brigāde atrodas ārpus operatīvā transportlīdzekļa, gan arī jau notikušu uzbrukumu gadījumos – izmeklēšanas vajadzībām.

O
Observer 01.11.2022 18:58
Ja cilvēkiem, kuri sniedz palīdzību un glābj dzīvību , ja šiem cilvēkiem uzbrūk ... tas kaut ko liecina par sabiedrības prāta stāvokli.
N
Neķītrais masāžists 01.11.2022 19:29
Ko muldi! Daži varbūt pillā vai saindējušies un neapjēdz, ko dara, bet citi varbūt tiešām psihi. Pričom tur sabiedrība? Un ko tad - kameras šos tajā brīdī aizsargās, vai? :D
O
Observer 01.11.2022 20:10
Neķītrais masāžists rakstija: Ko muldi! Daži varbūt pillā vai saindējušies un neapjēdz, ko dara, bet citi varbūt tiešām psihi. Pričom tur sabiedrība? Un ko tad - kameras šos tajā brīdī aizsargās, vai? :D
Ir runa par simtiem gadījumu. Un, cik zinu, desmitiem gadu garumā. Ātrās palīdzības darbinieki ir reāli pašnāvnieki, brīnums, ka tur vispār kādi vēl strādā.
M
Milda 02.11.2022 12:21
Neķītrais masāžists rakstija: Ko muldi! Daži varbūt pillā vai saindējušies un neapjēdz, ko dara, bet citi varbūt tiešām psihi. Pričom tur sabiedrība? Un ko tad - kameras šos tajā brīdī aizsargās, vai? :D
Neķītrais masāžists pats visu laiku muld, bet apvaino citus ,,muldēšanā,,
v
vārds 02.11.2022 12:43
Milda rakstija: Neķītrais masāžists pats visu laiku muld, bet apvaino citus ,,muldēšanā,,
Izlamāt vajag kā te viens visu laiku iesaka, nosauc viņu par papeli un miers.
N
Neķītrais masāžists 02.11.2022 13:24
Observer rakstija: Ir runa par simtiem gadījumu. Un, cik zinu, desmitiem gadu garumā. Ātrās palīdzības darbinieki ir reāli pašnāvnieki, brīnums, ka tur vispār kādi vēl strādā.
Nu, bļin! Tā tas notiek visur pasaulē, un ko tad lai par savu darbu saka policisti, ugunsdzēsēji, robežsargi, oficianti un citi bāru, restorānu darbinieki, kam visu laiku jāiesaistās fiziskās cīņas par izdzīvošanu? :D
O
Observer 02.11.2022 13:45
Neķītrais masāžists rakstija: Nu, bļin! Tā tas notiek visur pasaulē, un ko tad lai par savu darbu saka policisti, ugunsdzēsēji, robežsargi, oficianti un citi bāru, restorānu darbinieki, kam visu laiku jāiesaistās fiziskās cīņas par izdzīvošanu? :D
Policisti, robežsargi un ugunsdzēsēji apzinās, ka viņi pēc būtības iet karā, reālā karā.
Oficianti un bāru darbinieki zog tā, ka viņus iekaustīt arī pienākas, ir pelnījuši.
Bet mediķi iet glābt dzīvību!
Ja tauta uzbrūk tādiem, kas glābj viņu dzīvību, tad tā ir reti dumja tauta!
D
Distihs 01.11.2022 18:11
Kamerās nu visu fiksēs,
Ja kāds nesaturēs biksēs.
I
Igors.B. 21.01.2023 00:15
Ofisā pie kafijtases,
visi skatīsies kā kasies,
plikus pupus nofilmēs,
varbūt kādu nobildēs.
A
Astro 01.11.2022 18:07
Kameras caur savu aci,
Redzēs izsaukuma placi.
J
Jefiņš 01.11.2022 17:46
Rīgā tā jau ieviesa, ja pareizi atceros.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->