Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.03.2023 16:53

Līvānu jaunieši tiekas ar Eiropas cilvēku Latvijā un veido demokrātijas taku 18

Līvānu jaunieši tiekas ar Eiropas cilvēku Latvijā un veido demokrātijas taku
Skatīt video

Līvānu 1.vidusskolas jauniešiem bija iespēja tikties ar “Tviterkonvoja” veidotāju Reini Pozņaku, kurš atzīts par 2022.gada Eiropas cilvēku Latvijā. Viņš stāstīja skolēniem par savu pieredzi ziedojumu vākšanā un transportlīdzekļu ziedošanā Ukrainai.

“Es jauniešiem gribu pateikt, lai viņi nebaidās, lai paļaujas paši uz sevi un dara lietas, tad dzīvē viss būs labi,” saka Reinis Pozņaks. “Es atceros savu jaunību, kad likās, ka dzīvē jābūt skaidram plānam par pilnīgi visu un mērķtiecīgi jāiet uz iedomāto mērķi, bet tas ne vienmēr tā ir. Bieži vien daudz tālāk var tikt, paļaujoties uz sevi, tad dzīve aizved tur, kur ir jānonāk.”

Tikšanās notika, īstenojot Eiropas Komisijas organizētu akciju, stāsta Dienvidlatgales “Europe Direct” centra vadītājs Oskars Zuģickis: “Jau 15 gadus Latvijā Eiropas Komisija organizē aktivitāti, akciju “Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti”, kad sabiedrībā pazīstami stāstnieki – cilvēki ar iegūtu dzīves pieredzi nāk atpakaļ uz skolām un stāsta savus dzīves stāstus. Ņemot vērā, ka šogad Eiropā ir pasludināts Prasmju gads, mēs aicinām stāstniekus dalīties ar to, kas jaunietim, arī skolas solā esot, ir jāmācās, lai dzīvē tālāk būtu jauda.”

Līdztekus sarunai ar Reini Pozņaku Līvānu 1.vidusskolā norisinājās arī radošā nodarbība, kuras laikā skolēniem bija uzdevums veidot demokrātijas taku Līvānos. Jauniešiem komandās bija jāizvēlas kāda vieta Līvānu pilsētā, kur būtu vērojami demokrātijas principi, un sava izvēle jāpamato prezentācijā.

“Uz katru pilsētu mēs varam paskatīties no tūrisma objektu puses, no veikalu puses, no kāda cita skatupunkta, taču šodien mūsu mērķis bija atrast, kur Līvānos dzīvo demokrātija,” skaidro biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” ģenerālsekretāre Liene Valdmane. “Tas ir ļoti interesants uzdevums, jo bērniem ir jāsaprot, kas ir demokrātija, kā tā izpaužas. Tā ir cieņa vienam pret otru. Kur mūsu pilsētā izpaužas cieņa? Kur mūsu pilsētā ir vieta, kur parunāt citam ar citu? Kur mums ir izvēles brīvība, vārda brīvība? Kur tā Līvānos dzīvo?”

Skolēni izvēlējās dažādas vietas – demokrātijas takā tika iekļauta bibliotēka, sporta laukums, baznīca un daudzas citas iestādes un teritorijas. Līdz 10.aprīlim jauniešiem būs jānofilmē šie objekti un jāizveido video, kurā būs attēlota Līvānu demokrātijas taka. Visi video tiks publicēti, par tiem varēs nobalsot, savukārt maija sākumā notiks labāko darbu autoru apbalvošana.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 24.03.2023 18:35
Jauki,patīkami,feini,
Satikties ar pašu Reini.
A
Astro 24.03.2023 20:18
Pasludinātst Prasmju gads,
Darba pietiks, nebūs bads.
P
Pareizaisjautājums 25.03.2023 11:03
Vai demokrātijas takas malās būs arī redzamā vietā izliktas norādes ar to tēmu uzskaitījumu, par kurām atklāti runājot, LV var dabūt reālus cietumsodus?
v
vārds 25.03.2023 12:03
Par aicinājumiem uz atklātu vardarbību cietumsodus var dabūt daudzās valstīs un Latvija nav jāizceļ kā piemērs. Nejauc visu vienā putrā un netēlo idiotu, jo tu tāds esi bez tēlošanas.
P
Pareizā atbilde 25.03.2023 17:20
vārds rakstija: Par aicinājumiem uz atklātu vardarbību cietumsodus var dabūt daudzās valstīs un Latvija nav jāizceļ kā piemērs. Nejauc visu vienā putrā un netēlo idiotu, jo tu tāds esi bez tēlošanas.
Absolūti nemaz nav neviens nekur jāaicina. Pilnīgi pietiek, ja atklāti pateiksi savu viedokli par daudzām tēmām.
O
Observer 26.03.2023 11:14
Mani vērojumi liecina, ka vietās, kur skaļi un nemitīgi piesauc ,,demokrātiju,, ar demokrātiju nav nemaz tik spoži.
Bet piesaukt drīkst.
V
Vārds 26.03.2023 12:45
Bet mani vērojumi liecina, ka Tev, Observer, kopā ar Pareizaisjautājums, Pareizā atbilde (piedod, ja kādu niku piemirsu) pēdējais laiks pārcelties dzīvot ,,Jaunāmuižā,, tur būs savējie kas uzklausa, jo jaunajai paaudzei ir pavisam cits domu gājiens , brīvs no kolhoznieciskajiem sārņiem, kuriem par visu varu vērojama tieksme pārklāt pāri demokrātijas oreolu.
P
Pareizaisjautājums 27.03.2023 09:52
Mani vērojumi liecina, ka tie, kuri mīl vāvuļot par demokrātiju , saskārušies ar kaut cik necik kritisku viedokli , momentā saliek septiņus mīnusus...
un tūdaļ vēlas oponentus vest uz pansionātu... labākajā gadījumā.
Bet ielūkojieties vēstures lappusēs un izdariet secinājumus, kas parasti notiek, kad ,,jaunajai paaudzei ir pavisam cits domu gājiens,, un tie aizmirst pagātnes mācības.
O
Observer 27.03.2023 12:29
Vārds rakstija: Bet mani vērojumi liecina, ka Tev, Observer, kopā ar Pareizaisjautājums, Pareizā atbilde (piedod, ja kādu niku piemirsu) pēdējais laiks pārcelties dzīvot ,,Jaunāmuižā,, tur būs savējie kas uzklausa, jo jaunajai paaudzei ir pavisam cits domu gājiens , brīvs no kolhoznieciskajiem sārņiem, kuriem par v..
Cienījamais Vārds, pavēro cik simetriski VIENĀDA ir t.s. ,,demokrātisko,, Rietumvalstu un totalitārās Krievijas attieksme pret radošajām personībām.
Gan vieni gan otri kategoriski pieprasa, lai radošās personības nepārprotami ieņemtu ,,pareizo,, nostāju. Un, gadījumā, ja tas nenotiek, momentā seko aizliegumi uzstāties , ierakstīšana visādos ,,sarakstos,, un pat fiziski uzbrukumi.
Cik gan stulbi ir pieprasīt no māksliniekiem, kas ir līdz ausīm savā mākslā, ik dienas sešas stundas dzied, spēlē un citādi vingrinās, kuru prāti ir par 80% aizņemti ar uzstāšanās grafiku izpildi, no kuriem daži vispār ir kā pieauguši bērni ... pēkšņi pieprasīt no viņiem kaut kādu politikas izpratni.
V
Vārds 27.03.2023 15:46
Par manu oponentu trijotnes taisnošanos man atliek tikai labsirdīgi pasmaidīt un izbeigt šo neauglīgo sarunu, jo visi zina patiesību. Jā, jūsu pētījumus ar sajūsmu uzņemtu, jau pieminētajā, pansionāta atpūtas telpā, bet te nāk dažādu paaudžu pārstāvji un lielākai daļai ir tikai jāpasmaida par večuku kaprīzītēm. :)).
D
Distihs 24.03.2023 18:00
Reinis stāsta: - Biju jauns,
Toreiz uzvedos kā auns.
N
Neķītrais masāžists 24.03.2023 18:41
Kas tas Pozņaks tāds par čiekuru? Pirmo reizi par tādu dzirdu. Vēl viens ES trollis, bērnu smadzeņu pūderētājs..? :D
J
Jefiņš 24.03.2023 18:51
Pareizi jau Reinis runā, bet pieturēties pie teiktā vienmēr nesanāk, to nu es zinu pēc savas pieredzes.
A
Astro 24.03.2023 20:05
Lai dzīvē tālāk būtu jauda,
Vajadzīga vēl ir nauda.
S
Skolnieciņš 24.03.2023 20:10
Pa demokrātijas taku gāja taisnības un kārtības Dieviete Temīda. Viņa turēja zobenu vienā rokā, kas vienlaikus bija arī pārpilnības rags. Ar to viņa atmaksāja labu ar labu, bet ļaunu ar ļaunu. Otrā rokā Dievietei Temīdai bija svari, lai tiesātu cilvēku grēkus. Bet acis viņai bija ciet, jo lai redzētu patiesību ar acīm ir par maz, ir jātic savai sirdij!!!
Lūk, neliela pasaciņa no Skolnieciņa par demokrātiju mūsmājās.
Ar cieņu, Skolnieciņš
A
Astro 25.03.2023 09:13
Ideja nemaz nav traka,
Demokrātiem sava taka.
z
zinātājs 25.03.2023 09:15
Neticiet, bērni, visam, ko Pozņaks stāsta! Tas, ko viņš slavē, tā ir tikai stāsta, kā Everesta kalna, saulainā puse, bet, kā zināms, pasaules augstākā kalna lielākā virsmas daļa ir aukstā ledū kalta, bet par to jau jums Pozņaks nestāstīja un nekad nestāstīs.
v
vārds 25.03.2023 11:59
Vai Gaiziņkalnā un Ormaņkalnā ir tā pat ?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->