Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.05.2024 17:38

Līvānu Stikla un amatniecības centrā aizvadīta Muzeju nakts 0

Līvānu Stikla un amatniecības centrā aizvadīta Muzeju nakts
Skatīt video

Karstā stikla un mūzikas performance pie stikla pūšanas darbnīcas Līvānos bija viena no Muzeju nakts aktivitātēm, ko piedāvāja Līvānu Stikla un amatniecības centrs. Stikla mākslinieks Dāvis Vaivads sadarbībā ar centra stikla pūtējiem uz koka virsmas veidoja zīmējumu, izmantojot krāsas un karsto stiklu. Savukārt par muzikālo atmosfēru gādāja Ernests Indāns. Katru gadu akcijai “Muzeju nakts” tiek izvēlēts temats, un šogad tas veltīts izzināšanai un pētīšanai.

“Mums arī ir savs Muzeju nakts moto “Pētīt, lai zinātu, darīt, lai radītu”,” stāsta Līvānu Stikla un amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne. “Vadoties pēc šī moto, mēs izveidojām pasākumu kopumu, lai mūsu apmeklētājiem būtu interesanti, lai viņi uzzinātu kaut ko jaunu, lai viņi arī kaut ko jaunu radītu, lai tas būtu ļoti bagātām, interesantām emocijām pilns vakars.”

Līvānu Stikla un amatniecības centra iekštelpās Muzeju naktī bija iespēja darboties vairākās radošajās darbnīcās. Vienā no tām mākslinieces Unas Guras vadībā apmeklētāji varēja veidot izstrādājumus no māla. Savukārt apgleznošanas darbnīcā “Pieskarties stiklam” klātesošie radīja stikla magnētiņus, uz kuriem varēja zīmēt to, ko sirds vēlas.

“Mēs bijām izgājuši ārā, tur bija ceriņi un arī skaists saulriets, un es izvēlējos to uzzīmēt uz stikla,” stāsta Muzeju nakts apmeklētāja Marta.

“Es izvēlējos zīmēt zaķīti, jo man patīk klausīties mūziku, un tas zaķītis ir kā es, kad klausos mūziku. Man ļoti patīk zīmēt, un man patīk šī aktivitāte,” saka apmeklētāja Laura.

Viena no interesantākajām aktivitātēm bija erudīcijas spēle “Kļūsti par muzeja pētnieku”, kurā bija jāpēta muzeja ekspozīcijas un jāsameklē atbildes uz dažādiem jautājumiem. Nebija nemaz tik vienkārši, bet labāk veicās tiem, kuri jau kādreiz bija viesojušies Līvānu Stikla un amatniecības centrā.

“Palīdzēja tas, ka mēs ļoti labi zinām šī centra ģeogrāfiju, kur kas atrodas, un mēs uzreiz zinājām, kur meklēt pareizās atbildes,” stāsta dalībniece Jana. “Ļoti daudz palīdz arī tas, ja kāds ir strādājis Līvānu Stikla fabrikā un kāds vienkārši zina Līvānu vēsturi.”

Dalībniekiem bija iespēja arī izzināt Latgales kulināro mantojumu, mēģinot no sarūpētajām sastāvdaļām pagatavot murcovku. Šo aktivitāti klātesošajiem piedāvāja Tautas lietišķās mākslas studija “Dubna”.

“Murcovka ir tāds latgaliešu gavēņa ēdiens,” skaidro studijas “Dubna” pārstāve Svetlana. “Tur ietilpst ūdens, rudzu maize, sīpols, rutki, sāls un linsēklu eļļa. Tas ir gavēņa ēdiens, ko latvieši, latgalieši agrāk ēda.”

Muzeju nakts laikā Līvānu Stikla un amatniecības centrā tika atklātas arī trīs izstādes – Ingūnas Auderes stikla darbu izstāde “Pietura laiktelpā”, amatnieku un mājražotāju izstāde “Radīts Līvānu novadā”, kā arī Unas Guras keramikas darbu izstāde “Pumpunellas atradnes”.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->