Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.03.2024 18:40

Līvānu novads veidos mobilos klientu apkalpošanas punktus laukos 0

Līvānu novads veidos mobilos klientu apkalpošanas punktus laukos
Skatīt video

Šā gada janvārī trīs Līvānu novada pagastu bibliotēkās tika atvērti valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri (KAC), kas dod iespēju iedzīvotājiem sava pagasta bibliotēkā saņemt gan pašvaldības, gan valsts iestāžu pakalpojumus. Tagad vietvara sākusi īstenot vēl vienu aktivitāti, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo attālākās novada vietās.

Ar Partnerības līguma noslēgšanu Līvānos oficiāli atklāts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts, kura laikā Līvānu novada pašvaldībā un Mažeiķu rajona pašvaldībā Lietuvā tiks ieviesti mobilie klientu apkalpošanas punkti lauku teritorijās.

“Vajadzība pēc multifunkcionālākiem pakalpojumiem, ko varētu sniegt tuvāk klientiem, ir pieaugusi,” stāsta projekta pārstāvis no Lietuvas Mindaugas Samoška. “Un projekts ir tieši ar šādu mērķi – nodrošināt augstas kvalitātes sociālos pakalpojumus mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām, kurām citādi būtu grūtības saņemt šos pakalpojumus.”

Šobrīd Līvānu novadā ir četri valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri, kuri atrodas Līvānu pilsētā, Rožupē, Rudzātos un Jersikā. Ar aprīkoto elektrobusu paredzēts doties arī uz citām novada vietām. Pakalpojumus sniegs jau esošie darbinieki.

“Iedzīvotājiem mobilajā ofisā būs iespēja iesniegt iesniegumus pašvaldībai vai pieteikties pases saņemšanai, vai aizpildīt Valsts ieņēmumu dienesta deklarāciju... Respektīvi visu, ko piedāvā parastie, stacionārie KAC, būs iespēja sakārtot arī mobilajā KAC,” stāsta Līvānu novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Jeļena Pabērza. “Plānots, ka tas būs aprīkots ar visu datortehniku, interneta pieslēgumu un tā tālāk. Protams, tas būs pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, jo būs pacēlājs. Arī cilvēki ratiņkrēslos varēs iekļūt busā un sakārtot visas vajadzības.”

Autobusu iegādes laiks plānots aptuveni pēc gada. Viens mikroautobuss būs Līvāniem, viens – Mažeiķiem.

“Es uzskatu, ka Līvānu teritorijai tas ir pietiekami,” saka Mindaugas Samoška. “Mažeiķi noteikti palielinās skaitu, jo tur ir piecas reizes lielāka populācija nekā Līvānos, bet Mažeiķos vienalga ir saskarsme ar tādām pašām problēmām.”

Lietuvas pārstāvji izstrādās jaunā pakalpojuma metodisko materiālu, savukārt Līvānu pārstāvji veidos video un informatīvos bukletus. Projektā iecerētas arī darbinieku apmācības. Interreg VI-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu “Mobilā daudzpakalpojumu koncepcijas izstrāde sociāli mazaizsargātām grupām Līvānos un Mažeiķos” 80 procentu apmērā līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds ar finansējumu – 336 177,82 eiro. Kopējais abu valstu projekta budžets ir 420 222,27 eiro.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->