Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.12.2022 16:22

Līvānos atklāj brīvdabas pastaigu taku 6

Līvānos atklāj brīvdabas pastaigu taku
Skatīt video

Grīvas aktīvās atpūtas parkā ar lentes griešanu atklāta jauna pastaigu taka. Ideja par takas nepieciešamību radās Līvānu novada Kultūras, tūrisma un sporta pārvaldes sporta organizatorei Mārītei Vilcānei.

“Redzot to, ka mežā cilvēki staigāja, izmantojot tikai Grīvas trasi, gribējās trasi pagarināt, jo cilvēkiem bija vēlme staigāt līdz stundai garus gabalus,” skaidro Mārīte Vilcāne.

Pirms trases izmēģināšanas Līvānu novada Kultūras, tūrisma un sporta pārvalde pateicās ikvienam, kas bija ieguldījis darbu trases izveidē. Projektu “Ja tu dari, tad tu vari” īstenoja iniciatīvas grupa “Kopā”, un projektu atbalstīja Līvānu novada pašvaldība un Viduslatgales pārnovadu fonds. Projektā nostrādātas vairāk nekā 270 stundas. Tika izzāģēti krūmi, pļauta zāle, izveidots trases marķējums, izvietoti informatīvie stendi.

“Galvenais darbs bija marķēšana,” stāsta projekta vadītājs Jānis Važņevičs. “Bija jāsagatavo visi materiāli, krāsas, lentes, stabi. Bija daudz galdnieka darbu.”

“Ir notikušas piecas talkas, trases tapšanā palīdzējuši vairāk nekā 20 cilvēki,” stāsta Mārīte Vilcāne. “Trases tapšanas process nav bijis viegls, jo bija daudz jāmācās, jālasa literatūra, kā pareizi sazīmēt zīmes un kādu tehnoloģiju lietot. Jo vairāk strādājām, jo vairāk gribējās izdarīt. Sākotnēji bija plānota tikai viena trase, bet tad redzējām, ka apstākļi atļauj, tādēļ izveidojām arī otru trasi. Mazākais aplis ir 5,6 kilometri, garākais – 6,6 kilometri.”

Pēc svinīgās daļas jaunieši, projekta dalībnieki un citi interesenti devās izmēģinājuma pārgājienā. Brīvdabas pastaigu takas sākums ir pie automašīnu stāvvietas, tā ved gan pa esošo daudzfunkcionālo trasi, gan pa citiem Grīvas meža ceļiem un takām. Beigās trase atgriežas atpakaļ sākuma teritorijā. Taka ir marķēta ar 129 zaļi – baltām atzīmēm pie kokiem un speciāli iedzītiem mietiņiem.

“Mēs ar jauniešiem jau pirms mēneša bijām izgājuši trasi testa gājienā, un atsauksmes ir ļoti labas,” stāsta multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Kvartāls” vadītāja Marija Kostočko. “Jaunieši bija stāvā sajūsmā. Skaisti skati, bija arī izaicinājumi un kritieni, bet tas pieder pie lietas.”

Brīvdabas pastaigu taka Grīvas mežā ir pirmā trase Līvānu novadā, kas tuvākajā laikā būs ierakstīta Mammadaba dabas taku reģistrā. Trasi var izmantot gan pastaigām, gan nūjošanai, skriešanai un velobraukšanai. Tā sniedz iespēju ne tikai pavadīt laiku aktīvā kustībā, bet arī vērot dabu.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 13.12.2022 08:54
Zināms, ka ne tikai aktīva, bet arī parasta pastaiga pa sniegota meža iepriekš zināmu maršrutu cilvēkos izraisa baudas sajūtu, stiprina sirdi un veselību, un liek domāt par priecīgajiem Ziemassvētkiem, un nav jau obligāti jāizstaigā visa trase. Dažiem pietiek tikai ar pāris kilometriem, lai jau jūstos pavisam atvieglots.
S
Sportists 12.12.2022 20:27
Drīz visas Līvānu ielas būs viena gara pastaigu trase, ar mašīnu nepabrauksi. Paldies Vaivodam par labi noorganizēto ielu tīrīšanu, it sevišķi Ubaglīcī. Vai tiešām priekšniekam ir vienalga pa kādām ielām iedzīvotājiem ir jāpārvietojas?
N
Neķītrais masāžists 12.12.2022 18:02
Ziemā labāk būtu slēpošanas trasi atklājuši! Kurš būs tas pirmais Līvānu idiots, kurš pa šito biezo sniegu bezjēgā bridīs 6,6km? :DDD Kaut kā caur pakaļu laikam domā...
J
Jefiņš 12.12.2022 18:07
Gribēju teikt to pašu.
A
Astro 12.12.2022 17:32
Ziemā vilkšu siltu jaku,
Cilpošu uz Grīvas taku.
D
Distihs 12.12.2022 16:49
Kur var brīvi visi staigāt,
Atļauts arī skaļi klaigāt.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->