Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.03.2024 12:07

Līvānu novadā būs viedais apgaismojums 0

Līvānu novadā būs viedais apgaismojums

Līvānu novada pašvaldībai apstiprināts projekts „Viedo apgaismojuma tehnoloģiju uzstādīšana Līvānu novadā”, kas paredz samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas un uzlabot energoefektivitāti Līvānu publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā. Projekts tiks īstenots Līvānos, Upeniekos, Sutros, Rudzātos, Zundānos, Jaunajā muižā un Rožupē. Uzstādīšanas darbus plānots pabeigt līdz šā gada beigām.

Finansējumu ir paredzēts tērēt viedo apgaismojumu iekārtu uzstādīšanai, kuru darbības funkcijās būs gaismekļa dimmēšana, spilgtuma regulēšana, diennakts gaismekļa darbības profila iestatīšana no gaismekļu vadības platformas. Nauda tiks izmantota arī jauno gaismekļu montāžai un veco gaismekļu demontāžas darbiem.

Projekta īstenošanas rezultātā samazināsies elektroenerģijas patēriņš, samazināsies siltumnīcefekta gāzu emisijas, kā arī novada iedzīvotājiem būs nodrošināts kvalitatīvs ielu apgaismojums, kas mazinās dažādus nelaimes gadījumus uz ielām.

Plānotais elektroenerģijas ietaupījums būs 264.187 MWh/gadā, bet aprēķinātais CO2 ietaupījums – 28.796 tonnas gadā.

Projekts nodrošina finansējuma piesaisti 65% apmērā no kopējām projekta izmaksām. Kopējās attiecināmās izmaksas plānotas 283 617,98 EUR, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums ir 184 351,68 EUR un pašvaldības finansējums 99 266,30 EUR.

Finansējums piešķirts emisijas kvotu izsolīšanas finanšu instrumenta atklātajā projektu konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā".

 

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->