Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 29.09.2022 17:43

Līvānos pulcējas novada dzejnieki 1

Līvānos pulcējas novada dzejnieki
Skatīt video

Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā pulcējās novada dzejnieki un dzejas draugi. Bibliotēka regulāri organizē dzejas lasījumu vakarus, uz kuriem aicina gan tos dzejniekus, kuri jau ir publicējušies, gan tos iedzīvotājus, kuri dzejoļus raksta savam priekam un līdz šim vēl nav guvuši atpazīstamību lasītāju vidū.

Dzejoļu rakstīšana ir hobijs arī līvānietei Natālijai Daņiļevičai: “Es rakstu savam priekam mājās. Kad esi slims, aiziet nekur nevari, ja nav, ko darīt, tad sāc kaut ko rakstīt. Es neko īpašu nerakstu. Rakstu par savu dzīvi, par ikdienu. Man par tādiem dabas skatiem nesanāk. Kad vecums ir attiecīgs, vairāk par savām problēmām.”

Pasākuma dalībnieki tikšanās laikā lasa savus jaunākos darbus, apspriež aktualitātes literatūrā, kā arī sarunājas par citām tēmām. Dzejas rakstītāji uzsver, ka šādas kopā sanākšanas dod iedvesmu jauniem darbiem.

“Tad, kad mēs parunājamies, palasām dzeju un paskatāmies, kā klājas citiem, ir kopības sajūta, ir iedvesma,” stāsta līvāniete Rasma Svikle-Popova. “Pēc katra šāda pasākuma ir iedvesma rakstīt. Tu redzi, ka citi to dara, kāds lasa, kāds klausās. Un tas  ir galvenais.”

Katram ir savs stāsts par dzejoļu rakstīšanas sākumu. Dažam pirmās rindiņas tapušas jau skolas laikā. “Kad es sāku rakstīt dzeju, man bija varbūt 10 gadi,” stāsta līvāniete Rita Semeiko. “Es atceros, ka gāju gar dzelzceļa malu uz akordeona stundām, jo es mācījos akordeonu mūzikas skolā. Redzēju, cik šausmīgi ir apgriezti kokiem zari. Tad es uzrakstīju par tiem kokiem pantiņu. Tad es rakstīju arī par kaķiem. Domāju, ka es kādreiz uzrakstīšu prozu – grāmatu par kaķiem, bet nesanāca. Es domāju, ka man vēl viss priekšā.”

Dzejoļi ir dažādi – kādam galvenā tematika ir daba, citam – notikumi un to radītās emocijas, bet visus dzejas rakstītājus vieno līdzīga pasaules uztvere un vēlme sajusto un izjusto ietērpt dzejas rindās.

“Mēs esam emocionāli cilvēki, mēs esam jūtīgi cilvēki, mēs protam saskatīt skaisto un varbūt arī drastiski neglīto šajā pasaulē,” saka Rita Semeiko. “No tā jau arī viss rodas.”

Ar novada dzejnieku saietu Līvānos noslēdzās ikgadējās Dzejas dienas.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 03.10.2022 09:51
Gribētos zināt, kur palika visi iepriekšējie komentāri, replikas un dzeja, ka bija publicēti pie šā raksta? Vai JL arhīvā iespējams tos atrast? Cik man zināms, tad cilvēki uz šejieni nāk, lai lasītu tieši citu cilvēku komentārus, viedokļus un domas un pats raksts vai ziņa paliek otrā vai pat trešā plānā, jo, būsim atklāti, neko satriecoši jaunu taču te nepublicē, dod lasīt tikai to, kas patīkams vietējai varai, kas uztur JL.
Rolands Viļums Rolands Viļums 03.10.2022 11:05
Labdien!
Ar vecā portāla komentāriem variet iepazīties sadaļā Arhīvs. Links: https://arhivs.jekabpilslaiks.lv/
Ar laiku arī jaunajā portāla versijā sakrāsies pietiekami daudz komentāru :)

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->