Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 29.09.2023 17:45

Līvānu novada pedagogiem pasniedz Radošā darba stipendijas 0

Līvānu novada pedagogiem pasniedz Radošā darba stipendijas
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā norisinājies svinīgs pasākums novada pedagogiem, kuriem piešķirtas Radošā darba stipendijas. Novada talantīgāko un radošāko pedagogu cildināšana, piešķirot vienreizējas stipendijas, ir ikgadēja tradīcija Līvānos. Šogad stipendijas tika pasniegtas 14 pedagogiem, kuri iepriekšējā mācību gadā parādījuši radošu pieeju mācību procesam, labi sagatavojuši skolēnus mācību priekšmetu olimpiādēm, zinātniski pētniecisko darbu konferencēm un konkursiem un var lepoties ar augstiem audzēkņu sasniegumiem. Radošā darba stipendijas iedibinātas pēc optisko šķiedru un to izstrādājumu ražošanas uzņēmuma SIA “Light Guide Optics International” vadītāja Daumanta Pfafroda iniciatīvas. Uzņēmums ik gadu ziedo stipendijām paredzētos līdzekļus.

“Šī stipendija ir domāta, lai veicinātu izcilību rašanos un lai pieaugtu skolu prestižs,” stāsta Daumants Pfafrods. “Mums uzņēmumā strādā ļoti izglītots kolektīvs – 70 procenti cilvēku ir ar augstāko izglītību. Lielākā daļa ir jauni cilvēki, viņiem rūp, lai Līvānos būtu laba skola.”

Šogad stipendijām kopumā ziedoti 20 tūkstoši eiro. Katram pedagogam tiek piešķirta atšķirīga summa, kas atkarīga no tā, cik punktus pretendents ir dabūjis stipendiju komisijas vērtējumā. Komisijā darbojas gan mecenāts, gan Līvānu novada Izglītības pārvaldes vadītājs un Viduslatgales pārnovadu fonda pārstāvis. Pedagogiem ir patīkami, ka viņu darbs tiek novērtēts.

“Šo stipendiju var saņemt skolotājs, kurš ir tādas virtenes galā,” saka stipendijas ieguvēja, Līvānu 1.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sandra Kivleniece. “Virtenes sākumā ir ģimene, tad ir bērns, kurš atnāk uz skolu un top par skolēnu, tad ir sākumskolas skolotājs, tad esmu es. Ja ģimene bērnā ir ielikusi to labāko, ja sākumskolas skolotājs bērnā ir ielicis to labāko, tad man atliek tikai to pilnveidot. Tas ir tik vienkārši un tik labi, ka tie bērni, kuri ienāk manā klasē, ir vislabākie, līdz ar to ir arī rezultāti.”

Līvānu 1.vidusskolas bioloģijas, ķīmijas un dabaszinātņu skolotāja Sandra Ziemele arī saņēmusi stipendiju.

“Tas drīzāk ir apliecinājums tam, ka vienmēr ir jāatrod kādi briljanti, dārgakmeņi, kuri ir paslēpušies starp daudziem skaistiem, dažādiem stikla izstrādājumiem,” saka Sandra Ziemele. “Ja izdodas viņu atrast, tad vajag tikai virzīt un atbalstīt. Vajag atbalstīt pat tad, kad skolēns saka – skolotāj, es vairs nevaru, es neko nesaprotu. Atbalsti vienalga! Gan izdosies!”

Šogad Radošā darba stipendijas piešķirtas šādiem skolotājiem: Ingai Kūkusiliņai, Birutai Mukānei, Annai Kārklei, Mārītei Ondzulei, Anitai Strodei, Līgai Slicai, Evitai Jagžai, Jānim Ernstsonam, Jolantai Ļubkai-Tarasovai, Sandrai Ziemelei, Sandrai Kivleniecei, Annai Ģēģerei, Irinai Stepanovai un Tamārai Haritonovai.

Pēc svinīgā pasākuma Radošā darba stipendiju ieguvēji varēja baudīt koncertu “Serenādes”, ko sniedza Roberto Meloni, Normunds Rutulis un Dainis Skutelis.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->