Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.11.2022 16:02

Līvānos spriedīs par papeļu nākotni 14

Līvānos spriedīs par papeļu nākotni
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldībā saņemti divu iedzīvotāju iesniegumi ar lūgumu nozāģēt papeles, kas aug abos Dubnas upes krastos. Pie veikparka tie ir 10 koki, bet otrā upes krastā, izbraucot zem dzelzceļa tilta, aug 14 papeles. Pamatojumā teikts, ka papeļu pūkas šiem iedzīvotājiem radot alerģisku reakciju. Ņemot vērā iedzīvotāju sūdzības, Līvānu novada domes Vides uzraudzības un kārtības komisijā tika skatīts jautājums par papeļu nozāģēšanu.

“Komisija apsekoja dabā un nolēma, ka nepieciešams pieprasīt Dabas aizsardzības pārvaldes atzinumu,” stāsta Līvānu novada pašvaldības vides speciāliste Gunita Vaivode. “Atzinumā tika sniegta informācija, ka papeles neatbilst Ministru kabineta noteikumu numur 309 pirmā pielikuma prasībām, līdz ar to Dabas aizsardzības pārvaldei nav jāsniedz oficiāls atzinums.”

Pēc atbildes saņemšanas domes Vides uzraudzības un kārtības komisija vēlreiz skatīja jautājumu par papeļu nozāģēšanu, bet, nespējot rast vienotu viedokli, izlēma virzīt šo jautājumu izskatīšanai domes Tautsaimniecības komitejā.

“Apsekojot dabā, konstatējām, ka kokiem nav vērojamas trupes pazīmes, vizuāli tie ir ļoti labā, apmierinošā stāvoklī,” stāsta Gunita Vaivode. “Turklāt no šīm visām papelēm viena papele ir arī dižkoks. Koka apkārtmērs ir vairāk nekā pieci metri. Es domāju, ka vēsturiski koki tika stādīti ar nozīmi, ar jēgu. Mēs arī komisijā apspriedām šo jautājumu. Runājām, ka viens no koku stādīšanas iemesliem varētu būt dzelzceļa un ceļa trokšņu slāpēšana. Šie koki aug jau vairākus gadu desmitus. Tā ir nozīmīga mūsu vides ainava. Ja kokus nozāģēs, šī ainava būtiski mainīsies. Nozāģēšanas nepieciešamībai ir tikai viens iemesls – alerģiska reakcija. Komisijas locekļi viennozīmīgi nevarēja pieņemt lēmumu par nozāģēšanu.”

Plānots, ka uz Līvānu novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdi tiks aicināti arī tie iedzīvotāji, kuri rakstīja iesniegumus, lai viņi klātienē sniegtu savus argumentus koku nozāģēšanai.

Sandra Paegļkalne

J
Jefiņš 01.11.2022 16:05
Kas tur vēl ko spriest, papeles tādi.
D
Distihs 01.11.2022 18:19
DDD DDD Papelēs, kāds sapelēs.
O
Observer 01.11.2022 16:56
Ir dīvaini, ka pret boļševiku mantojumu vērojama divējāda attieksme ... pieminekļus, kuri nevienam netraucē, jauc nost, bet Josifa Staļina ieviestās papeles grib atstāt, lai gan tās izraisa alerģiju, bloķē automašīnu radiatorus un stiprā vējā ātri var kādam uzkrist virsū.
Situācijā, kad pašvaldības raizējas par malkas trūkumu , tas šķiet paradoksāli.
Vajag zāģēt nost visas šīs padomju paliekas, neaizmirstot arī šoseju malas starp Jēkabpili un Līvāniem!
n
nu ja 01.11.2022 17:13
Jāsaka, ka pa Vidzemi ir pamatīgi izzāģētas papeles, piemēram, Valmieras apkārtnē. Braukādams jau to redz. Uz Līvānu pusi reti iznāk braukt, bet ticēšu uz vārda.
S
Skolnieciņš 01.11.2022 20:37
Papeles var augt mežā kopā ar apsīm. Apšubekām šāda dzīvotne patīk. Pilsētās labāk der lielie, savvaļas kadiķi. Tie var izaugt padsmit metrus gari.
k
kā ir? 02.11.2022 09:54
Vai Tu kaut kur kādreiz slaveno koksagīzu esi redzējis ? Man nav gadījies to redzēt, bet pirms kukurūzas buma, no tās pat gumiju gatavojās iegūt, jau sāka taisīt riepas priekš GAZ-AA, bet tās neturēja slodzi.
A
Astro 01.11.2022 17:56
Nepatīkot koku pūkas,
Kuras uzvedas kā cūkas.
S
Skolnieciņš 01.11.2022 20:35
Ir cilvēki ar astmu. Tiem var būt ikpavasari sūdīgi dēļ tām papelēm. Viss ir ļoti individuāli.
D
Distihs 01.11.2022 18:21
Gunita teica, ka neredzot trupi,
Runājot dusmīgi šūpojās pupi.
O
Observer 01.11.2022 19:01
Var tikai apbrīnot amatpersonu bailīgumu. Kaut jau ar tādām pašām izbailēm apspriestu visādu jaunu ierobežojumu un sodu ieviešanu !
N
Neķītrais masāžists 01.11.2022 19:33
Vot, vot, bļē! Tur viņi varoņi, ibio! :D
S
Skolnieciņš 01.11.2022 20:34
Zem papelēm aug apšubekas. Vienas ģints koki.
M
Mārīte 01.11.2022 22:08
http://pasyfo.lt/lv/puteksnu-prognoze/alergeni/
Papeles neizraisa medicīniskas alerģijas,politiskas alerģijas gan
n
nu, nu 02.11.2022 09:12
Kāda vēl politika?! Papele ir viens netīrīgs koks kuram vieta ir mežā, bet ne pilsētu parkos vai ceļa malās. Ukrainā, arī Kubaņā un Donas stepēs to speciāli audzē t.s. vēja joslās.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->