Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.09.2023 17:36

Lietuviešu investors vairs neizrāda interesi par rūpnīcas būvniecību Jēkabpilī 0

Lietuviešu investors vairs neizrāda interesi par rūpnīcas būvniecību Jēkabpilī
Skatīt video

Pirms diviem gadiem informējām, ka Lietuvas kokapstrādes koncerns “VMG” plāno būvēt skaidu plātņu rūpnīcu kādreizējā Jēkabpils lidlaukā. Pagājis krietns laiks, bet teritorijā nav nekādas darbības, kas liecinātu par ražotnes tapšanu.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidro, ka investors atteicies no sākotnējās ieceres: “Lietuviešu investors saistībā ar ģeopolitisko situāciju nav vairs aktīvs uz to, lai šeit tādu ražotni veidotu, bet ir citi potenciālie investori, kuri šobrīd izpēta šo vietu. Izpēte notiek pēdējā stadijā, tiek pētīti tieši hidroloģiskie dati, kas nepieciešami šim investoram. Mēs ceram un strādājam, lai šis investors nāktu uz šo vietu. Tāpēc nevar teikt, ka mēs tur šobrīd neko nedarīsim.”

Lietuvas uzņēmumam bija nepieciešami valsts un pašvaldības ieguldījumi transporta infrastruktūrā, lielākais no tiem – dzelzceļa pievada sliežu atjaunošana 2,7 kilometru garumā. Vietvarā skaidro, ka tas būs vajadzīgs arī jaunajiem investoriem.

“Dzelzceļa būvprojekts ir gatavs par 70 – 80 procentiem,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars. “Tur bija nepieciešams izņemt uzņēmuma “Sadales tīkls” tehniskos noteikumus. Tagad tiek detalizēti apstrādāta elektrības sadaļa. Būvprojekts dzelzceļa izbūvei ir noslēguma fāzē, bet ir termiņa kavējums, par ko projektētājiem pēc tam piemērosim soda naudu.”

Projektēšana izmaksā 50 tūkstošus eiro, bet 10 procenti būs soda nauda, skaidro pašvaldībā. Pagaidām vievarā vēl nevar pateikt, kad varētu sākties dzelzceļa līnijas būvniecība. Tas atkarīgs no tā, vai izdosies piesaistīt lidlauka teritorijai kādu no investoriem, kā arī no finansējuma. Pašvaldība plāno piesaistīt finansējumu no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->