Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.03.2024 16:31

Līvānu vokālā studija “Spurgaliņas” svin 30 gadu jubileju 0

Līvānu vokālā studija “Spurgaliņas” svin 30 gadu jubileju
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā aizvadīta skanīga pēcpusdiena – savu 30 gadu jubileju ar krāšņu koncertu atzīmēja Līvānu vokālā studija “Spurgaliņas”. Kolektīva vienīgā un ilggadējā vadītāja ir pedagoģe Skaidrīte Bulmeistere.

“Toreiz jauniešu centrā direktore bija Valentīna Poikāne, un viņa pirms daudziem, daudziem gadiem uzaicināja mani padziedāt ar maziem bērniem,” atceras Skaidrīte Bulmeistere. “Uz pirmo mēģinājumu tiešām bija atnākuši tikai kādi pieci dziedātāji. Tagad ir izaugusi vesela “Spurgaliņu” saime. Kādreiz ir bijis gandrīz 100 dziedātāju. Arī pašlaik mēs esam ap 40 dziedātājiem. Es priecājos un saku paldies visiem maniem dziedātājiem, vecākiem un visiem, kas palīdz mums būt, jo tikai komandā ir spēks.”

“Spurgaliņas” gadu no gada sevi pierāda kā vienu no labākajiem Latvijas bērnu ansambļiem. Ir gūtas godalgotas vietas daudzos konkursos, ir priecēti klausītāji uz labākajām Latvijas skatuvēm, tāpat kolektīvs regulāri piedalās Dziesmu un deju svētkos. Vokālajai studijai ir bijusi sadarbība ar daudziem populāriem mūziķiem, piemēram, Ati Auzānu, Vinetu Elksni un citiem. Tas viss tiek panākts ar neatlaidīgu darbu un mērķtiecību, bet kolektīvā netrūkst arī jautrību un blēņu.

“Foršākais ir tas, ka ir daudz, par ko jokot, it īpaši, kad kāds sajauc kaut ko. Tad ir smiekli un viss pārējais,” stāsta “Spurgaliņu” dziedātājs Raivo Rubīns. Vienlaikus viņš uzsver, ka studijā var iemācīties labi dziedāt. “Man pat bija dažreiz piedāvāts skolā dziedāt, bet es tur ne īpaši gribu. Man vairāk patīk kolektīvā dziedāt, jo tad ir vairāk balsu – var dziedāt divbalsīgi un trīsbalsīgi.”

“Man patīk dziedāt kolektīvā, dažreiz var arī pablēņoties, kad ir brīvs laiks un kad Skaidrīte dažreiz aiziet projām, bet kopumā ir cītīgi jāmācās, lai daudz ko iegūtu, daudz darba jāiegulda. Tas ir diezgan grūti, mums gandrīz katru dienu ir mēģinājumi,” stāsta “Spurgaliņu” dziedātāja Olīvija Prohorova.

“Man ļoti patīk dziedāt “Spurgaliņās”, jo tas mani iepriecina un dara manu dzīvi laimīgāku un muzikālāku. Lai es nebūtu tik noskumusi, es sāku dungot kaut ko sev galvā. Man ļoti patīk dziedāt,” saka studijas dalībniece Elza Setkovska.

“Spurgaliņas” gadu gaitā ir izauklējušas vairākus simtus jauno dziedātāju, un daži no bijušajiem kolektīva dalībniekiem joprojām turpina muzikālo karjeru.

Mūziķe Leila Alijeva studijā “Spurgaliņas” ieguva pirmo muzikālo pieredzi: “Skaidrīte mūsos ielika ļoti labu disciplīnu, lai arī man varbūt bērnībā tā nelikās, jo bija tik daudz mēģinājumu un tik daudz konkursu. Mēs visu laiku braukājām pa konkursiem un koncertiem, un tas prasīja ļoti lielu laika ieguldījumu, lai iemācītos dziesmas un attīstītu savu balsi. Skaidrīte diezgan daudz ar mums ņēmās, bet tagad, atskatoties uz to, es saprotu, ka tas bija ļoti liels ieguldījums no Skaidrītes puses. To izjūtu arī šobrīd – es zinu, kā gatavoties dziesmai, es zinu, kā mācīties dziesmu. Un tas ir nenovērtējami.”

Nupat Līvānu vokālā studija “Spurgaliņas” parādīja augstu sniegumu konkursā “Balsis” un izcīnīja iespēju uzstāties Latvijas izglītības iestāžu tautas mūzikas festivālā Saldū, kas norisināsies 3.maijā.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->