Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.11.2023 17:25

Līvānos nosvinēta Latvijas 105.dzimšanas diena 0

Līvānos nosvinēta Latvijas 105.dzimšanas diena
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā Latvijas valsts svētkiem veltītais pasākums sākās ar kopīgu Valsts himnas dziedāšanu. Himnu atskaņoja Līvānu novada amatiermākslas kolektīvu pārstāvji un citi iedzīvotāji.

Pēc himnas uzrunu klātesošajiem teica Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle, kura lika aizdomāties par latviešu tautas kalpa dvēseli un aicināja ikvienu sākt domāt kā saimniekam nevis kalpam.

“Kalps lielākoties vienmēr būs pazemīgs, bailīgs, neuzņemsies lieku atbildību, jo taču – ne mana cūka, ne mana druva. Turpretim ar saimnieka apziņu apveltīts cilvēks visu darīs pēc labākās sirdsapziņas – piecelsies agrāk, izdarīs labāk, uzņemsies vairāk un būs drosmīgs. Drosme un spēja vienoties kopēja labuma vārdā, manuprāt, visbiežāk mums kā nācijai pietrūkst.. Es novēlu katram drosmi ikdienā – drosmi un saimnieka nevis kalpa domāšanu!” teica Ginta Kraukle.

Pasākuma laikā 10 aktīvi Līvānu novada cilvēki, kuri ar savu darbu veido pozitīvu novada tēlu, uzlabo līdzcilvēku dzīvi un sniedz ieguldījumu novada attīstībā, tika apbalvoti ar Līvānu novada Atzinības rakstiem. Balvas saņēma dažādu nozaru pārstāvji, tostarp arī Anna Ziemele – par sabiedrisko aktivitāti un ieguldījumu labdarības kluba “Y’s Men Līvāni Labdarība” attīstībā.

“Tā ir ļoti liela labdarība gan materiāli, gan morāli,” saka Anna Ziemele. “Tiek rīkoti semināri, tiek runāts par pasaules līmeņa labdarību, jo zinām, kas pasaulē tagad notiek – tālu no labdarības ir aizgājis. Ziņa par apbalvojumu man bija ļoti liels pārsteigums. Kad uzzināju, man asaras bira pašas no sevis. Tas bija ļoti liels pārsteigums.”

Tāpat Atzinības rakstu saņēma Līvānu Bērnu un jauniešu centra darbiniece Albīna Malahovska – par pašaizliedzīgu un nesavtīgu bērnu un jauniešu aktivitāšu īstenošanu.

“Vislielākā sajūta – Valsts svētkos būt godātam, apbalvotam, dabūt atzinību no saviem kolēģiem, kas ir izvirzījuši mani,” saka Albīna. “Ļoti priecājos, priecājos arī par savu ģimeni, kas ir Latvijas brīvību piedzīvojuši. Ļoti priecājos, ka viss attīstās, ka es strādāju tādā iestādē. Kā jau es teicu uz skatuves, mans mūžs ir sadalīts divās daļās. Pirmā daļa – tās ir puķes, jo pēc izglītības esmu daiļdārzniece. Un otrā daļa – mans ir paveicies, jo es strādāju ar bērniem.”

Tāpat pasākumā tika godināti Līvānu novada uzņēmēju konkursa “Līvānu novads VAR” laureāti: SIA “Simple Toys”, Valentīna Širina, SIA "GRĪVA L", Beāte Vensberga un Rita Miņina.

Pēc apbalvošanas ceremonijas Atzinības rakstu saņēmējus un konkursa laureātus sveica tuvinieki, draugi un kolēģi. Savukārt pēc tam sākās svētku koncerts, kuru sniedza instrumentālais ansamblis “Daugavpils BRASS”.

Līvānos par tradīciju ir kļuvusi Valsts svētku pasākuma dalībnieku un apmeklētāju cienāšana ar svētku torti. Arī šajā 18.novembrī pēc svētku koncerta ikviens klātesošais varēja nobaudīt torti, kura bija noformēta Latvijas dzimšanas dienai par godu – katru tortes gabaliņu rotāja šokolādes Latvijas karogs un latvju rakstu zīme.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->