Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.06.2023 17:26

Līvānos viesojas Izraēlas Valsts konsuls Latvijā 0

Līvānos viesojas Izraēlas Valsts konsuls Latvijā
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldību apmeklēja Izraēlas Valsts konsuls Latvijā Gals Rudihs (Gal Rudich), kurš bija ieradies darba vizītē, lai iepazītu tuvāk Līvānu novadu. Domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle ciemiņu iepazīstināja ar pašvaldības darbu, kā arī Līvānu novada uzņēmējdarbības attīstību, jo šī tēma konsulu interesēja visvairāk. Vizītes laikā viņš arī apmeklēja Līvānu optiskās šķiedras ražošanas uzņēmumus.

“Mēs saņēmām atzinīgus vārdus par to, kā mēs atbalstām gan jauniešus, gan uzņēmējus,” stāsta Ginta Kraukle. “Viņi atzina, ka ir ļoti svarīgi veicināt uzņēmējdarbību katrā pašvaldībā, tas notiek arī Izraēlā. Pārrunājām arī to, kā vairāk veicināt, lai cilvēki no darba ņēmējiem kļūst par darba devējiem, kā veicināt to, lai vairāk veidojas jaunuzņēmumi, jo arī Izraēla ir viena no tām valstīm, kur ļoti aktīvi notiek jaunu uzņēmumu veidošanās. Tas ir labs instruments, kā valstij veidot savu pievienoto vērtību. Mēs pārspriedām, kā mēs Līvānos to veicinām.”

“Es strādāju Izraēlas vēstniecībā Latvijā, un daļa no mana darba ir apmeklēt dažādas Latvijas vietas,” stāsta Gals Rudihs. “Šī ir mana pirmā vizīte ārpus Rīgas. Esmu priecīgs, ka tas notiek tieši Latgalē, Līvānos. Mērķis ir iepazīt tuvāk Latviju, izzinot dažādus reģionus.”

Konsuls tika iepazīstināts arī ar Līvānu Stikla un amatniecības centru, tajā esošo Līvānu Stikla muzeja ekspozīciju un centra pamatekspozīcijām. Tāpat viņš varēja vērot stikla pūšanas procesu stikla pūšanas darbnīcā. Ņemot vērā, ka lielākā daļa Izraēlas iedzīvotāju ir ebreji, konsulu interesēja arī ebreju vēsture Līvānos.

“Mēs pastāstījām par to, kāda ir bijusi ebreju kopienas vēsture Līvānos, ka 1935.gadā apmēram 28 procenti Līvānu iedzīvotāju bija ebreji, ka vairāk nekā 300 tirgotavas gar Rīgas ielas malām bija ebreju tirgotavas,” stāsta Ginta Kraukle. “Diemžēl genocīds pret ebreju tautu izpaudās visur, arī Līvānos. Faktiski tika iznīcināta pilnīgi visa ebreju kopiena. Mēs arī noliksim ziedus pie piemiņas vietas.”

Gals Rudihs uzsver, ka viņam Latvijā ļoti patīk: “Latvieši ir ļoti sirsnīgi un atsaucīgi, viņi ir ļoti viesmīlīgi pret ciemiņiem. Es priecājos būt šeit un iepazīt latviešus gan Rīgā, gan Latgalē un citās Latvijas vietās.”

Tuvākajā laikā Izraēlas Valsts konsuls plāno apmeklēt arī citas Latvijas pilsētas un novadus.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->