Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.04.2024 20:08

Līvānos otro reizi pusgada laikā paaugstina atkritumu apsaimniekošanas tarifu 0

Līvānos otro reizi pusgada laikā paaugstina atkritumu apsaimniekošanas tarifu
Skatīt video

Līvānu novadā no 1.maija būs dārgāks nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums. Maksa, ko piemēro SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”, būs 38,05 eiro par kubikmetru. Tas ir par 5,3 procentiem vairāk nekā līdz šim. Uzņēmums jau pagājušā gada 1.novembrī paaugstināja atkritumu apsaimniekošanas tarifu par 56 procentiem, bet tagad tarifs tiek palielināts vēl vienu reizi.

“Iemesls ir tāpēc, ka tiek paaugstināts dabas resursu nodoklis par gandrīz 16 procentiem,” skaidro SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” valdes priekšsēdētājs Raimonds Šubnikovs. “Mūsu daļa netiek mainīta, līdz ar to tas ir poligona un dabas resursu nodokļa dēļ.”

No šā gada 1.janvāra dabas resursu nodokļa likme par sadzīves atkritumu noglabāšanu tika paaugstināta no 95 eiro par tonnu līdz 110 eiro par tonnu. Tieši atkritumu noglabāšanas tarifs poligonā veido lielāko daļu – 53 procentus – no kopējā gala tarifa. Visi Līvānu novadā savāktie nešķirotie sadzīves atkritumi tiek vesti uz poligonu “Cinīši” Demenes pagastā. Kopš 1.janvāra tarifs poligonā ir 20,05 eiro par kubikmetru. Savukārt otra tarifa daļa, ko veido “Līvānu dzīvokļu un komunālās saimniecības” izmaksas, netiek mainīta.

No 1.maija SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” stāsies spēkā arī bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas maksa, kas būs 22,83 eiro par kubikmetru. Tomēr Līvānu novadā līdz šim vēl nav ieviesti brūnie konteineri bioloģisko atkritumu šķirošanai, tātad pagaidām šis tarifs iedzīvotājus neskars.

“Mēs paredzam, ka līdz gada beigām mēs pakāpeniski ieviesīsim to visu [bio atkritumu konteinerus] pilsētā. Sāksim ar skolām un bērnudārziem, un tad pakāpeniski visā pārējā pilsētā,” stāsta Raimonds Šubnikovs.

Uzņēmumā skaidro, ka tad, kad Līvānos būs ieviesta iespēja šķirot bioloģiskos atkritumus, tad arī šo konteineru lietotājiem tiks piemērots apstiprinātais tarifs. Jāuzver, ka pienākums iekasēt maksu par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu ir noteikts visā valstī – Atkritumu apsaimniekošanas likumā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->