Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.12.2023 17:52

Līvānu bibliotēkas dziedošie lasītāji sniedz Ziemassvētku koncertu 0

Līvānu bibliotēkas dziedošie lasītāji sniedz Ziemassvētku koncertu
Skatīt video

Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā norisinājies vēl nebijis pasākums – vienā koncertā apvienojās bibliotēkas dziedošie lasītāji. Bibliotēkas Straumes zālē neskaitāmas reizes savus radošos talantus varējuši apliecināt gleznotāji, fotogrāfi, rokdarbnieki un citi taustāmu darbu radītāji, bet šoreiz bibliotēkas kolektīvs vēlējās celt gaismā lasītāju pulka muzikālos talantus.

“Kādā vēlā rudens vakarā bija “klikšķis”, ka mums ir ne tikai gleznotāji, rakstītāji un runātāji, bet ir arī dziedātāji un dejotāji. Pirmos aicinājām dziedātājus,” stāsta Līvānu novada Centrālās bibliotēkas bibliotekāre Ilga Driksne. “Ar dažiem es pati dziedu vienā korī, ar dažiem esam sapazinušies caur draudzi. Katru uzrunāju individuāli. Visaizkustinošākais bija tas, ka kādu vakaru bija zvans no vienas dziedātājas, viņa teica: “Mēs šovakar esam savākušies uz mēģinājumu.” Viņi ir dzīvoklī, viņi visi muzicē, dzied un man video zvanā demonstrē, kā tas viss notiks.”

Koncertā "Es ticu, ka ir brīnumi..." klātesošos priecēja astoņi dziedošie lasītāji. Ivars Āboltiņš muzicē kopā ar ģimeni.

“Es esmu cilvēks, kas pašmācības ceļā apguvis ģitārspēli,” stāsta Ivars Āboltiņš. “Man patīk dziedāt, man patīk dziedāt baznīcā kopā ar ģimeni, ar sievu mēs baznīcā dziedam regulāri –gan baznīcas korī, gan piektdienās taisām tādus muzikālos slavēšanas vakarus. Mani saistīja šis pasākums, jo tas ir ar tādu Ziemassvētku tematiku, bet arī par kristīgām vērtībām.”

Daudzi bibliotēkas lasītāji dzied un spēlē savam priekam, un viņu sniegums apliecina, ka nav jābūt profesionālam mūziķim, lai sildītu klausītāju sirdis un aizkustinātu ar izjustiem priekšnesumiem.

“Es dziedu Jersikas korī, arī baznīcā šad tad padziedu, tā ka man muzicēšana ir tāda ikdienas nodarbošanās,” stāsta dziedošā lasītāja Iveta Vilcāne. “Šāds koncerts ir interesanta ideja. Kad man piedāvāja šeit piedalīties, es apjuku, jo es neesmu nekāda profesionāla dziedātāja, es dziedu amatiera līmenī, bet biju priecīga, ka mani uzaicināja. Šāda tematiskā pēcpusdiena, kad var sanākt tieši dziedošie lasītāji, ir ļoti interesanta. Es Līvānos dzīvoju jau 27 gadus un kopš pirmās dienas esmu arī lasītāja. Es gan neesmu ļoti čakla lasītāja, bet regulāra. Protams, kā jau dāmām, man visvairāk patīk grāmatas par romantiku.”

Lai parādītu, kādi talanti vēl piemīt grāmatu cienītājiem, Līvānu novada Centrālā bibliotēka nākotnē plāno pulcināt kopā arī lasītājus, kuri dejo, sporto un nodarbojas ar citiem vaļaspriekiem.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->