Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.10.2023 17:51

Līvānos norisinās Mazpulku rudens forums 0

Līvānos norisinās Mazpulku rudens forums
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā valdīja rosība gluži kā bišu stropā. Ar aktīvu tirgošanos sākās Latvijas Mazpulku rudens forums. Uz Līvāniem bija sabraukuši mazpulcēni no Alūksnes, Limbažiem, Daugmales un daudzām citām Latvijas vietām. Mazpulku dalībnieki bijuši ļoti čakli – piedāvājumā bija gan rotaslietas, gan saimniecībā noderīgas preces, gan pašu vākti un audzēti pārtikas produkti.

“Pašlaik es audzēju krāsainās bietes,” stāsta 687.Ērģemes mazpulka dalībniece Laura. “Man ir trīs dažādas šķirnes, un tas ir mans trešais biznesa projekts. Mazpulkā var iemācīties vairāk socializēties, var iegūt draugus, taisīt dažādus projektus, piedalīties biznesa projektos, iemācīties daudz dažādu lietu.”

279.Līvānu mazpulka dalībnieks Vilnis stāsta: “Darbojoties mazpulkā, es iegūstu pieredzi un uzzinu daudz ko jaunu. Šim tirdziņam es taisīju cidoniju sīrupu. Bija daudz vairāk, mums jau gandrīz viss ir izpirkts. Vēl bija arī pupas un sedziņas. Mani draugi pārdeva ēdienu un rokdarbus. Te visu var atrast.”

“Man ļoti patīk darboties mazpulkā, es te esmu tikai pirmo gadu, bet man jau ļoti patīk,” stāsta 755.Špoģu mazpulka dalībnieks Lauris. “Mēs ar mammu un vecmammu aizbraucām uz purvu un salasījām dzērvenes, mēs ar mazpulcēniem uztaisījām Ziemassvētku apsveikumus.”

Foruma otrā daļa notika Līvānu 1.vidusskolā. Katrs mazpulcēns ir izstrādājis kādu projektu, kuru foruma laikā vajadzēja prezentēt klātesošajiem.

“Šis ir mūsu darba izvērtējuma pasākums, jo mazpulku būtība ir, ka mēs mācāmies darīt, mācāmies darbu un mēs mācāmies arī to izvērtēt un pastāstīt par to, ko esam darījuši,” stāsta Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja Linda Medne. “Tas ir ļoti būtiski – pastāstīt. Nepietiek ar to, ka katrs savā stūrī, savā mājā kaut ko dara. Par to ir arī jāstāsta. Pašam ir jāpaņem mācību stundas no tā, kas ir izdarīts.”

Mazpulkā bērni ne tikai apgūst dažādas lauku gudrības un iemācās ražot savu produkciju, bet arī iegūst pirmās zināšanas uzņēmējdarbībā un nopelna pirmo naudiņu. Daudzas mazpulcēnu radītās preces var iegādāties vietējos veikalos.

“Mūsu projekti ir interesanti ar to, ka vecāki iesaistās,” stāsta 279.Līvānu mazpulka vadītāja Dace Rudzāte. “Līdzko vecāki iesaistās, mēs varam uztaisīt lielu biznesa projektu. Mūsu mazpulcēni ir nopelnījuši 1000 eiro, ir nopelnījuši 500 un 600 eiro... Savukārt bijušie mazpulcēni jau ir biznesmeņi, kuri pirmos biznesa soļus ir iemācījušies šeit – pie mums.”

Katru gadu notiek vairāki Latvijas Mazpulku rudens forumi. Šogad vēl viens paredzēts 28.oktobrī Rojā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->